FIV 18

FIV 18 | Autor: Monica-Elena

Link direct la acest mesaj



Monica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

fetelor, va doresc putere si incredere noi momentan nu ne inscriem pe nici o lista, vom lua de la capat toate analizele si vom astepta sa ne refacem financiar.. dar sunt cu sufletul alaturi de voi

sa fie o toamna plina de burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

din experienta voastra...credeti ca reusita FIV tine de varsta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Tia . Sunt convinsa ca va iesi soarele si pe strada noastra pana la urma doar suntem niste luptatoare, nu Tia?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:


NU!
Asta a fost si raspunsul doctorului!

La clinica unde sunt eu, era o tipa de 42 de ani care au reusit din prima si o tipa de 30 de ani care a reusit la al 6-lea FIV!

Problema de varsta se pune dupa 40 de ani dar nu pt ca n-ar reusi fiv-ul ci pt ca organismul se va adapta un pic mai greu la modificarile ce apar in timpul sarcini si de aici mai multe riscuri!

Bafta multa tuturor!

Melania






PERSEVERENTA GENEREAZA SUCCESUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

depinde de calitatea outzelor care scade cu varsta mergeti www.advancedfertility.com/age.htm" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

eu nu prea stiu exact etapele pana la FiV: dupa eco dindata de 30.09 (prima eco)...ce urmeaza, banuiesc ca incep injectiile cu gonal...puteti sa-mi spuneti "in zile" ce inseamna, pentru vreau sa-mi iau concediu, dar nu stiu cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Teodora, din momentul cand incepi stimularea (din spusele Monicai asta e in jur de 4 oct), injectiile se fac in fiecare zi timp de doua saptamani +/- 2-3 zile. Apoi urmeaza punctia si la doua zile dupa aia transferul. Nevoie de concediu ar cam fi dupa punctie, cel putin eu am lucrat pana cu o zi inainte de punctie, iar apoi am intrat in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Monica da, suntem ............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

quote:
Originally posted by teodoran

eu nu prea stiu exact etapele pana la FiV: dupa eco dindata de 30.09 (prima eco)...ce urmeaza, banuiesc ca incep injectiile cu gonal...puteti sa-mi spuneti "in zile" ce inseamna, pentru vreau sa-mi iau concediu, dar nu stiu cand?




Nu stiu din ce oras esti tu!Daca esti din Bucuresti sunt valabile spusele Anemonei,daca Nu ...eu de ex am luat concediu din ziua in care am facut pregnylul.La cele 3 eco facute in timpul stimularii mi-am luat doar cate o zi de concediu si din ziua cand am facut injectia de pregnylsi pana s-au implinit 2 saptamani de la transfer am luat concediu.Daca nu vrei sa stai 2 sapt acasa sunt suficiente 5 zile dupa ET+3 zile inainte de ET(injecti+punctie).Deci ar fi cam opt zile de concediu din care sigur pica si o sambata si duminica.




Gabi si Moni(aproape 3 ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Fetelor, va doresc sa va impliniti visul! Din tot sufletul meu!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput