Cluj(6)

Cluj(6) | Autor: Dana_

Link direct la acest mesaj

Salutare
Mariana , mersi de recomandari!
Ce mai faceti fetelor? Unde a-ti disparut?
Ce ziceti de o intalnire in weekend?

Va pupacesc

Dana&bb Andy(1 an si 8 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

Multumesc si eu pt raspuns.
Da Dana,si eu stau in Marasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaP spune:

Buna, Clujencelor. Sunt inscrisa aici de mai bine de o luna dar numai acum v-am descoperit. Adevarul e ca am citi mai mult la Parintii intreaba... Sunt Adela si am un pici de 11 luni Tudor, locuim in Gheorgheni.
Dragile mele,Dana si Tuchi, daca voi credeti ca mai gasiti pe undeva vreun medic amabil, profesionist si politicos va inselati amarnic. Pe doamna doctor de care ati povestit nu o cunosc dar pe Dc Farcau da si din punct de vedere profesional e ok.Nu am inteles prea bine ce cautati de fapt un medic de familie pt copil sau in pediatru pe care sa-l stresati la nevoie?
Adela, mamica eroina a lui Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

noi azi am avut botezul finutei noastre, Stefania, o scumpete de fetitza cuminte si zambareata.a fost o vreme superba si ne-am simtit excelent!

fetelor fiie-mea s-a transformat intr-o mica luptatoare.isi apara cu dintii , la propriu, jucariile.si e si o mica vicleana pentru ca dupa ce ii altoieste pe ceilalti copii ii pupa cu un zambet sagalnic.

cum reactonati cand bebeii nostri care au crescut devin agresivi?eu evit s-o plesnesc (sunt impotriva bataii de orice fel)incerc sa fiu f ferma, o cert moderat si-i explic cum ca m-am suparat si copilasul plange...

in rest e bine, mai are mucisori si se pare ca polipii ne vor da la iarna de furca...stam mult afara , alearga in disperare si nu mai prea sta in carucior.cateodata ma oboseste asa de tare, car si caruciorul , fug si dupa ea in toate partile, sunt rupta cand ajung acasa.piticii vostrii mai stau in carucior?marefer la cei marisori

acasa redescopera jucariile, se joaca tot mai mult cu papusile si cu cele de plus, le pupa, le culca le da sa pape si e f afectuoasa cu ele.nu va spun cat le povesteste sau le cearta.

noi nu cred ca ajungem in parc in we ptr ca maine dimineata mergem la cimitir pentru o parte de Luminatie iar dupa-masa la inaugurarea apartamentului unor prieteni.

legat de dr, noi o avem pe Cristina Blag, f draguta si competenta dar ne-a luat cu pile ptr ca are multe ore cu studentii si nu prea face vizite acasa.si din pacate nu odata n-am dat de ea...

fetelor ce faceti de Rev?

va pupam



cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si patru luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:


Salutare fetelor!
Am vazut ca Dana a propus o intalnire in week-end. Iata ca e duminica si am ratat treaba si de data asta. Sau nu v-ati intalnit? Desi suna cam egoist, sper ca nu, poate asa o sa ajungem sa ne intalnim duminica viitoare. Dar peste saptamana ca faceti? Mergeti la serviciuri? Eu merg la munca doar cand nu poate sotul si trebuie sa il inlocuiesc, asa ca eu as putea si peste saptamana, caci oricum ies cu Stefan in oras in fiecare zi. Ce ziceti?

mariana tache, mamica lui Stefan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:


Fetelor, ce mai faceti?
Eu ma chinui ca sa imi trec paginuta personala de pe community.webshots.com sub semnatura si nu reusesc. Stiti voi cum se face?

mariana tache, mamica lui Stefan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

salutare, salutare....
Cristiana, cum e la club? Nu prea apucam sa vorbim joia cand ne intalnim. Am gasit in librarii, cartea lui Anne Bacus, cea cu jocuri de la 0-6 ani, parca te interesa si pe tine!E interesanta.

Tuchi, la ce gradi mergeti?

Revelionul...grea problema, chiar ce idei aveti? Noi ne-am gandit sa inchiriem o vila cu alti parinti cu bebici pe la munte, eventual Vatra Dornei caci are si partie de schi si nu e nici izolata-fiind cu bebici dupa noi nu vrem sa riscam sa ramanem izolati pe undeva , plus ca oricand pot aparea surprize gen febra si altele, Doamne fereste!

Intrebare S.O.S. cunoasteti vreun notar in Cj care sa nu aiba preturi exorbitante si cu care se poate discuta (ptr. declarare val. minima/apartament, teren, etc)???

Raluca mama Ilincai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:


Mai fetelor,
vad ca este tare slaba activitatea pe aici. Incep sa ma intreb daca nu cumva am eu prea mult timp liber. Cand doarme Stefan, cand ma si postez in fata calculatorului.
Astept sa imi spuneti si mie cum sa fac sa imi trec sub semnatura chestia cu pagina de pozici si daca ne-am putea intalni si extaweek-end, cand de fapt eu am mai mult timp liber (in week=end sunt cu curatenii si la bucatarie).

mariana tache, mamica lui Stefan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Hop ma bag si eu in zeama!Ma numesc julia sunt din cluj si am un bebic alex-raoul de 2 ani si 1 luna....Ne-ar placea sa ne intalnim cu voi...poate ii gasim o mireasa lui alex, pt ca in momentul de fata e superindragostitde Bianca din telenovela "Numai iubirea"...cum il aude pe Pepe cantand fuge de rupe pamantul strigand BIANCAAAA!!!!
Sunt super fericita ca v-am intalnit!
Pupici!
julia si alex-raoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Doctorita Cristina Marii lucreaza la Pediatrie 2 pe Crisan, da, langa Ambulanta. Stiu asta absolut intamplator, trecand pe coridor odata, am auzit pe cineva strigand-o pe nume ...
Eu am un medic de familie la care merg pt formalitati si fiindca e aproape dar pt chestii serioase merg la Policlinica Grigorescu, desi e superdeparte pt mine, la d-ra prof. univ. Condor. E minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Salutare

Bine ai venit printre noi Julia

Mariana , da un copy-paste la link-ul cu poze , il treci simplu la semnatura ta. Selecteaza la semnatura : da. Eu am trecut link-ul si la Picture URL din profilul personal.

Cristiana , cum e la gradi? Ii place gagalicei? Si Andy s-a transformat intr-un micut agresiv, eu il cert si incerc sa-i explic (doar ca nu ma prea baga in seama), si noi suntem importiva bataii(imi aduc aminte cand eram mica ... imi mai tragea mama cate-o palma). Intrebai de carucior...da , Andy deja mi-a stricat unul sport , acum i-am luat altul pt ca oboseste repede si striga "bate , bate" (adica vrea in brate ...dar cum sa car 14 kile asa lejer..), in carucior sta cumintel :). Ca niciodata si noi am fost tare mirati...adora jucariile de plus , le pune sa faca nani, le pupa si se joaca mult cu ele




Dana&bb Andy(1 an si 8 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput