Adoptii de catre homosexuali

Adoptii de catre homosexuali | Autor: nic23

Link direct la acest mesaj



Eu nu sunt de mult pe acest forum si as vrea sa stiu daca s-a mai discutat acest subiect: adoptia copiilor de catre perechi homosexuale.
Voi ce parere aveti? E bine sau nu?





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Buna si bine ai venit pe

Eu sunt de acord cu adoptia copiilor de catre perechi homosexuale.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-
Halloween


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Da, si eu sunt de acord. Bineinteles, sa treaca prin acelasi proces de atestare prin care trece un cuplu heterosexual, sa faca dovada capacitatilor psihoafective si materiale necesare cresterii unui copil. Cred ca as acorda tratament preferential unui cuplu heterosexual daca ar exista o potrivire la fel de buna intre copil si un cuplu heterosexual pe de o parte si intre copil si un cuplu homosexual pe de alta parte (asa cum as acorda tratament preferential unui cuplu heterosexual fata de o persoana singura care doreste sa adopte), insa nu cred ca un cuplu heterosexual ar fi automat parinti mai buni decat un cuplu homosexual exclusiv din perspectiva orientarii lor sexuale. Si in mod sigur intre a lasa un copil sa fie crescut de o institutie a statului si a ii oferi sansa de a avea parinti, chiar daca parintii au acelasi sex, absolut cred ca a doua varianta este de preferat.

Cu siguranta exista homosexuali care nu ar fi buni parinti, tot asa cum exista si heterosexuali care nu ar fi buni parinti, insa numai orientarea sexuala nu inseamna automat ca persoana respectiva nu ar fi un bun parinte.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Un cuplu homosexual stie sa iubeasca, sa educe si sa creasca un copil la fel de bine ca un cuplu heterosexual. Nu conteaza orientarea sexuala.
Numai bine,
Ciuf si LUca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

Nu sint total indignata de chestia asta .Cum un cuplu de homosexuali sa mai infieze si copiii?In ce lume dezlantuita traim?Ce educatie va primi acel copil de la niste bolnavi (ca asta da e o boala psihica).

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Dar copiii aceia cu ce au gresit?
Nu vor fii decat homosexualii de maine .
Cand o da Dumnezeu ca barbatul sa nasca copii, atunci vor avea si ei copii.
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Ehhh dupa principiul ca fiecare face ce vrea cu fundul lui de ce nu?
Homosexualii sunt si ei oameni de langa noi care au dreptul la o familie.

Si ei pot sa iubeasca, sa aiba responsabilitati si nu inseamna ca copii trebuie sa copie sau sa stie ca tati cu tati sau ma rog nu am idee cum se organizeaza dorm impreuna etc.


Un vot pentru!

mr_baz- hetero pana in panzele albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Foarte greu subiect!!! DAca copilul este al unuia din parteneri solutia este foarte clara...sa il creasca ei, da!!!
DAr in cazul adoptiei...dar avand in vedere ca unui copil cred ca i-ar fi mai bine cu parinti chiar si homosexuali decat in orfelinat...sunt pro!!!

Sinzi si David
The best of David, new

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

daca reusesc sa faca copii impreuna ... de ce nu ??? aici e aici ... se aude ceva de un premiu Nobel ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

eu nu sunt de acord dintr-un singur motiv: in unele tari, homosexualitatea este acceptata de lege in mod deschis, insa oamenii sunt reticenti. Copilul acela va fi batjocura celor de la scoala, dupa parerea mea. Si, nu va trai doar alaturi de acei parinti, ci intr-o societate. Nu cred ca s-ar dezvolta normal. Din start ar fi privit ca "altfel" fata de cei din jur si se va simti inferior, va avea complexe.

parerea mea.

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Nici gand!!!Asta inseamna sa acceptam ca homosexualiatea este un lucru normal,firesc!inseamna sa acceptam casatoria intre ei,sa aceptam un lucru anormal ca fiind normal!Observ ca toata propaganda asta pro-homosexuala cu care suntem bombardati in ultima vreme are rezultate pozitive,daca puteti accepta asa ceva.Si ei sunt oameni ca toti oamenii ,nu trebuie sa ii dispretuim ,dar nici sa le odihnim constiinta acceptand deviatia lor.Oare chiar justifica dragostea totul?O relatie de calitate nu inseamna implicit ca acea relatie este normala si acceptabila.Sa le mai dai si copii pe mana,deja e prea mult!Imaginativa pe copilasul vostru venind peste vreo 20 de ani de mana cu o persoana de acelasi sex,si anutandu-va sa va pregatiti de"nunta"...Vi se pare normal?Vi se pare acceptabil?Veti fi bucurosi ca si-a gasit "iubirea"?...Irina si bb Iinca(26apr04)
"Toti traim sub acelasi cer ,dar nu toti avem acelasi orizont."

Mergi la inceput