Ce sa fac?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Draga Samsara,
colegele noastre au dreptate, libidoul scazut poate fi si semnul unei probleme cu sanatatea dar eu cred totusi ca este ingrijorator faptul ca lui i se pare o situatie normala si ca nimic nu e in neregula.
Dupa mine, intre soti acesta ar trebui sa fie cel mai intim mod de comunicare si cred ca cei ce se iubesc cu adevarat simt nevoia sa comunice in acest mod. Este o parte a vietii de cuplu fara de care nu cred ca se poate.
Uite eu sunt ca sotul tau. Am probleme in sensul ca exista perioade foarte lungi cand nu simt nevoia de sex. Dar stiu ca este o problema a mea, discut cu sotul meu si nu ne afecteaza cuplul. De multe ori cand incepem ceva nici nu am chef de sex ci pur si simplu sa fiu aproape de el.
Ma rog, hai sa mai tac. Eu cred ca aveti o problema si trebuie sa discutati.
Parerea mea ...

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

Samsara, scuza-ma ca-ti raspund asa tarziu. Hai sa-ti dau mai multe amanunte. Prin acupunctura sunt refacute canalele energetice. Deci .. nu pot sa spun ca este vorba de o boala neaparat. Blocajul energetic poate fi perceput ca o stare de oboseala. Doar daca nu se iau masuri apar probleme de sanatate evidente. Cea mai simpla metoda de a depista cand ai un nivel energetic scazut este sa vezi daca ai limba "incarcata". Cam asa mi-a explicat mie acel medic de care-ti spuneam in celalalt mesaj. Uite, sotul meu a urmat un tratament prin acupunctura si rezultatele s-au vazut foarte repede, insa eu nu cred ca m-as lasa intepata de acele ace. Eu as incerca mai degraba un tratament naturist. Sper ca sugestiile noastre sa te ajute sa rezolvi problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

daca nu aveti probleme de sanatate si nici nu are pe altcineva si tot te iubeste (ca inteleg ca tu il iubesti), sacaiala si replicile directe nu sunt destule si uneori nu functioneaza deloc; incearca sa-l faci tu sa te doreasca... nu trebuie sa te invat eu cum, ca toate avem metodele noastre fara gres.
distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Sotul meu ma copleseste cu cererile
cred ca trebuie sa merg eu la acupunctura

Mergi la inceput