Povestea se apropie de sfirsit

Povestea se apropie de sfirsit | Autor: lulu75

Link direct la acest mesaj

"A fost odata...
Si au trait fericiti pana la adanci batraneti."
Asa mi-as fi dorit sa le povestesc nepotilor mei si ai lui Gabi despre povestea noastra de dragoste. Din pacate povestea noastra se apropie de sfarsit dupa 7 ani de cand ne cunoastem si dupa 1 an si cateva zile de la casatorie. Din momentul in care ne-am casatorit, nu mi-am imaginat niciodata ca nu vom fi impreuna pana la sfarsitul vietii. Se pare insa ca soarta a vrut altceva. Doare. Rau.

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Luminitza, am trecut noi prin multe pe forumul asta, om rezolva si acum. Zi amanunte sa vedem ce putem salva,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Daca nu se poate si nu se poate si cale de intors nu mai e, incerca sa vezi lucrurile asa:
Tu, pe genunchi cu nepotii tai si ai lui fat - frumos povestind agale, cu bunatate in glas si cu o mina fericita: "A fost odata ca niciodata o tanara frumoasa, sensibila si optimista, care atunci cand se inecase in amar si jale l-a cunoscut pe bunicul vostru, si el un tanar chipes, sensibil, atent, bun, destept, sociabil, cu simtul umorului. Imediat dupa ce s-au cunscut si-au dat seama ca sunt facuti unul pentru altul si intr-un timp fooooarte scurt s-au casatorit si au avut o nunta ca-n povesti, cu artificii, confetti, baloane colorate, sute de invitati, tort, sampanie....si au trait fericiti pana la adanci batraneti"

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yaky spune:

Mai fetelor..si eu ma zbat cu intrebarile astea de vreo doi ani. Din pacate sunt inca intepenita in aceeasi situatie si zau ca nu e bine. Continui sa sper ca voi gasi putere sa fac ceva si pentru sufletul meu..pana acum m-am gandit doar la copilashi...da' parca deja cu crizele mele ( sa nu le zic inca depresii) nici lor nu le mai e super roz..ci doar rozaliu.
Ce vroiam de fapt sa spun este ca viata e mai mult ACUM , din moment ce ieri s-a dus si maine inca nu a venit, cum scria cineva intr-o carte.
Asa ca povesti la copii om avea ce spune daca ne facem "loc". daca stam asa intepenite si ne vaitam ( nu e un atac, ma refer mai mult la mine) nu se intampla nimic.
Eu doresc curaj si POM ( positive mental atitude...hi hi) la toata lumea.

Yaky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Luminita imi pare tare rau sa aud asa ceva de la tine! Ti-am citit de la inceput mesejele in care povesteai cate ceva despre relatia ta cu sotul tau-si cateodata cu soacra ta. Pacat ca ai ajuns la o asemenea concluzie

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Forumul acesta e martorul tuturor intamplarilor prin care ai trecut. Am vazut cat efort ai depus pentru ca relatia voastra sa mearga. Pacat ca s-a terminat pana la urma!
Nu vreau sa te superi pe mine, dar ma asteptam la acest sfarsit. Toate postarile tale ma duceau cu gandul ca pana la urma se va sfarsi. Am impresia ca in relatia voastra tu erai cea care DA, iar el nu facea nici macar efortul de a PRIMI. Ca sa nu mai vorbim de mama lui care a a vut un rol important la acest final nefericit.
Capul sus si mergi inainte! Iti vei gasi adevarta jumatate care nu te va mai face sa suferi, care va avea mai mult de DAT. Ai dreptul sa PRIMESTI si tu un pic de fericire! Vei trece peste asta (foarte greu) dar totul va fi bine. Ai incredere in tine. Te pup si te astept cu vesti bune!



Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Luminita, va veni si clipa in care iti vei aminti povestea asta si-ti vei spune "bine c-a trecut! ce fraiera am fost!". Iti doresc sa-ti gasesti fericirea!
Yaky, , si tie iti doresc multa fericire si multa, mult mai multa intelepciune!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Andrada, din pacate nu cred ca se mai poate face nimic. Sotul meu nu ma mai iubeste, motiv pt care in fiecare zi imi gaseste numeroase defecte.
M-ai ajutat cand era in spital in Elvetia, cand nu stiam daca mai traieste sau nu. De data asta nu cred ca se mai poate face nimic. In planurile lui de viitor eu nu mai exist.

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Partea cea mai proasta este ca eu inca il iubesc. Dupa toate cate s-au intamplat, inima mea nu intelege ca s-a terminat. Cred ca o sa imi fie foarte greu, mai ales ca in momentul acesta nu am nici macar serviciu, deci am o groaza de timp sa ma gandesc la nefericirea mea. Din iulie de cand am inceput sa reamenajam apartamentul, s-au abatut asupra noastra numai necazuri, printre care si faptul ca mi-am pierdut serviciul. Parca a intrat DR in casa.

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Imi pare nespus de rau pentru tine, acum imi amintesc foarte bine povestea ta.
Cred ca cel mai greu itzi vine pentru ca nu ai un serviciu.
Stii cum se spune, citeodata tot raul e spre bine. Si eu am suferit mult pentru o persoana, cind ne-am despartzit am crezut ca se sfirseste lumea. Nu a fost asa, astazi sint foarte fericita si ma gindesc ca daca ramineam impreuna, poate as fi suferit toata viatza. Pentru ca doar eu il iubeam, el...
Dar tu stii mai bine cum e, unde dragoste nu e, nimic nu e.
Hai fruntea sus, va veni ziua cind soarele va zimbi si pentru tine. Fiecare dintre noi avem un ingeras bun, care nu ne lasa nici un moment singuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Luminitza, stiu cat e de dureros, dar eu revin la parerea mea, pe care mi-am mai exprimat-o o data: Gabi nu te merita! e un imatur si sunt convinsa ca ai sa gasesti un barbat care sa te aprecieze pentru ceea ce esti, sa te iubeassca si sa vada ce om minunat esti.

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput