mamici de iulie-august 2005

mamici de iulie-august 2005 | Autor: sheherezada

Link direct la acest mesaj

Eu tocmai am aflat ca sint insarcinata si deocamdata nu-mi gasesc locul.Fetele m-au sters de la aspirante optimiste da nici la mamici nu stiu unde sa ma duc.
Daca vi se face mila de mine.....
Mereu alaturi de voi.


"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Sheherezada, am asteptat sa te muti la mamici ca sa te felicit si eu. Ti-am tinut pumnii zilele astea si m-am bucurat foarte tare cand am vazut ce ai postat azi. Toata dimineata am alergat si cand m-am intors si am vazut cat s-a scris la aspirante am stiut ca e de bine.
Felicitari, sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebel frumos si sanatos!
PS Vezi ca de emotie incurcasi de tot numele subiectului, deci ia si editeaza-l si zi si tu mamici de iulie-august 2005, nu 205

Andreea
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Andreea multumesc pentru primire.Inca sint nauca si emotionata si nu stiu prea bine ce sa fac.Acum am o scurgere maronie si nu stiu ce e cu ea.Programare la doctor mi-am facut abia luni asa ca pina atunci o sa fiu plina de semne de intrebare.
Mi-am dorit atit de mult un copil incit nici acum nu-mi vine sa cred ca e adevarat.La inceputul anului am pierdut o sarcina (si nu stiu daca am inteles bine de la asistenta,lipita de uter?) si vreau sa fac tot ce imi sta in puteri pentru a duce la bun sfirsit sarcina asta.
Mereu alaturi de voi.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Daca ai o scurgere maronie stai la orizontala si eventual cu picioarele in sus. Iei utrogestan?

Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu zic asa: daca scurgerea este maronie, nu este in cantitate mare si nu este insotita de dureri nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi. Fii optimista ca pana luni mai sunt doua zile. Totusi daca ai posibilitatea sa-ti suni medicul si sa-l intrebi personal daca e musai sa va vedeti mai devreme de luni poate nu ar fi rau s-o faci. Multa sanatate!

Andreea
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns at andreea spune:

Felicitari si stai cuminte. Eu ti-as propune sa ceri concediu pentru primele trei luni, daca se poate, pe considerentul ca ai avut probleme in trecut.
Inca o data, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Nu iau utrogestan.Am luat duphaston pina in a 25 zi.Acum nu iau nimic.O sa incerc sa merg in seara asta la un alt doctor si sa vad ce-mi recomanda.
Si burta ma doare asa putin.Nu prea-prea nici foarte-foarte,e o senzatie de disconfort.Sa speram ca o sa fie bine.
Se poate sa-mi iau concediu primele 3 luni???Nici nu stiam asa ceva,da o sa vorbesc cu doctorul.
Multumesc pentru raspunsuri.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns at andreea spune:

O colega de a mea a pierdut 2 sarcini si a facut 7 ani tratamente. Astfel, din ce mi-a spus ea, medicul poate declara sarcina ca fiind de risc, parca, si astfel se obtine concediul medical. Ea asa a facut si nu numai ca a stat acasa primele trei luni, dar, din pacate, din cauza altor complicatii, nu cred ca a venit mai mult de o luna la serviciu (acum este in luna a 7-a).
Eu cred ca trebuie sa spui clar pe fata medicului ginecolog si celui de familie ca nu vrei sa risti nimic si sa te ajute sa rezolvi problema.
Durerile acestea mici pe care le simti le tin si eu minte-dupa ce nu mi-a venit CM si testul era, cica, negativ am avut o perioada niste dureri pe care le credeam din cauza unei raceli sau mai stiu eu ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Shehe,din cate stiu poti sa iei si concediu fara plata 3 luni,fara riscul de ati pierde serviciul.Cel putin,acum 2 ani stiu sigur ca asa era..poate s-a schimbat ceva...nu stiu...

Oricum,eu iti doresc din tot sufletul meu sa ai o sarcina fara probleme si peste 9 luni sa-ti tii in brate puiul atat de mult dorit!!

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Felicitari! Anul trecut pe vremea aste se pregatea si burtica mea sa primesca un puiut mic, mic de tot. Am fost si eu o mamica de iul-aug, dar 2004, cu griji, bucurii... Acum e leagan scumpul meu copil, doarme si-mi umple sufletul de fericire!
Sarcina usoara! Ai grija de tine, odihna multa si fii cat mai calma.
Pupicei!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

Sheherezada, felicitari, nu cred ca exista persoana mai potrivita sa deschida pagina cu mamici de iulie-august. Am urmarit si eu in ultimele trei zile aspirantele si ti-am tinut pumnii sa iasa cu doua liniute.
Iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos. Ai grija de tine.

Mergi la inceput