Incredifind ?

Incredifind ? | Autor: bulinutza

Link direct la acest mesaj

Aproape de fiecare data cand incerc sa deschid o pagina de net imi apare www.incredifind..... daca dau back si mai incerc o data merge... E un virus? Ca am Nortonul la zi si firewall ZoneAlarm... Ce sa fac? Ajutati-ma si pe mine, va rog

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Daca folosesti si IncrediMail, atunci totul devine mai clar... la instalare nu era si o bifa pe undeva pentru a primi reclame/update-uri/anunturi din cand in cand?

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

nu folosesc nici un incredimail... e incredibil cat poate sa ma enerveze ca ma redirectioneaza la ei orice pagina incerc sa deschid. Aproape mi-e dor de This page cannot be find...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuri spune:

Daca folosesti XP , intra in start ,run..si tasteaza regedt32.
Intra in HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main .Urmareste daca pagina de care vb apare acolo intr-una din liste :Search Page , Search Bar ,Start Page..
Urmeaza aceleasi pasi inlocuid HKEY_CURRENT_USER cu HKEY_LOCAL_MACHINE ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuri spune:

Tot in regedt :
Sterge 'HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Classes \ CLSID \ {5D60FF48-95BE-4956-B4C6-6BB168A70310}'
sterge 'HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Classes \ CLSID \ {4FC95EDD-4796-4966-9049-29649C80111D}'
sterge 'HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Browser Helper Objects \ {5D60FF48-95BE-4956-B4C6-6BB168A70310}'
sterge 'HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Browser Helper Objects \ {4FC95EDD-4796-4966-9049-29649C80111D}'.
Iesi afara si restarteaza.
Intra in windows Explorer si sterge:

c:\Program Files\IncrediFind\BHO\incfindbho.dll
bafta

Mergi la inceput