hepatita=NU ANTICONCEPTIONALE?

hepatita=NU ANTICONCEPTIONALE? | Autor: sandel

Link direct la acest mesaj

BUNA AM SI EU O MARE PROBLEMA
DOCTORITA MEA GINECOLOG MI-A INTERZIS SA MAI ADMINISTREZ ANTICONCEPTIONALE PT CA AM AVUT HEPATITA
O PERIOADA BUNA AM LUAT MINIDRIL SI M-AM SIMTIT SUPER
AM UN BAIETEL DE 1,2 ANI SI INCA IL MAI ALAPREZ SI DUPA CE IL INTARC LUCRU CARE SE VA INTAMPLA CURAND AS DORI SA REINCEP ADMINISTRAREA ANTICONCEPTIONALELOR DAR IMI ESTE CAM FRICA
AM SA MERG SI LA ALT MEDIC SA AUD SI ALTA PARERE
VOI CE STITI DESPRE ACEST LUCU?
E VOIE SAU NU ESTE VOIE?
VA PUP


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

In primul rand , sa-ti traiasca feciorul si sa va aduca numai bucurii si bine ai venit printre noi.
Si eu, acum cativa ani m-am confruntat cu aceeasi problema. Am avut hepatita si la 6 luni am vrut sa reiau anticonceptionalele.
Medicul meu de atunci, mi-a recomandat Marvelon. Am intzeles ca e cel mai putin nociv.
Nu am avut probleme de la el. M-am simtit super.
Probabil de depinde de doctor, de aceea zic, totusi sa mergi la dr. inainte sa iei o hotarare.


Zambeste ...maine poate fi mai rau!
anca...poate intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

ideea de baza este ca anticonceptionalele afecteaza puternic ficatul. deci trebuie sa respecti ce spune doctorul, chiar daca este o a doua sau a treia parere.

incearca alta metoda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Si eu stiam ca daca ai sau ai avut hepatita nu mai ai voie sa iei anticonceptionale.

Mirona si BB Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandel spune:

va multumesc mult pt mesaje am sa merg la alt medic si am sa va trasmit rezultatele
multumesc
va pup

Mergi la inceput