menstruatie intarziata fara a fi sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra10 spune:



Dariana uite ca am incercat sa fac transformarile si cam asa arata graficul meu:
ziua 1 :36,9
2 :36,9
3 :36,6
4 :36,6
5 :36,7
zilele 6,7,8,9,10 :36,7
zilele 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29: 36,6
ziua 30: 36,2
31 :36,5
32 :36,5
33 :36,6
34 :36,6
35 :36,7
36 :36,3
37 :36,3
38 :36,3
39 :36,4
40 :36,5
41 :36,4
42 :36,4
43 :36,2
44 :36,5
45 :36,5
Cam asta e graficul in 5 luni e prima data cind se prezinta asa de ciudat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Chiar ca e ciudat!Tu ai ami ramas insarcinata pana acum?In rest, mai ai vreo problema(ginecologica)?eu de e am ovare micropolichistice si din cauza asta s-ar putea sa-mi intarzie (cu toate ca mi se pare cam mult).Mai fa-ti un test peste cateva zile, eu asa intentionez, dar mi-e frica de o dezamagire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra10 spune:



Dariana,eu mai am un copil care are acum 8 ani ,dupa el nu am mai ramas niciodata insarcinata.Atunci a fost asa de simplu cind l-am vrut gata a iesit fara probleme si acum ...Nu am luat anticonceptionale niciodata numai ca dupa nastere am avut tot timpul probleme cu ovulatia din cauza asta fac si stimulare cu Clomiphene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Si de cand faci stimularile ti s-a mai intamplat sa-ti intarzie?Din ce cauza ai ac. anovulatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra10 spune:


Stmularile cu Clomiphene le fac de 5 luni si niciodata nu mi-a intirziat.De fapt niciodata nu mi-a intirziat atit doar cind am mai fost insarcinata.Acum 2 ani am facut HSG si histeroscopie si in primavara am facut laparoscopie unde mi-a injectat lichid pe trompe si s-a dus pina la capat fara probleme.Mi-a zis doctorul ca as avea un pic trompele ingrosate dar nu asta e cauza .Anovulatie am pt. ca am progesteronul foarte mic nu stiu exact valoarea dar asa mi-a spus doctorul cind am facut in primavara analizele.In rest am asa mici chisturi dar de care doctorul nu a parut asa de ingrijorat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Andra, eu am patit asa ceva acum cateva luni, prin martie parca. Tot asa, am ciclul regulat, la 24 zile, si atunci am sarit o luna intreaga si am avut urmatoarea luna fix ca si cum as fi avut-o si pe cea dinainte, adica la termen. Am tot facut teste, am mers la doctor si nu eram gravida. Se pare ca se mai intampla la luni cand nu este ovulatie sa sari ciclul. La mine a fost singura data cand s-a intamplat asa ceva. Nu luasem nici un tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

andra10 eu stiu ca daca faci stimulare nu e voie sa ai chisturi.Si eu fac stimulare cu clostilbegyt si pe urma iau duphaston din ziua a 11-a.Mie imi vine ciclul cam la 30-33 de zile.
Mereu alaturi de voi.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Andra, ai grija cu psihicul! Eu am avut o sarcina fantoma, iar ciclul mi-a venit dupa 9 luni (dupa ce am luat Kamayani si Napraznic). Fa-ti testul peste cateva zile, poate esti intr-adevar insarcinata. Daca nu, repet, relaxeaza-te, sa nu patesti ca mine. A fost cumplit!

Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Fetelor, mie mi-a venit...Ce sa mai zic...poate luna viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra10 spune:



Dariana imi pare rau,mie inca nu mi-a venit sint in asteptare.
Multumesc la toate fetele care mi-au raspuns la mesaj si le mai astept.

Mergi la inceput