Sa va ajute Dumnezeu!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

dragile mele prietene,

Fireste ca voi reveni cu amanunte si imagini (poze) insa dati-mi un timp de ragaz sa incep sa despachetez si sa-mi scot CDs cu poze din mastodontii de valize. Cred ca o s-o fac cand ne mutam definitiv la casa noastra (in prezent suntem musafiri la niste prieteni).
Va felicit pe cele care ati reusit intre timp sa deveniti mamici, (nu-i asa ca-i grozav?) si va imbarbatez pe cele in devenire: capul sus, vantul va bate in panze!

Va pup,

Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Bine ai revenit Daisy. Va doresc numai bine, si sanatate acolo unde sunteti acum. Ma bucur pentru voi si asteptam poze cu printesa ta.


& Maria (3 ani)
www.ldd.home.ro/MARIA.HTM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Fetelor,

Am reusit sa pun poze in paginuta personala si in album. Nu sunt chiar cele mai reusite dar pe astea am pus mana deocamdata.
Ei, ce parere aveti de Minunea mea?

Va pup,



Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Ei, minunea ta e o ...minune, sa-ti traiasca si sa va aduca numai bucurii. Am vazut ca aveti sau aveati si un labrador, frumos si el/ea

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Superba fetita ai ! Sa-ti traiasca !
Catalina


P.S. Catelul l-ati adoptat inaintea fetitei?
Stii de ce intreb , pt.ca noi avem o problemuta cu catelul si baietelul nostru...Noi avem un catel minunat de 7 ani,si desi este nebun dupa copii, am observat ca este gelos pe baietelul nostru (adoptat anul acesta)... Sper sa fie doar o problema de acomodare si cu timpul sa se rezolve.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Gianni, noi avem doi copii si doi catei. Pe Tina am avut-o inaintea Laurei,rabdare si se vor obisnui unul cu celalalt.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

La noi situatia a fost si mai complicata: in tara aveam o testoasa si 2 caini: un maidanez si o labradorita.
Cainii au fost mai reticenti la inceput fata de Andreea dar apoi am observat ca s-a format o legatura f. stransa intre ei, cel putin Andreea din Thea face manusi: se da pe tobogan pe spinarea ei, o inhama la saniuta,o trage de urechi, pe Pury il spala pe dinti, etc.
Sa nu va feriti in a-i aduce copilului in casa un prieten de joaca cu 4 labute: noi stateam intr-un apartament la etj. 4 de 2 camere, copiii (caci tot asa ii consideram) erau deparazitati periodic tot la 3 luni si fiecare avea portia lui de vaccin anual, plus zgarduta antipurici care se schiba la 3, 4 luni. Controale periodice, mancare sanatoasa si 4,5 plimbari pe zi in campul de langa bloc.
Inainte de plecare i-am facut Andreei un examen coproparazitologic (de control), asa cum ne-am asteptat, a iesit negativ. Deci, inca o data, cainii nu sunt un pericol pentru copil, dimpotriva. Andreea noastra e nebuna dupa animale (cred ca va deveni vet).
Singurul regret este ca nu am putut sa-i luam cu noi, cel putin DEOCAMDATA.

Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiVa spune:

Draga Daisy, te sarut pe tine si pe fetita, ma bucur din tot sufletul ca ati reusit s-o luati pe Andreea si ati ajuns in Canada, macar ati scapat de birocratie, de mita de tot ce-i urat aici pe la noi.
Nu stiu daca-ti mai amintesti de mine, ne-am scris cateva mailuri anul trecut, in care ma ajutai cu informatii pt. procedura de adoptie. Noi am reusit sa-l luam pe Manuel acasa inca de anul trecut din octombrie, dar abea saptamana aceasta se definitiveaza hotararea judecatoreasca de adoptie, deci e in sfarsit pe numele nostru.
Va doresc tot binele din lume, si abea astept sa ma duc sa vad pozele din albumul tau si de pe paginuta.
Pupici,
angiVa

http://community.webshots.com/user/angivatm
(si sa nu il uitam pe tati care a avut si el o contributie la toate astea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiVa spune:

Am vazut pozele si pot sa spun ca aveti o minune de fetita! Sa va traiasca si sa va bucurati unii de altii pana la adanci batraneti, sa aveti parte de multa sanatate si bucurie!

angiVa

http://community.webshots.com/user/angivatm
(si sa nu il uitam pe tati care a avut si el o contributie la toate astea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Si voi la fel, dragii mei!


Cea care spera

Mergi la inceput