M-am hotarat.....adoptie(partea a treia)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Fetele care vreti sa incepeti formalitatile (sau sunteti deja avansate) - incepand (parca) din 6 august, cazierul judiciar e valabil doar o luna, astfel incat noua ne-au zis sa nu facem cazierul pana nu intram in comisie, atunci cand ne vor spune ei.

Liliana, multumesc de raspuns!

Oana-mm, te rog, cand poti, sa-mi dai si mie ceva sfaturi concrete, pe-aici sau pe PM, despre cum merg treburile la sectorul 3.

Va pe toate si va astept sa mai povestiti! Am nevoie de voi

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Fetelor va citesc de mai multa vreme.
Eu am o fetita care face in curand 2 ani. Este cineva care sa aiba un copil natural si unul adoptat? Pe mine ma cam bate gandul sa adopt un copilas (poate peste 1-2 ani sa mai creasca Monica) - sotul zice ceva de genul "n-ai destula treaba cu Monica - ca te plangi ca nu faci fata nici cu unul" si totusi ...... parca 2 ar fi mai bine .... si eu de facut in mod sigur nu mai fac. Nu sunt foarte sigura ca le-as putea explica cum se face ca pe unul l-am nascut eu si pe al doilea l-am adoptat.
De iubit nu se pune problema - sunt convinsa ca nu as face diferenta intre ei (poate doar diferentele pe care le-as face si intre 2 copii ai mei, cele date de personalitatile lor).

Bafta celor care sunt in curs de... si multa fericire celor care au deja un pui.

Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Aissa, multa bafta pt ziua de maine! Iti tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumim mult Mimsi si tuturor celorlalte. Maine, cum pleaca doamna o sa va scriu cum a fost.

Aspiranta la statutul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_alhillo spune:

fetelor,am citit toate 3 partile si de multe ori mi-au dat lacrimile,am suferit alaturi de oana de ex. si m-am bucurat odata cu ea.Acum imi dau seama ca de fapt eu sunt o favorizata a soartei deoarece eu daca nu sunt foooooooarte atenta raman imediat insarcinata si marturisesc ca uneori am zis,de ce dumnezeu se intapla asta,dar de cand am citit prin cate poate trece o femeie pentru a avea un sufletel care sa -i spuna mama,am inteles ca eu sunt o fericita.
Va felicit din toata inima pe toate mamicile de aici,Dumnezeu sa va dea sanatate sa va bucurati de puiutii vostri,atat voi cat si sotii vostrii.
Va rog sa ma scuzati ca am intrat peste subiect,pentru ca ceea ce scriu nu are nici o legatura cu subiectul,dar vreau sa va spun ca va urmaresc si va citesc cu sufletul la gura,traiesc alaturi de voi si va sunt alaturi chiar daca numai virtual si intr-adevar asa cum s-a mai spus voi sunteti de 3 ori mamici.
Va pup si va urez multa bafta celor care sunteti pe rol cum s-ar spune cu procesul de adoptie.Va voi urmari si in continuare ca si pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Salutare! Salutare!!!
Incredibil cate s-au intamplat pe aici in lipsa mea!!!!!!!
Bafta multa incepatoarelor! Curaj celor putin mai avansate!!!
Ascultati de la o foarte proaspata mamica: MERITA!!!! Orice trebuie sa indurati - chiar si umilinte cum a fost cazul la noi - va sunt rasplatite din plin de primul zambet!!! Noi astazi am fost si am luat actul de incredintare in vederea adoptiei si suntem super-super-mega-fericiti.

Rozi - sectorul 3 este ok dupa parerea mea. Nu stiu daca a fost numai norocul nostru dar asistenta sociala care se ocupa de dosarul nostru a fost superdraguta de la inceput si pana acum. Sper sa ramana asa si in continuare. Stii cumva ce asistent social v-a fost voua repartizat?? Daca e aceeasi poate iti pun o vorba buna.

In ceea ce priveste atestatul noi l-am luat la un sfert de ora dupa ce a fost aprobat de comisie. S-a intamplat insa sa fie asa pentru ca ni se promisese ca vom putea il vom putea lua pe Eric acasa imediat, in aceeasi zi. Nu a fost chiar asa dar oricum atestatul l-am luat pe loc. In conditii normale, comisia a fost marti si atestatul se elibera vineri.
Va iubesc pe toate si, daca totul iese asa cum trebuie este posibil sa lipsesc iarasi pentru vreo 3 saptamani.

Oana Melinte-Moraru
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mai e putin pana la ora fixata. Cum nu am primit telefon pana acum am dedus ca nu s-a schimbat nimic. Nu mai am stare de loc. Nu am mai mancat nimic de duminica seara (am facut o recidiva la o criza de bila, pe fond nervos cred) si tremur toata. Am impresia ca nu sunt nervoasa dar cred ca am ingropat undeva in subconstient grijile si ma zapacesc. Gata, va scriu dupa ce se termina vizita.

Aspiranta la statutul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Aissa linisteste-te!!!!
Femeia aia este doar un om ca si tine. Nu are coarne si nu musca! Si in mod sigur nu este nici rau intentionata. Daca acum esti asa de ingrozita ce o sa te faci in pasii urmatori care sunt din ce in ce mai stresanti??!! Te rog mult aduna-te si aminteste-ti ca noi suntem alaturi de tine si ca TOTUL VA FI ASA CUM VREI TU!!!
Te asteptam sa ne povestesti cum te-ai agitat si speriat degeaba!!!


Oana Melinte-Moraru
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

aissa, iti tin pumnii stransi. O sa fie bine. Am toata incredere ca vei reusi.
Asteptam vesti.

Zambeste ...maine poate fi mai rau!
anca...poate intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Aissa asteptam vesti...nu mai am eu rabdare acuma!
Oana draga zi-ne ce mai face Eric...povesteste-ne...asta ne tine sa mergem mai departe! Cum este? mananca bine? plange doarme? voi cum sunteti??? orice detalii abia le astept!!!

Mergi la inceput