FIV 20

FIV 20 | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj



Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Fetelor, am poze noi cu mititica mea care peste doua zile implineste trei luni. Nu sunt toate foarte clare, dar le-am pus aici si le puteti vedea.
http://community.webshots.com/user/anemona112

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

E o dulceata fetita ta!
Sa-ti traiasca, sa fiti cu totii sanatosi si sa va bucurati impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Anemona, sa-ti traiasca ingerasul, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
E atat de scumpa!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

O papusica mica

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

In legatura cu hiperstimularea ...cazurile sunt f rare.Dr isi da seama de la inceput sau as putea spune ca stie doza de hormon pt fiecare.Eu inainte de FIv am facut stimularei simple cu Ancar si el stia cum reactionez la tratament.Chiar si alegerea hormonului se face cunoscand organismul fiecaei paciente.Eu am facut stimulari simple cu menogon si puregon.La FIV mi-a ales menogon pt ca era mai usor si reactionasem ff tare la puregon(5 foliculi di 5 fiole).
Eu simteam ca e burtica fff umflata.Parca aveam niste mingi inloc de ovare.Nu am facut hiperstimulare.
Copii nascuti prin FIV sunt ca si cei obtinuti prin sarcina normala.Eu daca as fi avut o sarcina normala tot la 7 luni nasteam pt ca am un deficit de progesteron f mare.
Fetita mea este perfecta...desteapta,frumoasa,cuminte(uneori)...este un copil normal.Credeti ca as mai fi vrut sa fac FIv vreodata daca nu era asa?
Vineri implineste 3 ani...sunt cea mai fericita mamica din lume
Nici nu va pot povesti cat de mult imi doresc al doilea copil!As putea spune ca sunt bolnava...as face orice sa il am pe al doilea,numai bani nu am cum sa fac pana in toamna viitoare.


Nu va fie teama de FIV,trebuie sa fiti optimiste ca va fi bine!





Gabi si Moni cea obraznicuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Am pierdut sarcina,aseara s-a produs o hemoragie care s-a transformat in ciclu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Stiu ca nu te incalzesc cu nimic cuvintele mele,dar tot iti spun ca imi pare taaare rauCuvinte incurajatoare nu am nici macar pentru mine
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Denisa nu se poate, mergi la dr poate se mai poate face ceva, te rog....

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Am sunat la urgenta si mi-a zis sa ma duc azi sa vada despre ce e vorba.Mi-a zis sa continui tratamentul la fel.Cred ca e tampit la cap cum sa mai continui tratamentul cand eu am avut o hemoragie de toata frumusetea care s-a transformat in ciclu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Totusi du-te le doctor...trebuie vazut ce e.Imi pare rau de tot.

Mergi la inceput