gata petru adoptie

gata petru adoptie | Autor: Silvia_Pui

Link direct la acest mesaj

Am reusit sa obtinem certificatul pentru adoptie . Totul a fost un lant de potriviri neasteptate . Am inceput demersul pe 8 sept , ancheta sociala s-a facut pe 10 sept (aniversarea castoriei noastre ) iar la comisie am fost chemati pe 21 sept ( ziua de nastere a sotului meu ). Cred ca nu este o intamplare , ci un semn . Acum trebuie sa ne gasim sufletul si preferam sa adoptam un copilas mic , dintr-o maternitate . Daca cineva stie un loc potrivit , astept sa-mi comunicati . Von avea in sfarsit un Craciun cu jucarii sub brad . Sa nu va spun ce fericita este sora mea care deja se uita dupa lucusoare de copii . Eu nu mai zic , deja ma uit la biberoane , carucioare . Simt ca acum am un tel , am pentru ce sa-mi continui viata . Astept mesajele voastre , vreau ca in cel mult o luna sa am un sufletel .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Felicitari mamico si taticule!


"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Felicitari Silvia! Sa va ajute Dumnezeu sa va gasiti sufletelul vostru cat mai repede si sa va petreceti Craciunul alaturi de el!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Draga Silvia,felicitari pentru hotarirea luata.Exista atitia copii care au nevoie de dragoste!Iti doresc sa gasesti un bebelas cit de repede.
Te pup.

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Silvia, la Discutii generale gasesti subiectul " M-am hotarat..adoptie".
Ti-ar prinde sa vorbesti cu mamicile sau viitoarele mamici de acolo.
Felicitari si sa dea Dumnezeu sa-ti strangi cat mai repede ingerasul in brate

Zambeste ...maine poate fi mai rau!
anca...poate intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Felicitari pentru asa o hotarare! Sufletelul deja va asteapta, fiti siguri!
Cred ca in mai toate maternitatile din tara exista copii parasiti la nastere, nu ramane decat sa luati legatura cu sefii de sectie de la neonatologie si sa faceti o vizita, poate sufletelul vostru va intinde manutele spre voi si il veti recunoaste.
Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Felicitari!
Mi-au dat lacrimile...sa gustati din plin fericirea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Felicitari......si mie mi-au dat lacrimile. Si eu imi doresc sa fiu . Indiferent de mod, asa ca adoptia este o viitoare optiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

felicitari silvia!

sunt asa multe sufletele care abia asteapta niste
maini iubitoare!
bafta sa gasiti un puiut cat mai repede si il/va faceti fericit/i!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Felicitari!!!Ma bucur ca ati luat o astfel de hotarare.

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shylili spune:

ma bucur enorm sa vad ca inca mai exista oameni care isi pot depasi dezamagirea personala si aleg aceasta optiune!cunosc o familie care a adoptat doua fetite si sunt foarte fericiti si impliniti; mereu mi-au spus ca poate nu ar fi stiut sa aprecieze fetelor in viata lor daca nu ar fi trecut prin atatea probleme...multa bafta in continuare si va urez din tot sufletul sa va gasiti bucuria si linistea cat mai repede:)

lili

Mergi la inceput