M-am hotarat.....adoptie(partea a 6-a)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Eu una sunt de acord. Sambata ar fi super!! Ce ziceti/??? Se mai arata cineva. Eu propun sa ne intalnim intr-un parc - Herastrau, IOR ... Vin si baietii sau nu noi si picii - pentru cele care deja ii avem!!!

Oana Melinte-Moraru
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Eu personal prefer IOR-ul, sambata e OK, cu baietii facem cum vreti voi.

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Rozi, de ce esti dezamagita? Nu ai gasit bebel sa iti placa? Pot si eu sa zic acum ca nu trebuie sa disperi, cel ce iti e destinat te asteapta.
La mine insa, noi suntem cei care trebuie sa asteptam si tare greu imi este. Am fost azi si ne-am vazut din nou "lingurita" de om (desi acum a mai luat in greutate si se apropie si ea de dimensiunile unui polonic ). Din nou dormea, nu a vrut sa deschida ochii deloc, indiferent cat se straduia d-na doctor sa o trezeasca. Ne facea din cand in cand favoarea de a deschide cate unul pe rand. Apoi se intindea de cateva ori si somn din nou. Sambata mergem din nou la ea (ca trebuie sa dam petrecere, doar face fata 1 luna), asa ca nu ma pot intalni cu voi de data asta.
Claudia, atunci cand vei citi pe aici sa stii ca ma gandesc la tine si te invidiez ca esti deja cu Ioana ta in brate.

Poze cu noi

Cristina, sper o viitoare mamica de ghemotoc mic-mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

rozi, se pare ca am ramas doar noi doua fara bebei
eu astept atestatul acum; am dat sfoara in tara pe la diferite maternitati, asa ca astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Bey Claudia, asa mamica tare esti tu? te-a facut praf cupilu din prima zi? ori inca nu ti-ai revenit din socul schimbarii? Sa asteptam pana luni dimineata?
Cu parere de rau, eu nu pot in week-end ca plecam la tara sa ne aerisim creierii da' vin oricand alcandva.
Oana, te-ai dat la funs, stiu, nu vrei sa faci cinste da' lasa ca tot te prindem. Vezi ca s-a deschis Taverna Sarbului si trebuie s-o-cercam.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Chiar mai Claudia, te-a doborat de tot micuta Ioana? Am inteles o zi, am inteles 2, dar fa si tu o pauza, da-o un pic sotului tau si scrie-ne si noua 2-3 randuri.
Nu mai am rabdare sa ne spui cum va acomodati, asa ca fa-ne pe plac si da un semn....Si pune niste poze sa-ti vedem minunea!
Va pup pe toti 3

Poze cu noi

Cristina, sper o viitoare mamica de ghemotoc mic-mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by oanamagda

rozi, se pare ca am ramas doar noi doua fara bebei
eu astept atestatul acum; am dat sfoara in tara pe la diferite maternitati, asa ca astept...



Neeeee, mai e si Flori . Cel putin din cele care scriu, poate mai sunt si fete care doar citesc, dar cauta!
Bafta tuturor!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

mey, io cred ca de-aia nu mai scrie nimeni pe-aici, ca dorm copiii si se trezesc daca aud clantanit de taste!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Oana_mm, n-am avut succes la fetele astea cu intalnirea!

Dar tu mai mergi sambata in IOR? Daca da, poate ne intalnim doar noi doua, ce zici? Sa fiu eu a doua dupa Liliana care il vede pe Eric!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

In sfarsit reusesc sa intru pe net...nuu...nu v-am citit fara sa scriu...acum e prima zi de net dupa ziua de marti!!
Banuiesc ca ca va dati seama ca nu este usor cu un copil!
Nici nu stiu de unde sa incep... marti seara am avut musafiri parintii, preotul si maternalii... apoi ne-am culcat..d.esigur in pat cu mami ci tati , iar la 2 noaptea cine avea chef de joaca?!??? Nasturica evident!...am insirat ursuletii, iepurashii si mingea si joaca pana la 3...cand n-am mai putut eu si m-am facut ca dorm....urmand sa vina si ea pe pieptul meu si sa adorma asa pana la 9 dimineata de miercuri...miercuri iar vizite, nebuneala,papa, nani... si joaca multa...vrea alergatura prin casa, vorbeste si e super energica!!! Asa ca va inchipuitit si voi cum mai rezist eu dupa 5 ani de singuratate in doi!?
Acum este putin racita, am mers azi la medic si ne-a dat siropele, bem mult suc de portocale si mandarine si o suparam pe mami ca nu prea vrem sa mancam ....
Nu stiu cand au trecut zilele astea, casa imi este un dezastru ca dupa razboiul mondial , mancare nu am mai facut- decat pentru nasturica...musafirii curg si telefoanele nu mai zic...
In rest este superrr...e altceva decat pana acum...sper sa-mi intru in ritm... ca nu mai am timp nici sa ma spal pe dinti!! Trebuie supravegheata ca e tare nazdravana!!! Toate celea le scormoneste...
In ce priveste pozele...ufff...le vom face ...nu avem digitala si mai avem cateva pozitii si dam filmul la facut...poate saptamana viitoare sa ne facem si noi o paginutza cu poze...putin arabdare...ca sincera sa fiu si acum mi se inchid ochii...insa macar cateva fraze sa mai scriu si apoi plec la culcare!
Tti este mort dupa nasturica...e cap leit el...seamana perfect...sa stiti ca este adevarat ce se zice despre copii adoptati ...ca seamana cu parintii adoptivi...eu n-am crezut pana n-am vazut-o!
Sper ca de luni sa fie mai bine...ca intra si tati in concediu 1 saptamana si atunci poate imi va fi si mie mai usor!!!
Va zic ca merita din suflet efortul si va doresc sa va mearga bine cautarile!!
Aissa ma bucur ca v-ati oprit la micutza polonica !!
Rozi, oanamagda, flory...mai este putin si veti gasi si voi bebelicii...respirati bine pana atunci...ca apoi nu veti mai apuca!
Liliana week placut la munte si Oana ai grija de Eric...stiu ca ma intelegi...vai si cand va gandesc ca nu te credeam ca nu mai ai timp de forum!
Va las ca-mi fug ochii in gura deja...is terminata!!! Va pup si promit ca mai intru!!

Ioana nasturica si mami

Mergi la inceput