Mamici din Arad...???(16)

Mamici din Arad...???(16) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent

-ANDRUSHKA - membru de onoare (Andreea - 28 ani)- DETROIT, USA

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator-28.11.1973) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu-22.07.1974), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 2 ani
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 6 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 2 ani
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978)- 26 ani, mamica lui Alesio-Andrei (balanta - 8.10.2004)
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, viitoare mamica (octombrie) a lui Andrei
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian (varsator- 10.02.2003), 1 an si 7 luni
-Gabbriela (Gabi-gemeni) - 23 ani, casatorita cu Michael(capricorn - 20.01.1965) - 39 ani, mamica lui Julian Leonardo(sagetator - 24.11.2002), 2 ani
-gabitzica (Gabi-taur - 10.05.76) - 28 ani, casatorita cu Ciprian(balanta - 07.10.75) - 29 ani,mamica lui Tudor (balanta - 22.10.2003) , 1 an
-flavia ramona (Flavia - peste - 14.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Sorin (scorpion - 24.10.1970)-34 ani

si uite asa nostru se mareste

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina M, sun super pozele! si aia pe cal e totala! E tare scump Dragos! cred ca esti tare mandra de el!
Clau, dar de ce ai inceput asa iute alt subiect???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mersi fetelor pt. laude!
Si puiutii vostri sunt scumpi,o sa vedeti ce fain e cand incep sa vorbeasca! Eu cu Dragos discutam serios de-acuma!!!!!
Ieri i-am zis ca ma supar pe el daca mai alearga prin camera si mi-a zis:"mama,ce ineamna upuiaiea"(ce inseamna supararea?)? M-a lasat cu gura cascata,nici nu stiam ce sa-i spun,pana la urma i-am zis eu ceva,dar nu stiu ce a inteles.
L-a invatat un vecin la tara sa zica "mamaliga mati" si "ceapa mati"(vi-am mai zis eu).El e foarte comunicativ de obicei si vorbeste cu toata lumea,dar acum nu scapa nimeni sa nu-i zica "mamaliga mati",chiar la biserica a zis catre cineva.Va dati seama ce situatie penibila,crede ca noi il invatam.Nu stiu cum sa-l dezobisnuiesc,am incercat multe variante,nu l-am bagat in seama,i-am explicat ca nu-i frumos,i-am zis ca nu-l mai ducem la joaca,la copii,etc.....n-shpe variante...si nimic.Chiar azi mi-a zis tusi cu care sta el ca si in tramvai daca vorbeste cineva cu el rapid le spune.Poate stiti voi o idee cam ce as mai putea face cu el sa-l dezobisnuiesc.
Va pupicesc!

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Alina,tare dulce ii Dragos in poze.In ce priveste "mamaliga mati" eu nu te pot ajuta.
Mai,dar eu cam ramin in urma cu scrisul.Intru acuma si ma uit ca deja avem capitol nou.
Clau,am observat ca acuma ne trebuie mai multe puncte dar eu am reusit sa-mi schimb titulatura si efectul glow inainte de a schimba regulile.
Acuma mai dau o raita pe aici si ma duc sa ma interesez de prietena mea de aici care nu da semne de viata.S-ar putea sa fie la spital ca ii in a 39-a saptamina,asa ca s-ar putea sa vina Alexandra pe lume.
Va pup

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina M, hai sa-mi dau si eu cu parerea: cred ca ar trebui sa nu il bagati in seama cand spune lucrurile astea.Lui probabil i se pare interesant stiind ca sunt "expresii" interzise. sau daca nu merge asa, sa-i spui ca numai copiii de tigani si boschetarii(daca stie ce sunt aia...ii explici tu ) vorbesc asa!
De-abia astept si eu provocarile astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

Alina M, hai sa-mi dau si eu cu parerea: cred ca ar trebui sa nu il bagati in seama cand spune lucrurile astea.Lui probabil i se pare interesant stiind ca sunt "expresii" interzise. sau daca nu merge asa, sa-i spui ca numai copiii de tigani si boschetarii(daca stie ce sunt aia...ii explici tu ) vorbesc asa!
De-abia astept si eu provocarile astea!


Gabi,daca nu-i zic nimic si nu-l bag in seama repeta pana zic eu ceva.I-am zis ca doar tiganii vorbesc asa si copii rai,i-am zis ca-i urat cand zice asa,ca nu-l mai iubesc,ca nu se mai joaca copiii cu el.....nu mai stiu nici eu cate i-am zis si....nimic...
Mai incercam!

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Astazi am facut mancare chinezeasca!Am gasit o reteta interesanta aici pe forum. Frptura de porc inabusita sos de soia si ananas... nu m-am gandit ca o sa iasa asa buna. gasnitura am facut paste fainoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

Astazi am facut mancare chinezeasca!Am gasit o reteta interesanta aici pe forum. Frptura de porc inabusita sos de soia si ananas... nu m-am gandit ca o sa iasa asa buna. gasnitura am facut paste fainoase.


Gabi,scrie-ne si noua reteta sau scrie linkul unde era.Zici ca a fost buna? Mai incercam ceva nou ca eu nu mai stiu ce sa mai fac de mancare.

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Mancare chinezeasca:
400 de grame de carne (porc sau vita si pui cred ca merge dar eu n-am facut) se pune intr-o tigaie cu putin ulei pana se albeste apoi se adauga si se lasa sa fiarba pana ce scade apa si e fiarta carnea. Separat se amesteca 2-3 linguri de faina (preferabil faina alba de porumb) cu sos de soia pana iese un sos de consistenta smantanei. Peste sos se adauga zeama de la un compot de ananas. Cand carnea e gata se toarna sosul deasupra si se lasa sa fiarba cam 10 minute mai adaugand apa cu vegeta daca este necesar si sosul e prea gros (trebuie sa fie in continuare de consistenta smantanei). In timpul asta taiati o ceapa rosie (merge si de cea normala) solzisori si 3-4 catei de usturoi fin de tot. Puneti in sos ceapa, usturoiul si bucatile de ananas din cutie si mai lasati pe foc aprox 5 minute. Ca si garnitura orez sau paste fainoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cum e sosul de soia,il cumperi gata facut la borcan? Eu habar n-am! Trebuie sa fie buna,voi incerca si eu saptamana viitoare.
Mersi Gabi!

Clau,pe unde hoinaresti? Doar nu te-ai culcat asa repede!(glumesc)

Linda,ce mai stii de prietena ta, a nascut?

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mai vad ca va dati pe retete...eu nu anti la bucatarie, dar daca ne spui Gabi cum e sosul de soia, cred ca am sa-i fac la Clau o surpriza, dar nu week-end-ul asta ca nu suntem acasa ci celalalt...va fi o surpriza pentru el indiferent cum va iesi, ca eu nu gatesc decat in cazul in care nu vaem ce papa si nu are el chef sa faca pe bucatarul...eu sunt o mare doamna in privinta asta...eu fac curatenie si am grija de Raul, iar el face papa bun

Alina, tare scump e Dragos...mamaliga mati Nu stiu cum sa te ajut, ca ma gandesc cu groaza eu cum voi proceda...dar din pacate sau din fericire eu sunt cam rea din fire si tare mi-e ca-l voi pune imediat la punct, asta daca ma lasa sufletul si ...Clau

Eu azi am iesit cu Raul afara pe ploaie ca nu am mai putu cu el in casa...l-am luat in brate si hai afara...am crezut ca sunt singura nebuna care-si scoate pruncu pe vreme de asta, dar NU, a fost si o vecina de a mea care are tot baiat mai mare decat Raul cu doar o luna...si am stat la povesti, noi mamicile sunt un corcodus


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput