Cum ne fardam ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_N spune:

Cand iese mamica pe undeva cam asa : creion dermatograf negru, usor fard la ochi, discret pentru ca asa imi place mie, ruj nu folosesc .. deci cam atat

Acum dand-o pe glume... Daca vrei fardare originala roaga bebelu sa te ajute.. sa vezi ce iese .. Cred ca bebelu va hohoti de as iar noi vom petrece o zii in baie sa indepartam frumusetea..

Cristiana si BB Andreea http://community.webshots.com/user/cristiana_negrila
http://community.webshots.com/user/andreea_negrila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Pai, cam asa:

anticearcan (asta de cand sunt mamica )
fard de pleoape (ziua - bejuri si griuri, sau rozuri; seara - orice - in functie de ocazie si de tinuta, plus creion dermatograf spre coada ochiului, putin, asortat cu fardul de pleoape, ca sa accentueze efectul)
rimel - musai!
blush de obraz
ruj
o data la 100 de ani imi amintesc ca am si fond de ten, si ma dau cu el, dar nu ma simt "in apele mele"

toata operatiunea dureaza cam 2 min., pe ceas!

Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)
si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliprejbeanu spune:

Buna,

Care sunt urmarile folosirii regulate a "mascarade" (rimel) : pentru ochi si pentru piele din jurul lor (nesuferita laba de gasculita)?

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

Va multumesc fetele ptr raspunsuri .Si eu incerc sa fiu cit mai rapida ca si eu sint in criza de timp.De cind am nascut am si eu cearcane f pronuntate si le mai ascund eu cu anticearcan.Ca deh.Pudra nu mult decit daca mai apare vreun nenorocit de cosPupici dulci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

quote:
Originally posted by liliprejbeanu

Buna,

Care sunt urmarile folosirii regulate a "mascarade" (rimel) : pentru ochi si pentru piele din jurul lor (nesuferita laba de gasculita)?

Liliana

Pai ridurile au diverse cauze, inclusiv sunt conditionate de genetica, de tipul de ten, cel uscat se rideaza mai devreme...nu cred ca mascara bietul e de vina, daca te demachiezi corect si constiincios seara de seara si folosesti o crema hidratanta pt.ochi, cred ca ridurile vor intarzia sa apara.Ce ma stiu eu ca ajuta la intretinerea pielii, de fapt e de baza un stil de viata cat mai sanatos,somn suficient, miscare in aer liber, hidratare corespunzatoare, alimentatie bogata in vitamine si minerale. As mai adauga evitarea fumatului alcoolului si cafelei, sper sa nu fiu acuzata ca tin predici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

si as mai adauga evitarea strangerii ochilor si purtarea ochelarilor de soare





------------------------
poze cu Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

quote:
Originally posted by louisea

si as mai adauga evitarea strangerii ochilor si purtarea ochelarilor de soare





------------------------
poze cu Bandit


cum de mi-a scapat?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by Mona_B

quote:
Originally posted by louisea

si as mai adauga evitarea strangerii ochilor si purtarea ochelarilor de soare





------------------------
poze cu Bandit


cum de mi-a scapat?!





------------------------
poze cu Bandit

Mergi la inceput