EPILAT MUSTATA - ce parere aveti?

EPILAT MUSTATA - ce parere aveti? | Autor: sebitza

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!

Imi cer scuze daca s-a mai discutat acest subiect, eu am cautat prin arhiva dar nu am gasit nimimic(e drept, nu foarte amanuntit, din lipsa de timp!).
Pe scurt: sunt "posesoarea " unei mustati nici prea mare dar, din nefericire nici prea mica, insa avand in vedere ca am tenul foarte alb si parul saten inchis, se cam observa.
As vrea sa scap de ea dar mi-e frica sa nu se indeseasca mai tare, sau sa arate foarte urat atunci cand incepe sa creasca la loc si sa fie "tepoasa".
Pentru cele dintre voi care practicati epilatul mastatii: la cat timp trebuie sa o faceti si care este evolutia in timp?
Multumesc mult!

ne vedeti aici:
http://photos.yahoo.com/angi_sava77

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

eu ma epilez cu ceara la cosmeticiana ,la inceput o data la 3 saptamini ,si acum o data la sase saptamini ,dupa aproape 2 ani. Eu tot cu pielea alba sunt si parul saten ..acum am scapat de acest complex si sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

Draga Sebita,eu "practic" acest "obicei' de 7 ani.Exact aceleasi intrebari mi le-am pus si eu pe acea vreme si mi-am luat inima in dintzi si am "dat-o jos",singura,acasa,cu ceara cosmetica si a fost o.k.A crescut la fel,nici o diferentza.Intervalul este la 3-4 sapt.,depinde.Asa ca daca esti hotarata,nu ai de ce sa te temi.Daca nu sti procedeul,du-te la cosmetica,apoi potzi incerca si tu acasa.E gata in 10 min.Succes!

VERA si VLADUTZ(11 luni)
http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

Stai linistita. Cu ceara sau cu penseta v-a creste mai greu apoi. De la lama v-a creste urat. Deci epilatul cu ceara in timp v-a rarii mustata si o v-a face sa creasca mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

La mine nu se cunoastea foarte tare , dar eu tot complexata eram . Si pentru ca colegele de servici si-o dadeau jos , mi-am luat inima in dinti si am epilat-o si eu . Pentru inceput cu benzi epilatoare , singura acasa , apoi am trecut la ceara caci benzile nu smulgeau chiar tot .Acum nici nu mai dau importanta , cand imi aduc aminte o epilez , nu creste nici mai inchisa la culoare nici mai mare. Colegele ma sfatuiau sa nu o epilez ca apoi mereu o sa am o grija in plus si ca va creste mai inchisa la culoare. Eu nu am observat nici o diferenta.

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste. E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

Sebitza(scuze),nu va fi tzepoasa.Curaj.Sa ne spui cum a fost.

VERA si VLADUTZ(11 luni)
http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Din punctul meu de vedere epilarea mustatii e musai, daca se vede! Nu pot sa inteleg femeile care stau cu o mustata de toata frumusetea, "inramata" eventual de un lipgloss cat mai sclipicios!
Dati-o jos daca se vede, nu pt altii ci pt voi!

"I shall be telling this with a sigh
Somewhere ages and ages hence:
Two roads diverged in a wood, and I--
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference."(Robert Frost)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Eu o epilez cu ceara cand ajung la cosmetica, daca nu, cu Brown-ul acasa, cam la trei saptamani. Singura parte neplacuta este ca se inroseste un pic pielea imediat dupa. Este bine sa te dai cu cutaden/reviken sau ceva asemanator dupa aceea, ca sa nu se infecteze. Dar de indesit nu se indeseste deloc, si nici nu creste alta culoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Despre roseata , eu zic sa eviti sa stai la soare in ziua cand te epilezi . Eu una ma irit toata . Ar fi bine sa te dai cu o crema dupa , cum ziceau fetele sau chiar o crema care sa nu irite .Bafta si spune-ne cum a fost .



"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste. E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sebitza spune:

Fetelor,
ma uimiti cu promptitudinea de care ati dat dovada! E prima oara cand deschid un subiect si sincer nu ma asteptam la o asemenea reactie!
Asta dovedeste o data in plus ca suntem intr-adevar o comunitate deosebita!
Sa stiti ca m-ati convins! Insa nu am fost destul de inspirata sa postez subiectul vineri, pentru ca sambata am fost la cosmetica si m-am epilat prin alte "parti".
Asa ca data viitoare o sa imi iau inima in dinti si o sa fac si aceasta schimbare. Sau, daca nu mai am rabdare, voi incerca cu benzi epilatoare, asa cum spunea Alecsia.
Multumesc inca odata si astept in continuare si alte opinii!

ne vedeti aici:
http://photos.yahoo.com/angi_sava77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns new spune:

Draga mea, ia-ti inima in dinti si jos cu ea. La inceput o sa ai cateva bobonite pt ca firul ar radacina sanatoasa... apoi, la urmatoarele ocazii nu ma ai nimic..

Mergi la inceput