Mamici din Arad...???(14)

Mamici din Arad...???(14) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent

-ANDRUSHKA - membru de onoare (Andreea - 28 ani)- DETROIT, USA

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator-28.11.1973) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu-22.07.1974), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 2 ani
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 6 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 2 ani
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978-26 ani), viitoare mamica al lui Alesio (sept.-oct.)
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, viitoare mamica (octombrie) a lui Andrei
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian (varsator- 10.02.2003), 1 an si 7 luni
-Gabbriela (Gabi-gemeni) - 23 ani, casatorita cu Michael(capricorn - 20.01.1965) - 39 ani, mamica lui Julian Leonardo(sagetator - 24.11.2002), 2 ani
-gabitzica (Gabi-taur - 10.05.76) - 28 ani, casatorita cu Ciprian(balanta - 07.10.75) - 29 ani,mamica lui Tudor (balanta - 22.10.2003) , 1 an

si uite asa nostru se mareste

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau au fost bune gratarele,dar mai ales micii.
Succes la zugravit! Nu te invidiez deloc.
Te rog sa-mi dai si mie cumva filmuletul de la intalnire,vezi tu cum e mai bine,dar il vreau.

Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

No, futui ca acum avem 2 subiecte active, unu deschis de mine, unu de Julie...i-am scris un PM la Julie si am rugat-o sa-l inchida pe cel deschis de ea!

AlinaM, filmuletul e aproape gata, mai am vreo jumate de ora de tras...nu aveti instalat DC++??? asa ar fi cel mai usor de tras ptr voi cele cu RDS...Mai vorbim pe tema asta!

Acum ma duc sa mai strang prin camera!

Pusilici!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetelor!
Acum am venit de la dr. si ne-a zis asa: bb mic sta cu capul in sus in dreapta, si cu fundicul jos in stanga, loc mai are cat sa stea, deci mai mult ca sigur nu se mai intoarce, asa ca va fi cezariana!
Are 2700gr, e sanatos, i-am auzit si inimioara
Mai mergem la control peste 2 sapt dc nu nasc pana atunci.
Cam astea sunt ultimele stiri....va pup pe toate si va tinem la curent!
Pupici, Ioana si Alesio mic(36 sapt si 5 zile)

http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ioana, imi pare rau pentru tine ca va trebui sa nasti cu cezariana, dar las' ca-i mai bine pentru bb. Si eu am nascut tot cu cezariana.
Iti doresc sa ai o sarcina usoara si sa o duci pana la termen.
Alina M,initial am avut bilete pentru Mangalia, dar le-am schimbat Saturn pentru ca ne-am hotarat sa-i luam si pe socrii cu noi si ei si-au luat bilete la Saturn.
Lindaam stat la hotel Aida. Conditiile au fost groaznice si cica era hotel de doua stele, dar practic nici macar de jumate.Mobilierul din camera cred ca e de 50 de ani si sa nu va mai spun in ce hal arata. mocheta de pe jos super jegoasa si pe deasupra se mai infiltra pe sub usa de la baie apa pe hol. si va dati seama cum putea mocheta aia. iar dulapul de haine cand il deschideam ma lua o stare de lesin. Emana un miros pestilential de transpiratie de oameni care nu-si spala niciodata hainele.
despre mancare ce sa va mai spun, nu era foarte rea dar putina,ca veneam lihniti de foame de la masa, mai ales seara.
Oricum m-am lecuit de mers cu bilet la mare, pentru ca e jaf la drumul mare. Altadata o sa stim.
In schimb cand am vazut ce conditii au socrii mei, ne-am imbolnavit. Ei aveau bilete pentru Tosca dar acolo nu puteau sa le asigure toata perioada, ca au avut bilete de 18 zile, si i-a trimis la cerna , hotel de 3 stele.Mobiler nou, baie cu gresie si faianta noua, spoturi, accesorii de inox, televizor si frigider in camera, geamuri termopan...
La noi in hotel era o singura camera cu televizor, dar care prindea numai TVR-ul.
Li, voi unde ati stat?
Tudor s-a simtit foarte bine, nu il mai puteam scoate din apa. Toti trei am racit la mare, se pare ca nu a scapat nici Tudor, asa ca in ultimele zile nu l-am mai bagat in apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceua Gabi,noi am stat la hotel Mures(ne-au mutat de la altul,nu mai stiu cum se chema,ca agentia nu ne-a facut confirmarea asa ca in hotelul respectiv nu am avut locuri).Cred ca la Aida ar fi trebuit sa stam si noi.Cerna am vazut ca era fain ca era vis-a vis de hotelul Mures.La care restaurant ati mincat?Noi am mincat la cel de la hotelul Prahova si tot asa mincare putina am avut dar noi nu ne-am luat decit micul dejun si o data am mincat seara.Deci eu nu maninc mult dar atunci cind am mincat seara nu mi-a ajuns nici pe sfert de masea.Camerele la fel cum ai spus tu,sub orice critica.De cind am mers la mare(si am fost de foarte multe ori),nu ni s-a intimplat asa ceva.Deci probabil va fi ultima oara cind am fost pentru urmatorii 10-15 ani.Singurul lucru ce ne-a placut a fost pizzeria de linga bazar unde faceau pizza foarte buna.Si mie mi-a placut si bazarul ca aveau foarte multe lucruri ieftine(mi-am si luat citeva)
Va pupicesc
P.S. Si plaja din Saturn mi s-a parut foarte rea.De nisip a cam dus lipsa si era si foarte murdara.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Am doua mesaje sa va transmit...
Primul vine de la Cristina...dupa ce m-am chinuit atata timp sa trag filmulet, va anunt ca azi au sosit 5 CD cu ce a filmat Mihai(sotul Cristinei)...CD-urile au fost trimise de mai bine de 2 saptamani si noi am crezut ca nu vor mai ajunge si uite surpriza...deci nu mai trebuie sa le trageti ca ne da Cristi CD, numai ca ar trebui sa facem cumva sa ne mai vedem, ea mai sta pana la sfarsitul lunii...

Si al doilea mesaj e de la Anto...calculatorul ei e tot stricat, dar vine duminica la Arad...si ar vrea sa ne vedem...asa ca nu scapamAAAAAAAAAA, si a mai spus ca va pupa pe toate!!!

Gabi, sa sti ca am vazut si eu azi la stiri ce conditii sunt oferite la un hotel de 3 stele...si culmea au fost exact in Saturn...chiar spunea un tip ca el a calatorit fff mult prin lume, dar nicaieri nu a intalnitnit nicaieri asemenea conditii la un hotel totusi de 3 stele...jalnic!!! Exact asa cum ai descris tu a si fost totul...identic ...Cum oare ne putem bate joc de ceva prin care am putea duce ffff multi bani, adica de turism???Gabi, vrem POOZZZZZZZEEEEEEE!!!!!!!!

Ioana, nu dispera, si eu tot cu cezariana am nascut! E mai bine asa si ptr tine si ptr ala mic si scump! Sa va de-a D-zeu numai bine!!! SA nu cumva sa nu ne anunte Ovidiu cand ai nascut ca il asteapta!!!


AlinaM, FELICITARI PTR STELUTE!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Linda, noi am mancat la Cupidon,care era in spatele hotelului Aida.
Si noua ne-a placut piteria Antik. Pizza a fost buna si servirea ireprosabila.
Alina, am vazut ca ati fost si la Mamaia. Mie mi s-a parut super . am fost si cu telegondola. am vrut s mergem si la Aqua magic, dar am ajuns pe la ora 15 si la 19 se inchide.acolo, cica e fain sa mergi de dimineata sa te poti da cu toate chestiile.Era trei sute de mii intrarea ,de persoana. M-am imbolavit cand am vazut ce de magazine sunt pe acolo. m-am abtinut si mi-am cumparar doar o pereche de papuci. i-am cumparat si lui Tudor un halat de baie si un jerseu gros.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau mersi pt felicitari(pt.stelute).Sunt membru de baza,ce mai! Tu mai depasit demult.
Anto sta mai multe zile in Arad sper.Eu duminica sunt plecata ca avem o nunta in Bihor si ne intoarcem doar duminica seara.Vreau sa ma intalnesc si cu ea,vezi ce mai zice daca vorbesti cu ea.

Gabi,am fost si noi la Mamaia intr-o dupa amiaza si ne-a placut foarte mult. Plaja era super.Nici noi nu am fost la Aqua Magic tot din acelasi motiv ca si voi ca am ajuns prea tarziu.Mi-am cumparat si eu o pereche de saboti si la Dragos un costumas de blugi,pantaloni si geaca,mi-au placut mie foarte mult.Intr-adevar foarte multe magazine,vroiam sa cumpar ceva dar nici nu stiam ce atatea erau.
Noi am avut conditii foarte fain la mare.Am stat la o vila noua(al doilea an de cand e data in folosinta) si am mancat pe unde am vrut noi.Mancarea nu a fost foarte scumpa,ba mai "prindeam" la cate un restaurant meniul zilei care era 99.000 lei de persoana felul 1 si 2.

Ioana,mai ai putina rabdare si vei scapa si tu.Iti doresc sa fie totul bine si intr-un fel mai bine cu cezariana.Eu am nascut normal,dar a fost groaznic,nici nu vreau sa-mi amintesc,dar am vrut eu sa nasc normal,bineinteles daca nu au fost probleme.

Li,Claudia si Vanesa ce mai fac? Ele nu ne mai scriu deloc.Transmite-i salutari.

Va pup si va doresc noapte buna!

Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

AlinaM, altă nuntă? Mai puteti? A câtia pana acum??? Păi Anto mi+a spus, de fapt mi+a scris un sms, ca abia sâmbătă noaptea ajunge in tară...mă gândesc că stă mai multe zile!!!

Eu sunt frântă de oboseală si când mă gândesc cât mai avem de lucru mi se face rău!!!

Chiar Li, ce mai fac Claudia si Vanessa??

la voi!!!



Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Fetele aflate in CIC,alina33 si clau, ati aflat vestea buna cu privire la contributia de sanatate de 6.5%???
din 2 sept, angajatorul este obligat sa calculeze 6.5% raportat la salariul minim pe economie, aceasta suma nu se retine din indemnizatie, ci se deconteaza din CAS. Ma bucur foarte tare, pentru ca ceea ce facea casa de sanatate era un abuz, fara nici o baza legala, doar interpretari stupide de-ale lor. Clau, ai scapat de drumuri inutile.
Oricum am citit in Adevarul aum vreo luna jumate ca din 10.000 de femei in CIC, doar 500 isi facusera contract.Si respectivul care a dat iterviul, indemna mamicile sa isi faca contract ,ca daca nu isi fac nu sunt asigurate nici ele, nici copiii, ceea ce era o aberatie, deoarece copiii sunt asigurati prin efectul legii.

Mergi la inceput