Cerviron

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

CERVIRON: compozitie: subgalat de bismut, rezorcina, hidrolizat de colagen, tinctuta Thymi, Tinctura Hydrastis, extract fluid de Calendula, balsam Peru

CERVUCID: compozitie: Cloramfenicol, Metronidazol, Nistatin, Acetat de hidrocortizon, Lipex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAR spune:

multumesc pentru lamuriri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by bubi

CERVIRON: compozitie: subgalat de bismut, rezorcina, hidrolizat de colagen, tinctuta Thymi, Tinctura Hydrastis, extract fluid de Calendula, balsam Peru

CERVUCID: compozitie: Cloramfenicol, Metronidazol, Nistatin, Acetat de hidrocortizon, Lipex

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi" target="_blank">Mara mea



Multumesc mult Bubi, se pare ca nu prea au compozitie asemanatoare..din cate am reusit eu sa inteleg .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns new spune:

Draga Madi,

Ar trebui sa urmez si eu acelasi tratament dar nu gasesc nici o varianta in farmacii... Mai rau e ca alternativa e cauterizarea
Te rog sa ma ti la curent cu ce reusesti sa faci in farmacie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Draga New,
Cu mare placere iti voi spune daca gasesc ceva prin farmacii si te rog sa faci si tu la fel (pe PM).
Eu vreau sa fac un bebe si doctorita mi-a spus ca ar fi bine ca aceasta cauterizare sa fie facuta dupa sarcina, si pana atunci rana sa fie tinuta sub supraveghere si incercat acest tratament "a la long". Din pacata insa nu il pot face
Sanatate iti doresc si mai vorbim,
Madi

Mergi la inceput