Sfaturi despre adoptie

Sfaturi despre adoptie | Autor: ceciserban

Link direct la acest mesaj

Salutare eu sunt mai noua pe aici si pana acum am fost pe la aspirante,dar m-am cam saturat sa aspir si nimic.M-am saturat de spitale,analize,medicamente,multe iluzii si in final....nimic,doar tristete la vederea fiecarei burtici de pe strada.
Am dorii sa incercam la vara si FIV dar pentru ca nici asta nu-i ceva sigur am inceput sa ma gandesc din ce in ce mai serios la adoptie.Cele care ati facut asta deja poate ma puteti ajuta sa ma decid.Stiti cumva daca anul acesta mai are loc aceea campanie in care puteai sa iei un copil de la orfelinat acasa de Craciun?Caci as vrea tare mult sa pot face un copil fericit de sarbatori si astfel sa ne testam si pe noi daca suntem in stare 100% sa facem acest pas.
Va pup pe toti si astept vesti soon,
Cecilia.

cecilia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Daca ai timp si rabdare, citeste partile 1,2...5 din "m-am hotarat...adoptie".
Sunt multe de spus si multe deja s-au discutat pe aceste forumuri. Poate gasesti acolo rapuns la intrebarile puse de tine.
Despre campania de Craciun nu am auzit inca nimic...dar cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Bine ai venit, Cecilia.

Discutiile despre proceduri, pasii de urmat, acte si cate si mai cate le gasesti la subiectele "M-am hotarat... adoptie" - au ajuns deja la partea a cincea :)). Tot acolo se discuta si despre emotiile si nelinistile viitorilor parinti adoptivi, despre cautarea si intalnirea cu copilasul visat si cate si mai cate. Te asteptam cu toate intrebarile tale acolo. Subiectul acesta il inchidem. Bine?


Q

Mergi la inceput