Endometru, ovulatie, temperaturi si altele (3)

Endometru, ovulatie, temperaturi si altele (3) | Autor: Alé

Link direct la acest mesaj

Hai, fetele, ca am deschis subiect nou, sa nu ne mai mute moderatorii disciplinar.

Si dupa cum vedeti, am schimbat putin si titlul , sa fie mai cuprinzator.



*****************************
Toate lucrurile se intampla cu un scop.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Deci tot temperaturile iti sunt tie la suflet! Faci ce faci si tot la termometrul tau trist te gandesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Nu, ma, nuuuuuu.
Mi-e un dor de fertility friend de nu-ti zic. Ca n-am mai intrat de duminica...

Apropo, mi-am adus aminte o chestie super haioasa.

Noi ascultam Carcotasii dimineata la trezire. Si in stilul lor caracteristic, azi dimineata citesc horoscopul. Sare de la sagetator la varsator si cind tocmai ziceam ca astia au uitat de capricorn, zice Huidu: "pentru capricornii care au copii, trebuie sa se arate mai intelegatori, sa fie mai dispusi la compromisuri".
Io ma intristez, oftez in gind si il aud pe Gainusa "Si capricornii care n-au copii, sa-i faca".
M-a binedispus instantaneu.

Poate se binedispun si restul capricornilor de pe DC. A fost fun.
Am uitat sa va spun ca eu cred in chestii de-astea - semne, chestii. Mi-a placut.

Si am mai uitat sa va spun ca sint capricorn, ca de-aia m-am bucurat asa.

*****************************
Toate lucrurile se intampla cu un scop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Alex...Sa inteleg ca noi capricornii trebuie sa prestam serios luna asta, nu...? Glumesc, desigur...cred ca trebuie ca toate sa ne dam silinta si poate de Sfintul Valentin...facem cel mai frumos "cadou" de Ziua Indragostitilor...Sa trecem la fapte, fetelor!

cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Cata, n-au zis nimic de prestat, ci doar ca trebuie sa-i facem (pe copii). Asta pentru cei care mai aveau dubii (adica eu).

Cata, m-am gindit ca prea ti-am sarit ieri in cap dupa ce ai spus ca minuni faci.
Am stat eu si am procesat: chiar daca te-ai spalat, in perioada fertila mucusul e destul de abundent iar in interiorul colului e protejat de "dusurile" pe care i le executi.
Adica nu e totul pierdut, daca asa te simti. Ideea e ca era bine sa fie si in vagin ceva mucus.
Din punctul meu de vedere, poti sa astepti si luna asta sa se intimple minunea.
Pun si eu o intrebare indiscreta: cu cat timp inainte te speli?

*****************************
Toate lucrurile se intampla cu un scop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Alex...M-am spalat chiar inainte...dar nu pot sa zic ca in fiecare zi am curatat tot pina la "fund"...nu retin dar cu exceptia uneia din zile cind am facut baie in cada si atunci chiar ca "am dat cu aspiratorul", cred ca a fost o zi dintre cele 12-14 cind simteam ca a mai ramas ceva mucus, chiar si dupa "aspirator"...acum ce sa zic...in continuare sunt tot cu temperatura ridicata...37...si ce este mai misto este ca in afara problemei pe care ti-am zis-o ieri...ma doare spatele destul de rau...ca la rusi...si ma maninca BURICUL! Pe bune, cred ca luna asta corpul meu a luat-o razna. Cred ca este si autosugestia si poate ca in timp de eu ma stradui sa ramin...sorela mea se pregateste pentru o intrerupere de sarcina! Of....

cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Fetelor, cica nu avem voie deloc sa ne spalam cu vreo 20 de zile inainte, nici extern, deloc, deloc! Cica asa le place la micuti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Pai le-o place la micuti, dar la producatorii de micuti sigur nu le place!!!!
Auzi sa nu te speli 20 de zile! pai nu se mai apropie de tine nici cu forta.
Ha, ha. Asta e tare! De unde ai auzit-o???

*****************************
Toate lucrurile se intampla cu un scop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Tonnia mii de scuze...dar eu fac eforturi...de luna viitoare, daca nu se intimpla nimic... sa ma abtin sa ma spal intern 3 zile-4....dar sa ma crezi eforturile sunt mari...dar sa nu ma spal 20 de zile...nici extern, nici intern...mai imi ramine sa ma impusc...ca el sigur isi va dori asta! HA!Pupici

Sa nu depunem armele si vom reusi! Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Am glumit, normal! radeam singura can am scris...

Chi, pe unde esti? ti-a venit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

mai Antonia, esti pusa rau pe glume azi...
Cata, uite ce propun eu, adica ce fac eu: in fiecare dimineata spalarea, cand e ziua H seara prestarea, asa mai tarzior si apoi stau in pat, citesc si apoi adorm, dimineata again spalarea...si nu se impusca nimeni si e suportabil.

Sorina

Mergi la inceput