Mamici din Arad...???(17)

Mamici din Arad...???(17) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent

-ANDRUSHKA - membru de onoare (Andreea - 28 ani)- DETROIT, USA

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator-28.11.1973) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu-22.07.1974), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 2 ani
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 6 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 2 ani
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978)- 26 ani, mamica lui Alesio-Andrei (balanta - 8.10.2004)
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, mamica (octombrie) lui Andrei
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian (varsator- 10.02.2003), 1 an si 7 luni
-Gabbriela (Gabi-gemeni) - 23 ani, casatorita cu Michael(capricorn - 20.01.1965) - 39 ani, mamica lui Julian Leonardo(sagetator - 24.11.2002), 2 ani
-gabitzica (Gabi-taur - 10.05.76) - 28 ani, casatorita cu Ciprian(balanta - 07.10.75) - 29 ani,mamica lui Tudor (balanta - 22.10.2003) , 1 an
-flavia ramona (Flavia - peste - 14.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Sorin (scorpion - 24.10.1970)-34 ani
- dita(Edith- scorpion - 15..11.1970)- 34 ani, casatorita cu Eugen

si uite asa nostru se mareste

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Salutica si de la noi!
Vad ca ati fost tare harnicute azi si de aceea mi-am permis sa deschid subiect nou!!!
Noi am profitat din plin de ziua asta frumoasa...de dimineata am fost putin la plimbare dupa cae am poposit la dispensar si am luat vit.Dinjectabil si vaccinul de 6 luni...nu mi-a venit sa cred, Raul nu a scapat nici macar o lacrima...a crescut baietelul meu...chiar si asistenta s-a mirat, chiar nici un marait sau vreo la crimioara, ba mai mult ia zambit asistentei
Apoi am venit, am mancat si din nou la plimbare...din nou zeci de km...a fost atat de cald afara ca am iesit doar in tricou...si se pare ca si maine va fi la fel...

Flavia, ma bucur ca i-a placut lui Sorin tortul tau!!!Pai vad ca toti barbatii nostri au fost atrasi de tanti aia sexi de pe tortStiu cum e albumul ala de la Cosmopolitan...ma gandesc ca v-a iesi super fain!!

Alina, asa l-ai convins pe nenea administrator sa opreasca caldura???Ce rau e nenea...Merita nu???




Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

salut claudelu

dupa ce ii gata albumul (peste o saptamana) fac poze si il postez ca sa il vezi. noi nu am stat mult la fotograf, cca 30 de minute ca s-a grabit si tanti si noi.

sper ca dupa montaj sa iasa super.

apropo stii de ce zic eu ca Lisa e martisorul meu? anul trecut de 1 martie am primit ca martisor testul de sarcina al lui soramea legat cu o fundita de martisor. m-am uitat la el si greu mi-a picat fisa. credeam ca mi-au cumparat ei mie un test asa de misto. cand colo era gandacelul meu norocos.
soramea a avut o sarcina usoara in afara faptului ca cu doua saptamani inainte de a naste, intr-o seara cand se ducea la gimnastica pt gravide, a cazut intr-un canal lasat descoperit de un imbecil. din fericire nu a patit nimic in afara de vanatai asa ca eu zic ca e norocoasa micutza. a stat in spital pana a nascut ca sa nu aibe doctorita surprize.



http://community.webshots.com/user/flaviaramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia,eu sunt asistenta la medic de familie pe str.O.Goga(fosta Eugen Potier).

Clau,nu a oprit Calin caldura ca nu sunt toti de acord.La noi in apartament in curand va fi sauna,asa cald e.
Felicitari lui Raul ca a fost asa cuminte la vaccin,mai rar copiii care nu scot nici o lacrima,dar am vazut si eu asa copilasi.

Gabi,te mai doare gatul.Cand vii cu Tudor la vaccin s-o intrebi pe d-na dr.ce sa mai iei de gat.

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Flavia , multzam de intrebare , ma simt mai bine, nu ma mai doare gatul,inca mai iau antibiotice, nu stiu pana cand!?
Unde a facut sora ta gimnastica pentru gravide??? Ca si eu am facut?
Si mai vreau sa iti zic ceva: eu am presupus ca Adi Pica e insurat pentru ca s-a ingrasat asa!! Dar cum a reusit sa puna atatea chile pe el, ca era tare slabut??

