FIV 21

FIV 21 | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj



Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Buna Oana!
Ma simt ca o bombaaa.E de rau??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Fetelor am voie sa fac si eu o baie....mi-e asa dorrr...ca de dus m-am plictisit.Dar nu stiu daca e bine....banuiesc ca nu dar eu totusi va intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

NU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

mersic!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara2004 spune:

ADELIA,si eu aveam 35 de ani cand am facut FIV.Am reusit avand doar un embrion.
Baie? Uita!Nici acum si nici in primul trimestru de sarcina.Numai dus cu apa calduta.Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

buna fetele......

Am facut dipherelinul..astept menstra...inca nu mi-a raspuns nimeni , referitor la ce se da pe langa, la fiv la Giulesti...
Hai ajutati-ma!!!!!

Pupici

AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ja spune:

ANIS in mai cansd am facut, am dat cat am avut..se zvoneau sume ca 100$ dr+ 100embriologul,500.000 anestezistul.Eu am dat cate 1.5 mil si dr si embriologului si ,300 000 parca anestezistului(adica cati craitari mai aveam ca sa mai si de intors acasa).Deci dai cat vrei si tu...si nu m-am simtit deloc tratata altfel
CAMI da, ma refeream la varsta....in sensul ca exista o groza de cazuri ce "fenteaza " statistica (noi de ex . am avut mai multe sanse de prindere,dar am avut sub 10% de obtinere de embrioni...din 12 ovocite din cauza spermei abea au iesit 4 embrioni...Marinescu a si recunoscut ca a avut ceva emotii,dar aici nota 100 pentru embriolog)
Sa fie cu burtici
ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

pt JA
am inteles eu bine?esti din pitesti?
si eu tot din pitesti!salutari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Fetelor nu este nevoie sa mai luati Menogonul din Ungaria ptr ca are si Romania acuma licenta de import ptr el. Se gaseste la farmacia 2NA si costa 391.000 lei fiola(in Ungaria este 8 euro/fiola).
Spunea cineva ca a facut ET-ul fara anestezie la Giulesti. Eu stiu ca doar punctia se face cu anestezie generala(la Medsana cel putin) iar embriotransferul nu se face cu nici un fel de anestezie.
Adelia ar fi indicat sa nu faci baie. Nici in sarcina nu este indicata baita in cada.
Multa bafta fetelor. Azi est ultima zi cand va scriu probabil.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Buna dimineata!
Monica. de maine esti in concediu?Eu imi iau de vineri (pentru punctie) si toata saptamana viitoare.
Am si eu o intrebare, se poate sa incepi sa ovulezi inainte de a face pregnylul?de ce intreb, ieri aveam o stare ciudata, ma durea burta, aveam intepaturi, si aveam abdomenul mai umflat, dar astazi nimic...Alta intrebare - inainte de punctie, ar trebui luat un purgativ (o clisma ceva)...eu asa am facut inainte de laparoscopie, si din punct de vedere estetic??trebuie sa fie total "ras"?

Mergi la inceput