Israel... #2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


Scuze, ora tarzie probabil: 2.100NIS.

Cu drag,
Isabella (23 sapt.) &Yael (1 anisor & 1 luna!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


Tot eu... Insa in curand o sa fim 4, asa ca o sa fie 2.800NIS de pasapoarte!


Cu drag,
Isabella (23 sapt.) &Yael (1 anisor & 1 luna!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Eu am sa ajung luni sau marti la amnasada....si chiar am sa ma interesez ce acte sunt necesare pentru pasaport nou -cum am zis, oricum si al meu sot trebuie sa si-l schimbe si nici Amos nu are pasaport, nici cetatenia romana scoasa si am sa iti spun exact Isa, ce si cum am aflat.

Alice, daca iti faci cont la webshots, poti sa iti pui la semnatura adresa de link si putem vedea si noi pozele. Cat despre vartsa, esti foarte tanara...mama mea si ea implineste luna aceasta pe 24, varsta de 53 de ani, deci e o bunica tanara si ea. Uf...abia astept sa o am langa mine. Imi este asa dor de ea.

Apropo de ambasada, mie imi este o sila cumplita, o mizerie ingrozitoare, birocratie cat cuprinde, lipsa de respect fata de cei care stau la rand.Anul trecut in primavara, am ajuns pe acolo si erau peretii atat de rapanosi de imi era rusine sa zic ca e ambasada Romaniei acolo. Apoi prin toamna au mai zugravit si ei, arata mai de Doamne ajuta, dar tot urat se comporta si vorbesc cu oamenii.
Eu m-am certat cu o cucoana la ghiseu si apoi la telefon si am cerut audienta la ambasadoare sa fac reclamatie. Si stiti ce au zis: ca nu se poate, ca trebuie sa le spun lor ce treaba am cu ambasadoarea. Si le-am zis ca vreau sa vorbesc cu ea, ca e ceva personal si nu pot spune oricum...Aiurea, nu mi-au facut programare. Asa imi pare rau ca nu am inregistrat si apoi sa le fac o reclamatie sa le para bine.
Niste nenorociti, asta e...
Am auzit la stiri ca au de gand sa schimbe ambasadorii in lume...poate schimba si aici ceva si nu numai ambasadoarea, poate si angajatii ambasadei. Ca pana si nea soferu` si portaru` se cred cine stie ce scule.
Aoleu...deja m-am enervat.
Gata, ma duc langa al meu barbatel, ca imi doarme pruncu` si mai stam si noi nitel ca porumbeii.
Va pupam.


Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
Album Amos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

uffff, ca tare este greu sa fii batrin! mi-am deschis cont la webshots, am facut o frumusete de album cu noi toti dar tot nu se vede aici. cum fac/ ce este adresa de link? ce ati gatit bun de shabat?
va pup,sabat salom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Alice, dupa ce ti-ai facut contul, cei de la websots iti dau o adresa, unde tu poti vedea pozele, da??
Ei bine, acea adresa, o copii la profilul tau de pe DC. Mergi la profil si acolo unde scrie "semnatura", tu scrii adresa de la webshots. Asta este un link.
Dupa fiecare postare a ta, adresa o sa fie scrisa apoi automat.
Sper ca m-am facut inteleasa, daca nu spune-mi si iti mai explic

Eu astazi am gatit bors de oase afumate - noi nu tinem cashrut- si varza la cuptor cu afumatura. Acum pe seara am facut si 2 tavi de placinte cu mere si gata pe ziua de azi.

Shabat Shalom.

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
Album Amos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:



tov,hai sa incerc. cred ca stiu de ce nu merge,pe webshots m-am incsris ca 54102 ca nu era alta posibilitate.
acum am scris la semnatura asa ,dar daca nu merge pozele le puteti vedea la 54102,sper

54102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

poate pot sa-mi schimb numele de utilizator?
cit despre cashrut, nici noi nu tinem.asa ca sarmalele fara smintina nici nu se pun pe masa,iar oasele afumate sint intotdeauna prezente la supa de fasole sau cartofi.despre varza a la cluj nici nu mai spun. singura problema este colesterolul,ca porcarii cite vrei la Ashdod!

54102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Alice, nu e bine la semnatura.

Tu ai un cont la webshots...unde ai primit o adresa de genul:

http://community.webshots.com/user/climamos

Ce am scris eu, de ex. este adresa unde poti vedea albumul lui Amos. Daca te duci pe adresa scrisa de mine si apesi, se deschide o pagina, da??

Bun...o adresa de genul asta primesti si tu, dupa ce te-ai inscris si ai facut album la ei.

Despre aceasta adresa vorbesc eu, cand iti spun sa o pui la semnatura.
Sper ca m-ai inteles de data asta si sa vedem in curand fotografiile voastre.

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
Album Amos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:

Buna,

2 secunde scriu, c anu am timp.. Alice, uite aici adresa ta:
http://community.webshots.com/user/alice54102

Alice, nu am facut decat sa-ti pun ID-ul tau... Alice! Ce frumusica esti.. Ce ochi frumosi ai..
Ma duc sa ma mai uit la poze, ca nu am vazut decat pe primele..

Cu drag,
Isabella (23 sapt.) &Yael (1 anisor & 1 luna!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Frumos...
Am vazut si eu fotografiile: o bunica tanara si frumoasa,un bunic asemenea, niste nepotei superbi, cu alte cuvinte...o familie minunata.
Sa va traiasca !

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
Album Amos

Mergi la inceput