URGENT rugaminte mare!

URGENT rugaminte mare! | Autor: scarmanus

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,

Am o mare rugaminte in numele unei bune prietene de-a mele care are o agentie de turism aici. Va rog care este din Bucuresti, puteti verifica legalitatea companiei de turism Gotravel, ma intereseaza sa stiu daca e inscrisa in Registrul de comert, daca functioneaza in termini legali. Daca ati putea eventual sa le dati un telefon si sa va dati un drept client posibil, stiti voi ce vreau sa spun, vorbiti cu ei, vedeti cum abordeaza clientii, eventual daca sunteti in zona B-dului Titulescu din sectorul 1 daca puteti sa vedeti la fata locului agentia, etc. Rugamintea prietenei mele are ca baza o teapa pe care au luat-o de la o astfel de companie de turism care au platit niste servicii cu carte de credit…furata. Asadar, telefonul este 260 22 11 si sediul lor se afla pe B-dul Titulescu nr. 87. Prietena mea are nevoie sa stie daca sunt in legalitate fiindca i-au contactat pentru niste rezervari la hotel aici in Cipru.
Va rog sa-mi trimiteti PM.
Multumesc tare mult.


scarmanus

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Scarmanus, i-am verificat oarecum eu si par a fi ok. Am vorbit cu o d-ra acolo, foarte amabila, mi-a furnizat toate informatiile cerute despre un ipotetic sejur de o saptamana in Cipru la hotel de 4* plus cu transport cu avionul cursa Tarom -preturi, posibilitati de rezervare, cum se achita avansul pt rezervare-.
Eu zic ca nu-s teapa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanau spune:

Informatie preluata de pe site-ul Ministerului de Finante:

AGENTUL ECONOMIC CU CODUL UNIC DE IDENTIFICARE 14617716
Denumire platitor: GO TRAVEL & TURISM SRL
Adresa: Str. Grigore Alexandrescu 88 BUCURESTI
Judetul: MUNICIPIUL BUCURESTI
Numar de inmatriculare la Registrul Comertului: J40/3632/2002
Act autorizare:
Codul postal: 0
Telefon:
Fax:
Stare societate: INREGISTRAT din data 07 Mai 2002
Observatii privind societatea comerciala:
Data inregistrare: 18 Aprilie 2002
Data prelucrare: 07 Mai 2002
Platitor TVA: DA
Data luarii in evidenta ca platitor TVA: 01 Mai 2002
Platitor accize:
Data luarii in evidenta ca platitor accize: NU
Platitor impozit titei si gaze naturale din productie interna:
Data la care a fost luat in evidenta: NU
Platitor jocuri de noroc:
Data luarii in evidenta ca platitor jocuri de noroc: NU
Data ultimei declaratii privind obligatiile de plata la bugetul de stat: MARTIE 2004
Fluxul informational privind prelucrarea si centralizarea declaratiilor prevede:
- pana la data de 25 (inclusiv) a lunii urmatoare contribuabilii au obligatia sa depuna aceste declaratii la organul fiscal unde sunt luati in evidenta
- pana la data de 5 ale lunii urmatoare termenului de depunere organele fiscale teritoriale verifica si prelucreaza declaratiile
- intre 5 si 8 organele fiscale teritoriale instiinteaza contribuabilii care nu au depus declaratii sau ale caror declaratii au fost eronate
- intre 8 si 18 contribuabilii pot depune declaratii rectificative
- pana pe 20 organele fiscale teritoriale transmit datele lunare privind aceste declaratii la D.G.F.P.C.F.S judetene


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica spune:

GO TRAVEL & TURISM SRL

Judet :MUNICIPIUL BUCURESTI, Localitate :BUCURESTI SECTORUL 1
Numar de ordine in Registrul Comertului sub nr. J40/3632/2002 din 7.5.2002
Stare firma :
- functiune
C.U.I. / Cod fiscal :14617716
Cod SIRUES :404170853
Telefon :
Fax :
Telex :
Adresa :STR. GRIGORE ALEXANDRESCU nr. 88 etaj 1 ap. 2 sector 1
Ultima actualizare la RC :07-05-2002


Date despre asociati:
- persoane fizice

1) Nume:LECH NICOLAE
Cod numeric personal:0
Act identitate:BI/GV /868661 /SP 4 /07.11.1996
Localitate :BUCURESTI SECTORUL 1
Judet :MUNICIPIUL BUCURESTIROMANA
Cetatenie :ROMANA
Domiciliu :ROMANIA
Data nasterii :24-04-1961
Locul nasterii :Bucuresti,Romania
Adresa :Str. Stefan Stoica nr. 20 bloc 17 A sc. B ap. 60 sector 1
Total aport (lei) :2500000
Nr. total actiuni / parti sociale :25
Procent beneficii si pierderi :25 %

2) Nume:PRIMOR EYAL
Cod numeric personal:0
Act identitate:PA/ /9011220 /aut. israeliene /09.12.1997
Localitate :Shoam, PO Box 77
Judet :
Cetatenie :ISRAELIANA
Domiciliu :ISRAEL
Data nasterii :20-07-1959
Locul nasterii :Ramat Gan,Israel
Adresa :Str. Habsor nr. 73
Total aport (lei) :7500000
Nr. total actiuni / parti sociale :75
Procent beneficii si pierderi :75 %

Nu are asociati persoane juridice


Nu are asociati tip lista




Nu are sucursale / subunitati




Nu are date de bilant


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

eu stiu ca go travel este principalul furnizor de servicii turistice (bilete de avion...) pentru connex asa ca poti sa stai linistita. anul trecut noi am plecat cu ei in turcia si a fost ok. in plus, pentru ca eram cu mara (bb sub 2 ani, fara loc in avion) cand ne-au emis biletele de avion ne-au rezervat locuri la business si am stat excelent

mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica spune:

carevasazica e creata în 2002...hm pentru mine e un criteriu (tâmpit poate) ca sa îi evit, ca nu stiu ce nume si-au facut pe piata...
si ma rog de ce nu au date de bilant, ca bilantu' la 31 decembrie 2003 s-a depus de multisor, sa nu mai zic de ala pe 2002...
oricum, firma este în functiune, adecatelea ezista, înseamna ca functioneaza, asea ca ai toate sansele sa NU fie tzeapa....

Monica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Doamne, fetelor, daca ati sti ce comori sunteti! . Va multumesc tare mult pentru deranj, as fi putut suna si eu insa prefer de banii aia sa-mi sun parintii la CLuj. Cred ca prietena mea o sa fie satisfacuta de raspuns, mai ales ca tu, madadum ai apelat la serviciile lor si ai fost multumita. Asa ma gandeam si eu, ca daca lucreaza cu connex ar fi o garantie in plus. Cat despre datele de bilant, deh, stiu si eu ce sa zic, confidentiale nu sunt, poate sunt ei mai inceti. Nu stiu, in orice caz voi transmite toate informatiile prietenei mele (care e frantuzoaica, asadar am un motiv in plus sa lupt pentru reabilitarea imaginii tarii acolo unde se poate. Hai ca acum am zis-o, oi schimba eu lumea).
Mii de multumiri inca o data, nu m-ati lasat la nevoie, ca de obicei.

Cu mult drag si multe imbratisari,

scarmanus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sperantza nu moare spune:

nu exista date despre bilant in evidentele registrului comertului. dupa depunerea si inregsitrarea bilantului la Admin. financiara un ex. se depune si la Reg. Com (nici firma la care lucrez nu a depus bilantul la registru inca)

Sperantza nu moare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

Fetelor, scrieti va rog link-ul dupa care faceti cautarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanau spune:

quote:
Originally posted by Angela T.

Fetelor, scrieti va rog link-ul dupa care faceti cautarea.



Ministerul Finantelor Publice:

http://www.mfinante.ro/link.jsp?body=/contribuabili/pjuridice.htm

Mergi la inceput