Mamici din Arad...???(19)

Mamici din Arad...???(19) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent


-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator-28.11.1973) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu-22.07.1974), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 2 ani
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 6 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 2 ani
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978)- 26 ani, mamica lui Alesio-Andrei (balanta - 8.10.2004)
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, mamica (octombrie) lui Andrei
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian (varsator- 10.02.2003), 1 an si 7 luni
-Gabbriela (Gabi-gemeni) - 23 ani, casatorita cu Michael(capricorn - 20.01.1965) - 39 ani, mamica lui Julian Leonardo(sagetator - 24.11.2002), 2 ani
-gabitzica (Gabi-taur - 10.05.76) - 28 ani, casatorita cu Ciprian(balanta - 07.10.75) - 29 ani,mamica lui Tudor (balanta - 22.10.2003) , 1 an
-flavia ramona (Flavia - peste - 14.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Sorin (scorpion - 24.10.1970)-34 ani
- dita(Edith- scorpion - 15.11.1970)- 34 ani, casatorita cu Eugen
-dianaR (Diana - gemeni) - 26 ani, casatorita cu Vasile(varsator) , mamica lu' Vlad (taur - 16 mai 2004)

si uite asa nostru se mareste

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Vad ca puneti de-o intalnire,ce-as mai veni si eu.Crintina nu stiu cand mai merg ,s-ar putea de sarbatori.Tu?
cum e vremea la Arad ,aici e f. rece si vant,urat de tot.Se asteapta zilele astea zapada,bucuria copiilor.
CARE STITI O RETETA BUNA DE SARATELE?va roooog!!!!Dar sa nu fie greu de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by anto

Vad ca puneti de-o intalnire,ce-as mai veni si eu.Crintina nu stiu cand mai merg ,s-ar putea de sarbatori.Tu?
cum e vremea la Arad ,aici e f. rece si vant,urat de tot.Se asteapta zilele astea zapada,bucuria copiilor.
CARE STITI O RETETA BUNA DE SARATELE?va roooog!!!!Dar sa nu fie greu de facut.




Acum vrei reteta?? Ca vecina mea face niste saratele super buna, numa ca acum are musafiri si n-as deranja-o...
Aici ploua, bate vantul si e fff rece...acum am vazut vremea la ProTV si cica in week-end-ul asta va ninge si va fi ger in toata tara...eu abia astept sa ninga...mai bine sa ninga decat sa ploua, nu???


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Hahahahaha, gand la gand...a venit vecina pana la mine sa-i dau o tigara si numa bine am scris si reteta...
DECI:
1 kg faina
350gr untura si daca nu ai poti pune 1 margarina jumate
1 pachetel de drojdie care se inmoaie cu 150 ml lapte
toate se framanta cu smantana
sare
boia
dupa ce ai facut aluatul il intinzi pui ou pe el si poti presara branza, susan, chimen...
Cam asta e tot!!

POFTA BUNA!!!


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mai,da ce harnicute suntem ca am mai umplut 10 pagini.

Clau,mersi de reteta,am scris-o si eu!

Anto,sarbatoresti ceva de faci saratele?
Las'ca nu intalnim si cand vii tu,SIGUR!

Cristina,pupici la fetite. Cred ca ai cu cine vorbi toata ziua,nu te plictisesti.

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Clau merci de reteta ,nu o fac azi.Alina ,nu sarbatoresc nimic da´mi-a venit pofta de niste saratele.Cu boia nu am mancat inca ,ma gandesc ca se poate si fara.
Mai fetelor mi-e dooor de voi ...!Azi i-am aratat unei prietene de aici pozele cand ne-am intalnit la Arad,pacat ca nu se vad asa bine.
Clau...vezi ce faci la intalnire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by anto

Clau merci de reteta ,nu o fac azi.Alina ,nu sarbatoresc nimic da´mi-a venit pofta de niste saratele.Cu boia nu am mancat inca ,ma gandesc ca se poate si fara.
Mai fetelor mi-e dooor de voi ...!Azi i-am aratat unei prietene de aici pozele cand ne-am intalnit la Arad,pacat ca nu se vad asa bine.
Clau...vezi ce faci la intalnire...



Nu e obligatoriu sa bagi boia...e pentru culoare doar...trebuie pusa doar putin...
Si mie mi-e dor de tine
AAAAAAAAAaa, pai cum crezi ca merge fara???
Pai fa un amar de bine si zi-ne cum te-ai petrecut de ziua ta si ce cadouri ai primit!


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

fetele, ne vedem saptamana viitoare??? Locatia? Nu stiu ce sa zic?? undeva unde sa nu urle tare muzica si sa nu fie inghesuiala. astept idei si de la voi.
apopo de iesit, asa tare m-as fi dus sa o vad pe Sonique, ca e la moskeea in seara asta, dar n-am avut cu cine, ca barbate-miu are de lucru . Oricum cred ca e nebunie acolo!
Ati vazut careva emisiunea lui Iantu in seara asta? a fost invitat paul Young la final, a cantat doua piese. sa vedeti ce s-a mai dat Loredana pe langa el. dar el om serios cu saiba pe mana a fost retinut. Si cum a fost imbracata!!

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi,nu am vazut emisiunea lui Iantu.Cum a fost imbracata Loredana?
Nu stiu ce sa zic de local unde sa ne intalnim,hai ca poate vine Clau cu o idee.
Abia acum s-a culcat Dragos.Nu stiu ce are de cateva zile ca tot la ora 0 se culca.L-am pus la 22,30 in patut,si-a baut laptele si tot vorbeste acolo cu un ursulet,canta,ne ma striga pe noi...

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

sa va descriu tinuta loredanei... o sa imi fie cam greu... incep de la cap... avea o coronita(parca era miss), niste cercei roz sidef, de fap erau niste globuri atarnate, cu diametrul cam de 5 cm, purta o rochie neagra tare ciudata.. bretele late cu paiete, era in closh, dar in fata si in spate scurta, numa lateralele ii atarnau putin mai sus de genunchi.Pe sub rochie iegari roz tziclam in picioare niste ghetute negre pana la glezana.. peste rochie avea o centura lata roz sidef(ca si cerceii), care-i venea aproape peste fund. Rochia era adunata in talie(bluzata), nu era mulata pe corp. Pe mana stanga avea o manusa scurta pana la incheietrura, si fara degete, iar pe dreapte un fel de bratara fixa lata cam de 10 cm ,de aceeasi culoare ca manusa de pa mana cealalta, si iegarii. oja neagra pe unghii.
A cantat live o melodie in limba romanes. poate de-aia s-o fi imbracat asa!

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Anto, sa iti zic cum fac eu saratele, in cazul in care iti plac mai crocante
1 cana untura(poti pune margarina, unt, ulei...)
2 cani lapte
sare
un galbenus de au
drojdie, cam cat o nuca
faina cat cuprinde( sa iasa un aluat mai tare decat mai moale , ca sa il poti intinde
deasupra albus de ou, telemea sau cascaval si(sau chimen)
Sunt foarte gustoase!
Mi-ati facut si mie pofta cu saratelele, dar miine am zis ca fac placinta cu branza!

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput