alaptare+completare dupa un an

alaptare+completare dupa un an | Autor: teresa

Link direct la acest mesaj

Eu nu i-am dat niciodata completare cu formula lui Matei pentru ca am avut lapte suficient. Am inceput sa-i dau formula cand m-am hotarat sa-l intarc, dar in acelasi timp m-am gandit ca nu am suficient lapte ca sa-i acopar nevoile de 500 ml zilnic (cel putin) acum la varsta lui.(un an si doua luni) Pentru mamicile care mai alapteaza inca dupa un an, voi ce le dati in plus? Eu nu am nici o sansa sa intarc asa ca Matei suge la greu seara, noaptea, dimineata, chiar daca ii dau si biberonul cu lapte. I-am dat la inceput Bebelac, nu prea mi-a placut, apoi i-am cumparat Humana si acum bea Milupa ca e mai ieftin, dar mi se pare prea dulce. Le bea pe toate cu placere, dar nu stiu la care sa raman, macar inca cateva luni, pana incep sa-i dau lapte de vaca (pe la 2 ani).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinag spune:

Pe Ilinca am alaptat-o pana la 1 an si doua luni. Pana la 11 luni jumatate nu vrut sa auda de biberon. Singurul lapte pe care l-a acceptat a fost Dorna in amestec cu Parmalat Prima Crestere. Deoarece nu am fost multumita de rezultate: ea a avut o stagnare in greutate, la 1 an si patru luni am inceput sa-i dau Humana 3 si ii voi da pana la 2 ani cel putin.Intr-adevar este mai scump dar si calitatea conteaza.

Corina si bb Ilinca 01.03.2003

http://community.webshots.com/user/corinag101

Mergi la inceput