Azoospermie

Azoospermie | Autor: Geanina_Crijanovschi

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Numele meu este si va rog din suflet sa ma ajutati . Sotul meu in urma mai multor spermograme a fost dignosticat cu Azoospermie.Am fost la Giulesti si acolo ne-au spus din start ca nu exista nici un tratament pentru asa ceva si singura modalitate de a avea un copil este inseminarea artificiala cu sperma de la donator.Nu ne-a spus sa mergem la endocrinolog sau la urolog, pur si simplu au spus ca niciodata nu vom putea avea un copil. Stie cineva , exista la noi in tara o clinica unde se poate face ceva pentru noi in aceasta situatie? Eu am citit ceva de Medsana .Eu sunt pe punctul de a face o inseminare artificiala si nu as vrea ca dupa aceea sa descopar ca de fapt se putea face ceva .
Va multumesc si astept cu nerabdare sfatul cuiva care are o experienta asemanatoare.

Crijanovschi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Draga Geanina, nu lua aceasta decizie inainte de a consulta si alti medici. Este o decizie serioasa si trebuie sa fiti convinsi ca este cu adevarat singura posibilitate.
Eu am facut FIV la Medsana din cauza oligoastenospermiei la sot si stiu ca, atunci cand am decis sa facem FIV, dna dr Protopopescu ne-a spus ca, chiar si in cazul in care nu gaseste nici un spermatozoid, poate face punctie testiculara si vom avea copilul nostru.
Te sfatuiesc sa faci o programare la dr Protopopescu, sa ii ceri parerea, inainte de a lua aceasta hotarare.
Si inca ceva, aici pe forum sunt multe fete care s-au plans ca rezultatele spermogramelor la Giulesti sunt mult mai slabe decat cele obtinute la alte clinici. Deci bine ar fi daca sotul tau ar repeta spermograma la Medsana. Am auzit de prea multe cazuri de azoospermie diagnosticate la Giulesti si infirmate de alte laboratoare, ca sa mai am incredere in acest spital.
Toate cele bune!

Anemona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.R. spune:

Geanina la ce dr. ai fost la Giulesti?

Mergi la inceput