Paaartz!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Fetita mea a fost plecata in vara cu mama mea la tara, si in autocar a inceput sa strige in gura mare : Meme, zi-i la sofer ca am tras un partz !
A fost senzatia drumului , toti au indragit-o pt spontanietate...acum are 3,2 ani si am invatat-o( sau ma rog, incercam )sa-si ceara scuze daca se intampla in public.
Da' nasa mea are 40 ani si n-are nici o jena daca mai scapa unu' mic in public, asa zice : Tulai Doamne, cred ca mi-a scapat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by mamamariana

"Better out than in" dupa cum bine zice Shrek...

Mamamariana


Eu cred ca micutul Shrek s-a inspirat dupa vorbele bunicul meu !
Dar acum, daca stam sa ne gandim bine, doar cei cu ocluzie intestinala si cei operati pe colon nu fac asemenea "nastrusnicii", nu-i asa ???

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

a mea zice: Poc, Pardon.
La gradi nu face sau se cere la WC dar acasa e libera, si rade....de mama focului.

April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Dragut subiect.

Cind i s-a intimplat Ioanei in public (eram la mina la birou) am intrebat-o " Ioana, cum se spune?", asteptimd si eu ca tot omul un "pardon", ceva...

Iar ea a spus inocenta "multumesc".


Catusha, de 2 X mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Ha, ha!
Dar de Mitza mea ce ziceti?! Asta vara a inceput sa strige in parc: "Mami, fac caca!" Si era foarte fericita, ca doar de-abia scapasem de pampers. Si parcul plin...
De obicei spune: "Am facut parrrr" si incepe sa rada.

Manuela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Daca am ajuns pina la caca cu subiectul asta, va mai spun si eu una.

Avea Ioana un an si jumatate si traversa o perioada mai putin placuta. Fusese un timp constipata si prinsese frica de olita si de facut caca, insa noi o incurajam sa faca si ne bucuram de orice reusita.

Eram la mare pe plaja. Si ii vine copilului sa faca caca. Si alerga duios pe plaja in timp ce din poponeatza ii ieseau bucatele de caca... Iar eu alergam dupa ea grijulie si le adunam... Pare incredibil, dar avem totul pe video ca tata alta treaba nu avea decit sa ne filmeze pe noi...

Catusha, de 2 X mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacia spune:

Catusha Trimite mai la camera ascunsa si faci un ban pe patania asta!

Irina si Edy Irlandezu'cel scump!(5 noiembrie 2002)

Poze cu noi la 2 anisori
http://danielirina.tripod.com/mypersonalsite

MERRY CHRISTMAS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by nefertari

Dar acasa ducem o campanie antipartz in public. Daca l-ati vedea ce serios se uita la noi , se ridica si spune solemn - "Eu ma opresc putin , ies sa fac partz !" :)))))


Nefertari, lol, lol, lol, scumpul de el, e baiat bine crescut puiul tau!
Sa vedeti la mine fetele. Eu sunt profa de inglish la piticanii de 3-5 ani si de atata foiala pe scaun in jumatatea aia de ora simt uneori niste mirosuri mai nelalocul lor. Deunazi, la clasa mea, (1 si a 2-a), eram la catedra si corectam un caiet cu posesorul caietului itindu-se langa mine cand aud dintr-o data paaartz! Copilu, bine crescut (avea 7 ani), zice "Pardon", eu, desi ma umfla rasu', ca m-a cam luat prin surprindere, zic, nu-i nimic.
Data viitoare pun mai mult parfum pe mine sa amortizez mirosurile inconjuratoare, lol!

scarmanus


Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.

Mergi la inceput