Pipi - foarte des

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by gianna_r

ungureea- încearca si un tratament babesc: într-o oala pune apa sa fiarba- pâna da în clocot- apoi ia-ti o fusta larga- ca de tigancuse- scuze expresia, rastoarna apa într-un lighean- un vas cu gura larga- si stai deasupra aburului cu pitica goala, dar ai grija sa nu care-cumva sa cazi, Doamne, fereste!
Ar fi bine sa repeti asta câteva seri la rând- stai deasupra aburului si apoi te bagi în pat!
Metoda este buna pt raceli, dar ma gândesc ca "merge" si în cazul asta. Asa procedam si eu când faceam pipi des si îmi trecea!
Poate ca ar fi bine si daca în apa ai pune o lingura de sare...dar asta este doar în capul meu- acum mi-a venit idee si o invit frumos sa plece, ca poate spun prostii!

Pupici si sanatate!




Io ma gindesc, nu se opareste pitica???
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by Alina Moscovici

quote:
tratament babesc: într-o oala pune apa sa fiarba- pâna da în clocot- apoi ia-ti o fusta larga- ca de tigancuse- scuze expresia, rastoarna apa într-un lighean- un vas cu gura larga- si stai deasupra aburului cu pitica goala, dar ai grija sa nu care-cumva sa cazi, Doamne, fereste!


Si daca tot vorbim de leacuri babesti: Care e diferenta intre a ineca pitica intr-o cada cu apa calda/fierbinte si a o tine pe abur?
Eu una m-am p---t de ras! Poate e vorba ca la bucatarie, de beneficiile lui "STEAM" over "BOILING" ... Adica se distrug vitaminele de la pitica, si dupa aia sotul ramane ...AVITAMINIZAT!!!
Alina




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by an-k

raceala la ovare sau pur si simplu o stare de frig a picioarelor sau a bazinului-daca mergi desculta pe gresie faci pipi des fara sa fii racita etc

anca



Eu fac pipi des noaptea pentru ca am mai tot timpul picioarele reci. Daca imi pun ciorapei, totul e OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianna_r spune:

quote:
Originally posted by Alina Moscovici

[quote]tratament babesc: într-o oala pune apa sa fiarba- pâna da în clocot- apoi ia-ti o fusta larga- ca de tigancuse- scuze expresia, rastoarna apa într-un lighean- un vas cu gura larga- si stai deasupra aburului cu pitica goala, dar ai grija sa nu care-cumva sa cazi, Doamne, fereste!


Si daca tot vorbim de leacuri babesti: Care e diferenta intre a ineca pitica intr-o cada cu apa calda/fierbinte si a o tine pe abur?
Eu una m-am p---t de ras! Poate e vorba ca la bucatarie, de beneficiile lui "STEAM" over "BOILING" ... Adica se distrug vitaminele de la pitica, si dupa aia sotul ramane ...AVITAMINIZAT!!!

Voi credeti ca babele îi lasau pe mosi AVITAMINIZATI?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

adina, daca nu te ustura si nu ai nici un alt disconfort, probabil ai racit. ai putea sa incerci cu o doza de soc, de neoxazol, si apoi cate doua pe zi. dar cel mai bine e sa mergi la un medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Sau poate bei multa cafea, coca-cola, ceai...Oricum, trebuie sa-ti faci o analiza a urinei si un examen genital.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

quote:
Originally posted by josefine

adina, daca nu te ustura si nu ai nici un alt disconfort, probabil ai racit. ai putea sa incerci cu o doza de soc, de neoxazol, si apoi cate doua pe zi. dar cel mai bine e sa mergi la un medic.



neoxazol nu se mai produce in R.

ungureea, mai bine du "pitica" la dr., cu urocultura si eco abdominal...

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

quote:

neoxazol nu se mai produce in R.



draga mea, nu stiu cate s-au schimbat din august, anul curent. eu chiar mi-am luat neoxazol de la farmacie acum o luna. dar, poate tu stii mai bine. oricum, daca nu se mai produce, trebuie sa fie un inlocuitor, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tpaula spune:

Salut!Si.eu.patesc.la.fel.ca.si.tine.Mi-am.facut.analizele.si.totul.e.O.K.Am.fost.la.dr.si.mi-a.spus.sa.beau.si.sa.fac.bai.cu.ceai.de.galbenele+antiinflamator.Flamexin.si.tmp.de.3-4zile.sa.iau.Ciprinol.2tb./zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Am ras cu lacrimi de tratamentul babesc al giannei si de comentariile de dupa...
acum, serios vorbind, in astfel de cazuri protocolul de investigatii este cam asa: se fac 3 uroculturi la 2 zile distanta una de cealalta (daca apare vre-un germene sa ti se faca si antibiograma) si un sumar de urina. in functie de astea, medicul decide daca ai nevoie de investigatii mai aprofundate: echo abdominal (care se vada si rinichii, si vezica si organele genitale), eventual urografie daca este ceva in neregula si tot asa. dar eu sunt sigura ca nu se ajunge aici.

Mergi la inceput