grup de suport pt slabire max 5 kg.

grup de suport pt slabire max 5 kg. | Autor: flafi

Link direct la acest mesaj

Buna!
Acest subiect este dedicat celor care au de slabit putin sau vor sa se mentina la o anumita greutate. Deoarece nu am gasit pe forum decat grup de suport pt cele care vor sa slabeasca mult.
Eu am 1,62 si 54kg vreau sa ajung la 50 kg incepand de azi.
Va bagati?


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

buna,
eu in 2000 aveam 55kg(la 1.73).In 2001 am ajuns la 65kg.(nici eu nu stiu cum).
Apoi in 2002 am ramas graviduta(pe finalul sarcinii aveam 82kg) si dupa ce l-am nascut pe bebe aveam 77 kg.
Acum la un an si 6 luni dupa nastere am 60KG.
Cum am slabit?Stres cat casa(la lucru si acasa).Nu e o"reteta" recomandata, dar asta a fost situatia in cazul meu.
Niciodata nu am fost in stare sa tin o cura de slabire(sunt prea pofticioasa).
O zi buna ,
alexa00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Azi, pt ca tin post:
dimineata: 2 felii graham prajit, 1 cana ceai, 1 cana cafea cu zaharina
pranz: 1 fibrobar cu cata apa pot
seara: cartof fiert sau o salata de legume

Poate ca unora li se pare ciudat ca am nevoie de un grup de suport pt a slabi 4 kg, dar chiar am nevoie pt ca sunt f obosita si stresata, prin urmare cand ajung seara casa as manca orice. Spre ex. aseara am fost invitati la masa la cineva si am mancat o groaza de tampenii adica: cascaval, castravete, rosie, zacusca la aperitiv, apoi mici cu muraturi, iar la sfarsit o mare bucata de tort de ciocolata.
Simt ca numai am vointa si putere sa ma abtin de la astfel de nenoroci. Am nevoie de persoane cu care sa vorbesc, altfel o sa ajung sa tin cura de slabire ca sa dau jos 30 kg.
Va pup si va astept la discutii!


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pnt_loredana spune:

Buna Flafi!Eu am 1,57 si 54 kg. si vreau sa ajung la 50kg.
dimineata: o cafea cu indulcitor
un mar cu 30' inainte de masa
un iart dietetic
pranz: piept de pui la cuptor cu ciuperci
un mar
seara: branza 0% grasime
Totul fara paine. Seara pt. mine inseamna ora 17 cel tarziu 18.



lory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patisor spune:

te sustin si eu nu vreau sa slabesc vreau doar sa ma mentin .
in general eu mananc mult iaur ,salate , imi place foarte mult kiwi.
e recomandat sa ti si dupa o anumita reteta de slabit dar eu cred ca-ti poti face singurica un regim ,iti impui niste limite .
parerea mea .
sa auzim numai de bine

RAMONA SI PATRICIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Eu vreau sa slabesc 4 kg.Am 52 pe cantarul meu(pe altele cu unul pana la 2 mai mult)si arat aiurea, pt. am conformatia de asa natura.la 48 nu se mai cunoaste.Si eu mananc seara aiurea, toata ziua sunt cumnite si seara nu mai am vointa.

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmi spune:

Buna!
Ma alatur grupului de sustinere si in acelasi timp am nevoie de sustinere.
Am 1,64 si 62-63 de kg (32 de ani). Poate sa vi se para mult, dar ma multumesc sa slabesc 5 kg (la 52 de kg cite aveam in facultate mi se vedeau toate oasele). Greutatea la care m-am stabilizat dupa ce am nascut (acum 4 ani) a fost de 55 de kg. Aratam binisor, nici prea slaba si nici grasa. Incet-incet, cam de vre-un an si ceva am inceput sa iau in greutate. La inceput am zis ca eu nu o sa trec niciodata de 60 de kg. Citeva luni bune am ramas la 60, dar de ceva vreme iar se pune pe mine.
Scopul meu este sa ajung la 57 de kg. As fi super multumita sa ajung si sa ma mentin acolo.
Problema este ca am o foame in mine de-mi vine sa maninc tot ce vad in fata ochilor. Mi-e foarte greu sa ma abtin de la mincare, iar pina acum nu am fost in stare sa tin nici o dieta.
Ajutor! Macar 5 kg.
Cu drag, Mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

si eu la fel... 1,64 si 62 kg si vreau sa ajung la 57 kg....

ieri am mancat cateva alune si o ciorba de varza seara dar cu ceva smantana.

azi de dimineata la fel si pe la 16.00 vreau sa ma duc sa manac o salata si sper sa nu mai mananc nimic apoi

quote:
Originally posted by mmi

Buna!
Ma alatur grupului de sustinere si in acelasi timp am nevoie de sustinere.
Am 1,64 si 62-63 de kg (32 de ani). Poate sa vi se para mult, dar ma multumesc sa slabesc 5 kg (la 52 de kg cite aveam in facultate mi se vedeau toate oasele). Greutatea la care m-am stabilizat dupa ce am nascut (acum 4 ani) a fost de 55 de kg. Aratam binisor, nici prea slaba si nici grasa. Incet-incet, cam de vre-un an si ceva am inceput sa iau in greutate. La inceput am zis ca eu nu o sa trec niciodata de 60 de kg. Citeva luni bune am ramas la 60, dar de ceva vreme iar se pune pe mine.
Scopul meu este sa ajung la 57 de kg. As fi super multumita sa ajung si sa ma mentin acolo.
Problema este ca am o foame in mine de-mi vine sa maninc tot ce vad in fata ochilor. Mi-e foarte greu sa ma abtin de la mincare, iar pina acum nu am fost in stare sa tin nici o dieta.
Ajutor! Macar 5 kg.
Cu drag, Mihaela.



5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:


Prima noastra listuta de grup!

alexa00 ..... 1,73h.....60kg ac
pnt_loredana.....1,57h.....54ac.....50id
patisor.....mentinere
sabina.....52ac.....48id
mmi.....1,64h.....62-63ac.....57id
cristinaT.....1,65h.....62ac.....57id
flafi.....1,62h.....54ac.....50id
oLo.....1.74h.....66ac.....62id
april.....1,64h.....62-63ac.....57id
georgia2.....1,60.....55ac.....50id
bulinutza.....1,57.....54ac
mik.....1,58.....52,5ac.....49id
piciulici.....1,72.....59ac.....56id
lauraT.....1,62.....52ac.....50id
ciurli.....1,62.....55ac.....50id


legenda:
ac= greutate actuala
id= greutate ideale
recompensa = (in dreptul membrei grupului)
pedeapsa =
recompensa/pedeapsa se aplica saptamanal



So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Ma bag si eu, poate-poate mi se face rusine si ma tzin de regim :(
Am 66 kg si 1.74m. Unii zic ca-i OK. Eu stiu ca nu-i tocmai OK. Ca sunculitele sunt bine ascunse de haine, si nu se vad. Dar eu nu ma simt bine. ceea ce ma deprima. + ca sunt o mare pofticioasa. Sunt in stare sa mananc orice! Nu prea fac (in general) atentie la ce mananc.
Uneori ma ambitionez si zic, gata, ma opresc de la mancat prostii, tin regim sanatos, sa scap de kg in plus. Dar imi trece repede, zicandu-mi ca daca lumea zice ca 66 de kg sunt OK, atunci sunt OK, si oricum nu se vede, fiind ascunse de haine...... si tot asa, ma invart in cerc :D
Problema cea mai mare e ca nu fac absolut de loc miscare (in afara de alergatul dupa fete). Nu gasesc timpul necesar, si nici vointa necesara.
Obiectivul ar fi sa ajung macar la 62 de kg, daca nu 60 :D
Na ca am pārāt si eu kilele mele, poate li se face lor rusine si pleaca singurele :D



Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaļs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patisor spune:

pe langa regim trebuie sa afcem mai multa miscare (dar nu acasa ca trebuie sa mai si iesim deci exclus gospodarie)inot ca e cel mai bun eu de cand am inscris-o pe cea mica intru si eu cu ea si sa stiti case vede ,se imbunatatesc lucrurile ,mai un aerobic,mai un dans ,se geseste cate ceva de facut.
sa auzim numai de bine
va pup pe toate si curaj.

Ramona si fetita patricia

Mergi la inceput