Bebelusi de iulie-august 2004 (6)

Bebelusi de iulie-august 2004 (6) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33026" target="_blank">Bebelusi de iulie-august 2004 (5)

Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Aoleu si vai de mine, pai eu tocmai asta voiam sa evit, sa nu ajung sa ma taie umpicut. Am oroare de taieturi si alte alea, de parca n-as fi nascut si nu m-ar fi taiat in cel mai nasol loc posibil. Off, off, mai, mai...

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

mitzura ...eu sufar mereu ca am unghiile incarnate ...si la mine merge metoda babeasac aspusa de Roxi ...sau pipi ( nu ride )- asta am inercat0o o data cind am tras-o rau..dar mi-a salvat degetul

Am facut si noi al doilea vaccin...a tipat 2 sec cind i-a infipt acul in piciorus, dupa care s-a jucat vreo 30min, a dormit o ora si acum maninca. I-am dat o lingurinta de Panadol preventiv si mai vedem .....
Luni am facut 3 luni, avem 5800gr , 61cm, iar la caput 40 - i-am ajuns pe cei de seama mea? Ca eu m-am nascut cu 4sapt jum mai devreme si am avut 2850gr la nastere, 50cm ? Roxi?

Si de doua nopti dormin neinfasati ...iar de miine o lasam mai moale si cu Infacolul, ca am mai crescut. L-am intrebat pe cind sa introduc sucul si piureul si mi-a spus ca pe la 4-5 luni...dar atita timp cit maninca 100-120ml/masa de 6-7 ori pe zi si nu mai mult nu introducem ( noi dam numai formula ).

O seara buna sa avem

Mani si Alex - (smecherul)
3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by bunny


Luni am facut 3 luni, avem 5800gr , 61cm, iar la caput 40 - i-am ajuns pe cei de seama mea? Ca eu m-am nascut cu 4sapt jum mai devreme si am avut 2850gr la nastere, 50cm ? Roxi?

SiO seara buna sa avem

Mani si Alex - (smecherul)
3 luni


La multi ani :-)

si mai termenatsi cu masuratorile ca ne complexati definitiv
e mare mei Mani:-)) a crescut in 3 luni cat altii in 7, pe bune!

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Am mai auzit si eu de pipi pus pe locul respectiv. Mie mi se pare ca s-ar infecta si mai rau. Chiar a mers?

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Nicole, ma duare spatele de intzepenesc!
Cateodata dupa ce stau asa aplecata peste caditza si o spal cand vreau sa o scot din cadita sa o pun pe prosop raman asa!...hahaha
si pe urma sa vezi scheme ce fac ca sa ma indrept de shale cu buburuza in brate..
Var'mea zice ca trece dupa un timp...sper, ca's cocoshata rau si n-as vrea sa raman asa...:)

Mani, la multi ani si la mai mare!...:)
Pai a crescut tare bine voinicul tau!

Noi evident ca am tras o tura de chiraiala dupa ce nu ne-am facut somnul de dupa amiaza...
Ii era si foame ii era si somn, daca voiam sa-i dau sa manance plangea de oboseala, daca voiam sa o adorm urla ca vreau sa o adorm nemancata...hihihi
Intr-un final fericit a adormit pe ma'sa, salteaua ei preferata!

Acusi incearca sa bage amandoi pumnii in gura...:))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Amandoi deodata...va spun daca a reusit...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

A, uitasem, si noi ramanem cateodata in pozitia aplecat, si cu buburuza in brate. De obicei dupa ce-i fac baie, si o sterg, o creia o pauzasc. Atunci stau mai mult aplecata asupra ei si cand sa ma ridic...hop intepenita. De cateva ori a fost tati si ne-a ajutat, dar au fost si dati in care a trebuit sa pun jos buburuza ca sa pot sa ma indrept.
Sper sa treaca.
O seara buna la toate.
Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Hahaha, recitind mesajul anterior imi dau seama ca am inceput si eu sa vorbesc la plural, noi..., noi.....Avea dreptate Monica.
Chiar Monica , a reusit d-soara Botosel sa-si bage amandoi pumnii in gurita?
Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Papa...pai al meu baga la greu numai formula si daca nu-i dat ACUM e vai si amar....urla de parca l-as tine nemincat !!!
Multam de urari fetele si ai vostrii sa creasca mari si voinici ...Doamne ce ma bucur ca toti sunt bine, sanatosi

Iar cu durerile de spate...eu le-am pus pe seama voinicului, mutatului si a noii saltele pe care a ales-o tati...si de virsta !
Eu ma misc cu incetinitoriu si din cauza picioarelor.

OOOOPPPSSSS mi s-a intors baiatul de-afara acum 1h intr-un urlet de la vaccin, i s-a umflat si inrosit piciorusul - asat dupa ce-a tipat citeva sec. cind i-a infipt acul si-atit......Acum a mincat , sat la tati in brate , se uita la stiri...are putin febra 37.6 ...si piciorusul bandajat in apa rece...sa vedem ce facem mai tirziu .

Va pup, ma duc la el

Mani si Alex - (smecherul)
3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Liliana...inca nu...dar suntem in runda a doua de incercari...:))

Dupa baita iar chiraiala, dormit pe saltelutza preferata (io!) iar cand am pus-o in patutz a mai dormit fix 5 minute!
Acu' e vesela nevoie mare si tzoncane la pumni. Presupun ca o sa o tina bateriile juma de ora dupa care iar intram la maraieli...:)

Mani, poate mai bagati un paracetamol inainte de culcare ca sa nu il chinui la noapte in caz ca e marait.

O noapte linistita sa avem!


Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput