sexul copilului

sexul copilului | Autor: clod

Link direct la acest mesaj

Cand incercati sa aveti copilul ati "incercat" sa faceti ceva ca sa fie baietel sau fetita? Si daca da, ce anume? Si a "functionat"?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Clod, imi doresc atat de mult sa am un copil incat sexul este foarte putin important. Ma gandesc doar sa fim amandoi sanatosi, cand se va intampla.
Stiu ca exista diferite experimente care atestau ca conceperea facuta la inceputul perioadei fertile da nastere la un bebelus fetitza iar la sfarsitul perioadei fertile e bebe baietzel (sper sa nu le fi incurcat .
Am intzeles ca si alimentatia din timpul sarcinii influentzeaza sexul copilului.
Eu cred ca Dumnzeu hotaraste cine vine pe lume..indiferent de ce ne dorim noi.
Eu imi doresc tare mult un COPIL.
la fel va doresc si voua!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Sa spun drept eu m-am luat dupa tabelul chinezesc si e adevarat,Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Cum e cu tabelul chinezesc?

Eu stiam formula aceea:
se aduna luna in care a fost conceput bebe cu nr. de ani impliniti ai mamicii si daca rezulta un nr. par atunci bb este fetita iar daca rezulta un nr. impar bb este baiat.

Dupa acest calcul ar trebui sa am in burtica un baietel, dar nu se stie inca. Dupa ce o sa aflu la ecograf ce e vin si va zic daca la mine a functionat.


Zi-mi ce e cu tabelul chinezesc!



„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii să te îndrume mereu.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

cind ne-am hotarit ca e vreme pt bebe am mers la biblioteca si am luat un brat de carti, toate scrise de doctori, despre cum sa maresti sansele sa fie baietel/fetita. fiecare cu teoria lui, unele contradictoriii dar le-am citit pe toate cu rabdare.

acum, 5 ani mai tirziu, nu ma rog decit sa apara, sa fie sanatos, nu prea mai conteaza ce sex are.

poti sa google: "choosing the baby's sex" si gasesti linkuri la cartile respective.

bafta,
Lorelai

Mergi la inceput