Centru de inchiriat jucarii?

Centru de inchiriat jucarii? | Autor: dana d

Link direct la acest mesaj

Stie cineva asa ceva in Bucuresti? Aud ca in alte orase exista, m-as mira sa nu fie si in Bucuresti. Ar fi foarte bun asa ceva pentru copiii astia care se plictisesc repede de jucarii. Noi am umplut casa si nu le acorda atentie mai mult de cateva minute, degeaba incerc eu sa-i tot pun in brate o papusa sau un animalut de plus. Doresc sa-i cumpar jucarii scumpe, educative si de calitate, dar ma dezarmeaza iutimea cu care se plictiseste de ele si le arunca intr-un colt.

http://www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta
http://community.webshots.com/user/danaf123

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Dana,
poate ar fi o idee sa le "rotesti" pe cele existente: ii dai azi o jucarie, doua si pe celelalte le "ascunzi". cand s-a plictisit, mai "scoti" una si pui "la pastrare" jucaria de care tocmai s-a plictisit etc. etc. asa, bazandu-te pe memoria lor "scurta" :), ii poti oferi mereu ceva "nou".
nu stiu sa explic mai bine, sper ca ai inteles ce-am vrut sa-ti spun, chiar si cu atatea ghilimele :)

I.&www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi" target="_blank">Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

la noi a mers metoda asta. aveam casa plina de jucarii imprastiate dar care deja nu mai prezentau interes. asa ca a venit mama cu ideea sa stranga o mare parte din ele. acum sunt putine, se joaca frumos cu ele si sunt foarte incantati cand scot cate o jucarie "noua"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Se zice ca nu e bine sa-i dai copilului f. multe jucarii dintr-o data ca el debusoleaza. Ideea cu rotatia jucariilor e tare buna.
Insa cea cu inchiriatul jucariilor nu mi se pare tocmai buna. Eu nu as lua de acolo, poate sa le sterilizeze inainte. Copii le baga in gura, ce-ar fi sa treaca prin gura catorva sute de copii?? Si nu cred ca jucariile rezista la sterilizat, asa ca... fiecare cu jucaria lui. Parerea mea.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput