Uter fibromatos- Tratament?

Uter fibromatos- Tratament? | Autor: isabela

Link direct la acest mesaj

Spuneti-mi va rog, in ce masura tratamentul te poate salva de operatie?
Ieri, medicul mi-a spus ca daca nu voi raspunde corespunzator la tratament nu am decat o singura solutie:operatia de eliminare a uterului si a colului uterin. La mine problema este ca am hemoragii repetate. Mi-e groaza de operatie, poate si pentru ca,undeva,in subconstient speram ca voi avea un al doilea copil, desi am 36 ani. Oricum psihic sunt la pamant.
Astept raspunsurile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Isabela, cred ca nu ai spus medicului ca ai mai vrea un copil, altfel nu te speria chiar asa...aici pe site sunt multe femei cu probleme de genul asta, care inca nu au nici un copil si fac tratament si nu le-a pus nimeni problema unei asa solutii radicale. Eu zic sa ii spui daca sigur vrei un copil. Si oricum banuiesc ca incearca mai multe tratamente. Nu iti pierde nadejdea, se rezolva cu tratament. Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andas spune:

Buna Isabela,

Anul trecut am fost diagnosticata cu un fibrom uterin de dimensiuni considerabile. Nu stiam nimic despre asta pana atunci. Aveam exact varsta ta si nici un copil. Doi medici din Bucuresti mi-au spus ca trebuie sa imi scoata uterul, ca nu exista nici o solutie. Ce iti pot spune eu dupa un an este ca trebuie sa inveti sa lupti cu tine si sa gasesti medicul potrivit. Sunt medici care prefera solutiile radicale, este mai simplu sa scoti decat sa tratezi. Citeste aici pe site si vei vedea ca sunt o multime de femei care au uter fibromatos si fibrom uterin. Si mai ales cauta un medic , care inainte de a fi medic este OM.
iti doresc multa sanatate!

Mergi la inceput