Cununie civila - cadouri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Buna dimineata!

Va multumesc pentru pareri.

Nici mie nu-mi place ideea de a da bani, dar in ultima instanta...

Si eu ma gandisem initial tot la o icoana, dar nu eram foarte hotarata. Acum, ca vad ca am primit mai multe pareri de acelasi gen, cred ca asta voi cauta.
Mai primisem de la mama o idee cu o rama de argint in care sa-si puna ei o poza (de la cununie eventual). Ar fi fost frumos sa o pot pune eu, dar asta ar insemna sa primeasca ccc cadoul dupa cununie. Din acelasi motiv cred ca vor pica si "tricourile personalizate", desi mi-a placut tare ideea.

Am sa plec astazi la cumparaturi, sper sa gasesc ceva cat mai repede, pentru ca nici nu am timp de umblat - maxim 3 ore, cat mai sta bona cu Tiana.

Despre imbracat - nu m-am hotarat. E tare complicat pentru ca la gerul de afara numai la "fustulite" si "bluzite" nu ma gandesc! Eventual la un costum de ski!

Pupici pufosi!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Si eu merg sambata la o cununie civila si cred ca noi vom da bani. Stiu ca la cununii se iau cadouri sau ceva util pentru casa, dar stiind ca ei au facut un credit pentru cununie noi am ales sa le dam bani sa poata achita acest credit.
Din fericire ei au o casa a lor siau si stictul necesar. Le vom lua poate cu alta ocazie ceva "de casa".
Iar de imbracat nici eu nu stiu...ori costuas cu pantalon ori costumas cu fustita mai grosut din raiat.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput