Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (46)

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (46) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj

Continuarea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30899&whichpage=10" target="_blank">Mamicilor de noiembrie-decembrie 2004 (45)



Irina,veve & croko

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor, doamne dar harnicutze mai sunteti....ati scris de de-abia apuc sa citesc.
va rog din suflet stati mai linistite si lasati-l incolo de servici nu mergeti pana nu mai puteti sau va simtiti obosite rau de tot ca ati vazut ce se poate intampla cu colul....nu va ridica nimeni statuie.nu trebuie sa se intample ceva nasol ca dupa aceea sa luati hotararea sa stati acasa linistite.
si eu am fost la prima sarcina pana in ultima zi la servici dar eram inconstienta rau, rau de tot, nici prin gand nu-mi trecea ca se poate intampla ceva rau, acum insa....daca n-ar fi alex zau daca m-as stresa su as face cel mai mic efort.
mai bine platiti CAS ca mine si stati acasa, plimbati-va si aveti grija de voi...please....
va pup si va doresc un sfarsit de saptamana linistit, o sa-mi fie dor de voi pana luni, in w e ma cam plictisesc fara voi....pupici pe burtici pa pa

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Olga: din ce spui tu cred ca este asa numita" durere a nervului sciatic" si care exact cum ti-a descris doctorul poate sa ramana pana la nastere sau sa dispara. Stiu ca e groaznic caci am avut si eu problema asta acum vreo luna dar m-a tinut doar o saptamana si a disparut (inexplicabil de ce a aparut si cum a disparut doar ca poate am fost mai obosita in weekendul precendent durerii).

Numai bine,
Monica 29+ sapt; DPN:31 oct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

buna dimineta!

Madachan ce ai facut la doctor?totul e ok?sper ca da.

octy 30 sapt DPN:29oct

http://photos.yahoo.com/octyb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

`neata!!!

Acum am ajuns si eu acasa de la control.Sunt putin dezamagita. In cel mult 2 minute a terminat de masurat tot,nu prea am apucat sa-l vad bine pe bebelus. Dar totul decurge bine,are in jur de 1100g, cati cm are nu mi-a spus. Eu am 27 de sapt. de la UM iar bebe este dezvoltat cam pt. 27 de sapt. deci e putin mai maricel...frumuselul.Despre intarirea burtii nu mi-a dat nici un medicament,a zis ca-i normal,si atata timp cat nu ma doare e ok. Mi-a zis ca nu are rost sa ma indop cu pastile etc.etc. Sincera sa fiu as fi preferat sa -mi dea ceva pastile pt. linistea mea. A zis c-o sa-mi dea la ultimul control,inainte sa plec acasa,in caz ca o sa am dureri pe drum.M-a programat peste 2 sapt. cand imi i-a si sange pt. analize.
Inca ceva ce nu-s lamurita. Am intrebat d etestul de glicemie si a zis ca nu-i cazul sa-l fac,imi face analize la urina la fiecare control si daca era ceva iesea la aceste analize. Fetelor (Andra),stiti cumva ,se poate vedea si la analiza de urina daca e glicemia crescuta sau nu???? Eu una habar n-am!!!!

in 27 saptamani ,DPN 21 Nov, http://photos.yahoo.com/madachan2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Si inca ceva.Mi-a tinut o prelegere ca m-am ingrasat mult. Asta dupa parerea lor. Am plecat de la 47 kg si acum am 54kg. Eu sunt multumita cat am luat pana acum ,dar, cica e mult. Ca cel mult 500-600g la 2 sapt. trebuie sa iau. Auzi la ei.........japonezele astea toate sunt schiloade,numai burtika cei de ele.

BITS,tie nu ti-au zis ca te-ai ingrasat prea mult??

in 27 saptamani ,DPN 21 Nov, http://photos.yahoo.com/madachan2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Madachan ma bucur ca sunteti bine si nu e nici o probl cu burtica.intradevar in urina cand e glicemia marita apar corpii cetonici in nr fff mare(stiu asta de la mama care e diabetica),si sa stii ca nici mie nu mi-au dat sa beau glucoza cum am citit la alte fete.eu maine merg si o sa-mi spuna rezultatele,te mai informez maine.despre ingrasat nu-ti pot spune ce prelegeri mi-au tinut,gandeste-te ca am luat 11 kg pana acum,dar fix undeva ma doare pe mine,bebe al meu sa fie sanatos.eu le-am spus raspicat ca nu sunt japoneza si sa se uite la mine ca sunt inalta si am alta conformatie la corp decat strambele lor.asa ca nu-ti fa probl mai ales ca nasti acasa,esti numai bine.