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, ti-am zis ca iau amoxicilina, si inca dupa prima zi de tratament nu ma miadoare gatul. Imi recidiveaza cumva daca iau numai teri zile, nu 7??? Nu de lata dar urasc sa iau medicamente!!
Alina M, spune-mi ce e cu examenul de bilant pe care trebuie sa il faca toata lumea in luna in care s-a nascut??/ Am citit in Adevarul ca cine nu poate merge trebuie sa depuna nu stiu ce adresa , drept justificare Si daca unui medic de fam nu-i vin 20% din pacientii nascuti in luna respectiva, Casa ii scade fondurile alocate! E adevarat?

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

Alina, ti-am zis ca iau amoxicilina, si inca dupa prima zi de tratament nu ma miadoare gatul. Imi recidiveaza cumva daca iau numai teri zile, nu 7??? Nu de lata dar urasc sa iau medicamente!!
Alina M, spune-mi ce e cu examenul de bilant pe care trebuie sa il faca toata lumea in luna in care s-a nascut??/ Am citit in Adevarul ca cine nu poate merge trebuie sa depuna nu stiu ce adresa , drept justificare Si daca unui medic de fam nu-i vin 20% din pacientii nascuti in luna respectiva, Casa ii scade fondurile alocate! E adevarat?

www.stoc-studio.ro/tudor


Gabi,eu zic sa iei 7 zile antibiotic ca sa-ti treaca bine,3 zile numai "ametesti" microbii si dupa putin timp recidiveaza.
In legatura cu bilanturile - fiecare pacient trebuie sa se prezinte la medicul de familie in luna in care s-a nascut pentru un examen de bilant care consta in masurarea tensiunii arteriale,cantarit,masurat.Daca sunt ceva probleme medicul te trimite sa faci mai multe investigatii sau daca nu ti-ai facut analizele de mult timp iti da o trimitere la laborator.Noi nu-i mai chemam pe pacientii pe care-i cunoastem sau care vin mai des,le scriem noi greutatea,inaltimea si tensiunea in fisa si scriem ca e clinic sanatos.Cam asta este.De exemplu pe Cipri nu l-am chemat si i-am facut bilantul,am scris in fisa,pe el il cunoastem.Daca ar trebui sa vina toti cati sunt nascuti intr-o luna acolo...,cam 200 avem lunar pentru bilant.Medicul e punctat pentru aceste bilanturi si e obligat sa le faca.Sunt pacienti care nu prea au fost si nu-i cunoastem asa de bine si ii cautam la telefon,le trimitem carte postala....

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,
In primul rind si cu intirziere SORIN.
Fetelor,mi-a fost tare dor de voi.Ieri tot vroiam sa intru in internet si imi aduceam dupa aia aminte ca nu aveam computerul acasa.
Deci,in sfirsit(sper) ca functioneaza internetul ca de fiecare data cind vreau sa scriu,s-au am scris deja ma arunca din internet afara.
Flavia,de abea astept sa vad pozele,incerc(iar) sa le deschid.
Gabi,ma bucur ca te simti mai bine.
Clau,bravo,pentru Raul ca a fost asa cuminte la vaccin,ce mai ai baiat mare!!!
Tania,iti tin pumnii sa intre totul iarasi pe fagas normal.Noi,oricum iti suntem alaturi,stii,nu?
Acuma va las si ne mai "vedem" virtual miine.
Va pupicesc pe toate si pe toti.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Gabitzica sora mea a facut gimnastica pt gravide la matern. Adi a fost foarte slab si s-a ingrasat de vreo 5 ani incoace. Adevarul este ca este gurmand. ii place sa manance bine.

Linda G vezi adresa de mai jos unde am pus poze.

Pupici.


http://community.webshots.com/user/flaviaramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Eu sunt mai lenesa cu scrisul, mai precis astea mici nu prea ma lasa libera.
Flavia, "La multi ani" pt sotul tau cu intirziere.
Clau, ai fecior mare deja si cuminte...
Gabi, ma bucur ca te simti mai bine.
Noi ne pregatim imediat de iesit pe-afara.

Va pupam,
Cristina si gemenutele


--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Flavia,
Cum o cheama pe nasa ta ca mi se pare cunoscuta?
cred ca si pe Adi(nu Pica) din prima poza il stiu din vedere, statea cumva in Gradiste?
Cristina si gemenutele


--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput