Una pe zi... (5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

O dimineata frumoasa de vara in capul unui barbat...se trezeste un
neuron singur cuc. Disperat se uita in stanga in dreapta, cand intra un altul grabit tare.
- Ce faci aici singur? Hai jos, ca suntem toti!

Andreea si Vlad
http://community.webshots.com/user/vladstefan2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaXandy spune:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

pe cruce:
- Pst (spre stinga)
- ce vrei?
- vino mai linga mine?
- nu pot! nu vezi ca's prins in cuie
- treaba ta!
- Pst (spre dreapta)
- ce vrei?
- vino mai linga mine?
- nu pot! nu vezi ca's prins si io in cuie ca cel din stinga
- bine ba! treaba voastra! daca nu vreti sa iesiti in icoana...



Alin

*Ex astris, Scientia*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

O babuta cumpara peste viu.
- Baiete, dar pestele e proaspat?
- Pai, bunico, cum sa nu fie proaspat daca e viu!
- Pai si eu sunt vie...

Sotul, venind acasa, gaseste sotia cu un amant. Scoate pistolul,zicand:
- Hai cu mine.
Sotul ii propune amantului:
- Hai sa facem astfel: eu trag in aer de doua ori si cadem jos
amandoi. La care din noi se va apropia mai intai sotia mea, acela
va ramane cu ea.
Sotia aude doua impuscaturi. Priveste pe fereastra, apoi striga:
- Ioane, iesi de sub pat. Boii astia s-au impuscat unul pe altul!

- Cum se numeste omul, care nu are mana stanga, piciorul stang, ochiul stang si urechea stanga?
- All right !

Andreea si Vlad
http://community.webshots.com/user/vladstefan2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Nu stiu daca au mai fost sau nu:

Dascalul se strecoara cu atentie printre credinciosi si-i sopteste
preotului, care citea predica:
- Parinte, acolo, sus, coristii s-au pus pe jucat pocher!
- Stiu, raspunse preotul, dar mai intii trebuie sa-mi termin predica...


Un preot catolic, unul ortodox si un rabin, dupa o obositoare conferinta asupra religiilor, s-au hotarit sa petreaca seara pe malul lacului din apropiere. Se aseza ei pe o buturuga, discuta vrute si nevrute, dupa care hotarasc sa faca o baie in lac. Se dezbraca, lasa hainele pe margine, si - goi pusca - se arunca in lac. Dupa ce ies, nici nu apuca sa se imbrace si niste oameni trec prin zona, venind spre ei. Din reflex, preotii isi acopera zonele intime, insa rabinul isi acopera fata. Contrariat, preotul catolic intreaba:
- Bine, mai rabine, de ce nu ti-ai acoperit si tu ca noi partile intime?
La care rabinul raspunde:
- Nu stiu cum este in comunitatea voastra, insa in a mea eu sunt recunoscut dupa fata!


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)

Album Malina & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">Povestea nasterii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

quote:
pe cruce:
- Pst (spre stinga)
- ce vrei?
- vino mai linga mine?
- nu pot! nu vezi ca's prins in cuie
- treaba ta!
- Pst (spre dreapta)
- ce vrei?
- vino mai linga mine?
- nu pot! nu vezi ca's prins si io in cuie ca cel din stinga
- bine ba! treaba voastra! daca nu vreti sa iesiti in icoana...


Baaiii ce banc....tare...mi-a placut

Carmen si bb Maya Alexia
http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rugaciune:
Doamne, iti cer CUNOSTINTE, pentru a-mi intelege seful, IUBIRE pentru a-l ierta, RABDARE, pentru faptele lui. Pentru ca Doamne, daca iti cer PUTERE si imi dai putere, ii bag una de nu-si mai revine-n veci !

Urmatorul mesaj l-am primit de la colegi, in timpul sarcinii :
1. Pentru a va pregati sa deveniti mama, imbracati un halat de baie,
fixati-va pe burta un sac plin cu fasole. Dupa 9 luni, scoateti doar 10% din continutul sacului! Pentru tatici: fugiti repede la farmacie,
goliti-va portofelul pe tejghea si invitati farmacistul sa se serveasca. Dupa aceea, mergeti la supermarket si cereti ca salariul dvs sa fie varsat direct in contul magazinului.
2. Pentru a avea o idee despre cum va veti petrece serile, intre orele 17h si 22h parcurgeti in lung si in lat sufrageria purtānd in brate un sac umed care cāntareste intre 4 si 6 kg. La ora 22h lasati sacul, reglati desteptatorul la 00h00 si mergeti la culcare. La miezul noptii, treziti-va si parcurgeti din nou sufrageria purtānd sacul timp de o ora. Reglati desteptatorul la ora 3h00. Imposibil sa mai adormiti, evident, asa ca treziti-va la ora 2h00 si serviti-va ceva de baut. Intoarcerea in pat la 2h45. Cānd suna desteptatorul, un sfert de ora mai tārziu, trezirea! Cāntati cāntecele de leagan pāna la ora 4h00. Reglati desteptatorul la 5h00. Treziti-va si preparati micul dejun. Mentineti acest ritm timp de 5 ani...fara sa va pierdeti buna dispozitie!
3. Goliti un pepene si practicati in mijloc o gaura de talia unei mingi de golf. Suspendati-l de tavan cu o sfoara si balansati-l de la stānga la dreapta. Dintr-o farfurie cu supa (foarte lichida) incercati sa hraniti "pepenele" (care e in miscare), jucāndu-va de-a avionul cu o lingurita. Continuati exercitiul pāna cānd farfuria e pe jumatate golita, varsati restul... pe genunchii dvs...bravo! acum stiti sa hraniti un bebelus! Pentru a avea o idee despre ceea ce se va intāmpla cānd va incepe sa mearga, etalati dulceata pe canapea si pe perdele, disimulati un pic de peste congelat in spatele televizorului si lasati-l acolo timp de o luna sau doua...
4. Imbracatul celor mici nu e chiar o formalitate. Incepeti prin a
cumpara o caracatita si o plasa pentru peste. Incercati sa introduceti caracatita in plasa. Timp prevazut: toata dimineata.
5. Nu sperati ca veti mai avea o masina curata si stralucitoare ca in
ziua cānd ati cumparat-o. Cumparati o inghetata de vanilie si uitati-o in cutia de pe bord. Introduceti o moneda in casetofon (sau CD player).Sfarāmati un pachet de biscuti sau de ciocolata pe scaunele din spate. In final, zgāriati fiecare portiera cu un cui. Perfect!
6. Mergeti la supermarket insotiti de ceva care se apropie cel mai mult de un copil mic: o capra adulta de preferinta. Daca intentionati sa aveti mai multi copii, folositi mai multe capre. Faceti cumparaturile fara sa le scapati din ochi si platiti fara comentarii tot ceea ce au distrus.
7. Repetati de cel putin 5 ori tot ceea ce spuneti.
8. O ultima recomandare: inainte de a face copii, vizitati-va prietenii care au deja. Criticati din plin metoda lor de educatie, lipsa lor de rabdare sau de autoritate. Permiteti-va sa le dati sfaturi asupra orei de culcare, olitei, lipsa bunelor maniere la masa etc. Intr-un cuvānt: ajutati-i sa-si rezolve problemele si, in acelasi timp, profitati bine de situatie: este ultima oara cānd detineti solutiile.




Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Un tip ii spune prietenului ca in seara dinainte s-a certat rau de tot cu nevasta-sa. "Dar s-a terminat, zice el cand a venit tarandu-se in genunchi si in coate la mine."
"Si ce ti-a zis?", a intrebat prietenul.
"Iesi de sub pat, lasule ce esti!"


Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel_jp spune:

-Bade,sunt vinovat,ti-am calcat o gaina si am venit sa ti-o platesc cinstit.
-Daca-i ase,treve sa o platesti dublu.
-De ce?
-Pai,cand o sa auza cocosul ca o murit,o sa moara si el de inima rea.


-Cum a fost la mare?
-Am prins o vreme foarte urata.A plouat aproape tot timpil.
-Totusi te vad bronzat!
-Vezi cum se inseala omul?Nu e bronz,este rugina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoraru spune:

O blonda, iarna, citeste afisate la receptia hotelului cotele zapezii:
- Busteni - 15 cm;
- Clabucet - 20 cm;
- Postavarul - 25 cm;
Blonda se duce la receptioner si intreaba:
- Care este camera domnului Postavarul?

Mergi la inceput