Ce le mai dati si cum ii convingeti sa bea?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Noi bem apa plata din cana cu pai, ca deh suntem "domnisoare" mari.
N-a baut niciodata mai mult de juma de cana de ceai si ala numa cand era racita, ca-i spuneam ca face bine. Sucurile n-o incanta, da apa plata bea la greu.
Mama lu Setila
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

sucul de mere este foarte sanatos. poti sa il faci in casa.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacia spune:

Edy bea lihidele cu paiul de la varsta de 1 an.Acum chiar si supa cu taitei n-o mananca fara pai(o bea de fapt)Ma bucur ca mi-o primeste si asa,ca avem probleme cu mancatul.
Ii plac sucurile de fructe,apa plata...


Irina si Edy cel scump!

Pozici cand eram mai mici
http://danielirina.tripod.com/mypersonalsite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Nici Toma nu vroia sa bea nimic decat lapte (nu apa, nu suc de fructe, nu ceai). Doar compotul l-a acceptat si numai din cana cu cioc.

Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Sucul, compotul sau ceaiul nu substituie apa. Organismul bb-ilor are nevoie de apa la fel de mult ca si al nostru. In mod special rinichii au nevoie de apa simpla.
Eu i-am dat micutiei apa plata de la 5luni, de cand i-am introdus suplimentul de lapte praf, si foarte rar - ceai neindulcit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Si noi bem apa plata intr-o veselie!!
Am incercat si eu ba cu una ba cu alta...dar nimic nu a mers. I-au facut bunicile tot felul de compoturi, bea 2-3 guritze si...GATA!
Cel mai interesant a fost cand a atentat la bibe unui copil care bea ceai de fructe de padure; normal ca i-am facut si eu dar nici nu a vrut sa se uite!
Asa ca, ne-am intors la APA! Si acum (la 1 an si 1 luna) cand ii este sete cere "a-pa, a-pa".

Liliana& Andra-Maria

http://community.webshots.com/user/liliac1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Pina pe la 2 ani,Mihnea in afara de cei 600 ml lapte pe zi si ciorbita de la prinz,abia daca "gusta"100 ml apa sau suc pe zi.
Cind auzeam alti copii ca dau gata 4-5 biberoane de apa ma gindeam ca e ceva in neregula cu el,dar cu timpul a inceput sa bea apa,compot si suc de fructe(in special de portocale).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Si Bianca mea bea apa,suc proaspat de portocale si suc de mere.Oricum apa e pe primul loc.

Anca DPN 08.05.05 siBianca

Mergi la inceput