EPILAT MUSTATA - ce parere aveti?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Si eu tot cu ceara la 3-4 luni, s-a rarit puful ala de cati ani il iau asa dar ma enerveaza ca uneori ma irit si mi se fac niste bubite care se transforma in cosuri si ca sa nu intample asta dupa epilare dau cu spirt si apoi cu un cub de gheata sa se inchida porii. Se inroseste de la gheata dar trece dupa vreo jumatate de ora.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Alecsia,ma bag si eu ca musca in lapte..
Am tras cu okiu la albumul tau..zic ia sa vad mai si eu ce-i cu fata asta complexata..si cind ma uit...mai, ce fata superba!!!
Eu zic ca si cu mustata si fara tot frumoasa esti

Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Si eu , tot cu pielea foarte deschisa si parul foarte inchis si ma pensez . Mi se pare cel mai simplu . Ma pensez de vreo 8 ani , de prin anu 1 de fac. , si e clar ca s-a mai rarit .Prin clasa 12-a ma dadeam cu apa oxigenata dar rezultatul era o mustata blonda stralucitoare , adica era mai evidenta decat inainte si parca se si ingrosase firul - sau era doar in mintea mea bolnava . E, greseli din tinerete . Asta pentru ca ma speriase mama mea ca daca ma pensez o sa ajung o sa se intinda parul pe toata fatza , ca asa a facut tanti X.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Si eu imi dau mustata jos dar cu crema epilatoare pt. parul de pe fata.Ii super,mi se inroseste pielea un pic de tot si a doua zi nu mai am nimic.De dat jos mi-o dau cind imi aduc aminte sau la ocazii speciale.Ma gindesc cam o data la doua luni.Eu sunt tare multumita de crema si nu mi s-a modificat mustata la culoare sau "calitate".

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sebitza spune:

sunt perfect de acord cu tine Elena, dar sa-ti mai spun ceva: eu am "tras cu ochiul" si la pozele tale si : surprizaaaa! o alta frumusete! Ai o familie minunata, sa-ti traiasca!

quote:
Originally posted by Rayuela

Alecsia,ma bag si eu ca musca in lapte..
Am tras cu okiu la albumul tau..zic ia sa vad mai si eu ce-i cu fata asta complexata..si cind ma uit...mai, ce fata superba!!!
Eu zic ca si cu mustata si fara tot frumoasa esti

Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie





ne vedeti aici:
http://photos.yahoo.com/angi_sava77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sebitza spune:

Acum, ca sa nu deviem de la subiect, pot sa spun ca ultimele mesaje m-au bagat putin in ceata , in sensul ca imi dau seama ca sunt si cateva parti negative, sau mai bine zis riscuri(inrosire, cosulete,Albi spunea chiar de o intaritre si innegrire a firelor)
Dar avand in vedere ca mustaciara mea nu e deloc deasa si ca firul de par din aceasta zona e subtirel, de altfel si pe picioare imi creste destul de incet si rar, sper ca ma voi incadra in categoria celor care au avut numai de castigat din urma acestei experiente.
Peste vreo trei saptamani, cand merg din nou la cosmetica o sa va spun ce si cum a fost! Promit!
Pana atunci, asteptam si alte expeirente si opinii!

ne vedeti aici:
http://photos.yahoo.com/angi_sava77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

[quote]Originally posted by Rayuela

Alecsia,ma bag si eu ca musca in lapte..
Am tras cu okiu la albumul tau..zic ia sa vad mai si eu ce-i cu fata asta complexata..si cind ma uit...mai, ce fata superba!!!
Eu zic ca si cu mustata si fara tot frumoasa esti

Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie




Mulumesc mult Elena. Si eu ti-am admirat pozele de mai demult , nu puteam sa ratez asa un ingeras ca fetita ta.Acu ' ce sa zic , si mamica e tare si cred ca si tare mandra de bebe.Deh .. eu vreau sa fiu mamica de fetita si admir mai mult pozici cu fetite



"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii.
Razi pentru a putea reusi.
Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.
E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Buna,
Eu folosesc o crema ANDINA se cheama si decoloreaza .Contine o cutie cu crema si un tubulet cu amoniac (cred -ca miroase tare intepator).Se pune o paletzica cu crema si se amesteca cu o jumatate de paletzica de praf(amoniac) .Se amesteca bine si se pune in strat destul de gros ,ca sa acopere firele de par bine.Dupa 10-15 min.se spala si....IACATA una bucata mustata blooonnddaaa !!


"Ajuta-i pe cei ce nu se pot ajuta pe ei insisi !"

Copilutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu o epilez de vreo 10-11 ani, ba cu ceara ba cu penseta ca nu am rabdare si cum creste un fir doua le iau cu penseta. Nu mi se irita deloc,nu mi-a crescut mai des.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Alecsia si sebitza(sa-ti traiasca "suedezul mic",ca tare blondutz nordic pare),multumim !
Si ca sa nu fiu total off topic:Si eu o mai jumulesc,cam de 2-3 ori pe an cu ceara!Acum e aproape invizibila!

Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie

Mergi la inceput