octy 30 sapt DPN:29oct

http://photos.yahoo.com/octyb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Buna ,fetelor! Iata-ma si pe mine, dupa 2 zile de absenta. De luni sint in concediu, si e de neimaginat cat de multa treaba mi s-a strans pe ultima suta de metri. E groaznic, e de parca as pleca in concediu in Siberia ! Si, ca sa puna capac, conversatie avuta ieri cu seful meu : "Ai in dosarul asta toate hartiile de care ai putea avea nevoie la banca" am spus eu. "Bine mami" raspunde el "dar tine si tu te rog telefonul pe langa tine " !!!!!!!!! O sa turbez, parca vad ca in primele 2-3 zile ma capiaza cu telefoanele ! Acum ceva vreme mi-am luat 2 zile din concediu, joi si vineri. Cica sa stau si eu sa ma odihnesc. Joi m-a sunat de 7 ori. Era muuuuuuuult mai simplu sa-mi toace mie nervii decat sa se duca 2 metri pana la mine la calculator sa gaseasca tot ce ii trebuia !!!
Hai, ca mi-am descarcat supararea pe voi, saracutele ! Gata, nu mai fac, am tacut !


Ioana si Bianca pui
in sapt 23 de la UM, DPN 24 dec, dr. Urleteanu, Sf. Pantelimon
http://photos.yahoo.com/ioana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olga_stan spune:

buna dimineata gravidutelor! sa aveti o zi minunata!

try, si mie imi place soarele - caldura la nebunie. cand eram mica, iarna imi placea sa stau langa soba, mi se incingea spatele, se inrosea si nu ma dezlipeam de langa ea. vara, placerea mea cea mai mare este sa tolanesc la soare, imi place acea senzatie de caldura, moleseala si lene.

monbb1, cred ca este ceea ce spui tu - durere a nervului sciatic si sper sa am si eu norocul tau sa treaca peste o saptamana.

andreap, nu uita ca te-ai maritat si acum ai o familie, astepti un copil si va trebui sa te hotarasti in legatura cu casa ta de acolo si cea de aici, pentru ca si cea din pitesti este tot casa ta si te asteapta un sot in ea. trebuie sa fiti uniti, sa petreci timp alaturi de sotul tau, sa-l cunoasca si bebe. acum ai o familie si trebuie sa te dedici ei. stiu ca trebuie sa faci compromisuri, sa renunti la mirajul mecai pentru a sta alaturi de sotul tau, dar poate ca merita acest sacrificiu!! parerea mea!

olga 30 ani si bebe 25 saptamani de lau.m.
65kg/50kg inainte, doc. mihaila de la sp. jud. arges
d.p.n. sfarsitul lunii noembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Neata, printeselor! Sunt fericita, ca azi plec si eu acasa sa-i mai vad pe-ai mei. N-am mai fost de o luna ca am avut si concediul de o sapt. Voi ce faceti?
Madachan, Bits, ar fi vai si-amar de japonezoaice daca s-ar organiza un concurs de intre ele si romance reprezentate de voi. Bine, ca sunt convinse ca le-ati face mamaliga!
Ioana, seful tau e un rasfatat, de fapt e ...barbat; cand povesteai de el cum te deranjeaza pentru cea mai elementara informatie, imi aminteam de tata, care ii era lene sa se duca dupa ziar cand avea chef sa il citeasca; stiu, nu e aceeasi situatie, dar sunt comozi, asa sunt ei, sarmanii; dar nu se gandesc ce-ar face daca ar trebui sa aiba ei grija de copil in masura in care ne vom ocupa noi????

Onitza
DPN - 8 decembrie
Municipal, dr. Corina Grigoriu
http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Onitza, nu stiu ce s-ar face barbatii fara noi, sincer ! Tata nu e asa comod totusi, daca e la o adica isi face singur mancare, face curatenie..... In schimb Cata (seful meu) e ....... dezastru ! E singur la parinti, in conditiile in care parintii sint absolut exagerati ! Are zile in care daca nu ii fac eu un sandvitch nu mananca nimic toata ziua ! Norocul ca al meu sot nu e chiar asa, desi si el e rasfatat !
hai, ca am limbarnita azi, nu stiu ce-i cu mine !

Ioana si Bianca pui
in sapt 23 de la UM, DPN 24 dec, dr. Urleteanu, Sf. Pantelimon
http://photos.yahoo.com/ioana_du

Mergi la inceput