Ce simti in primele zile de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Ina, nu-mi amintesc acum ce test era, dar cand ajung acasa ma uit, ca am pastrat si cutia, si-ti spun, parca sa zic Coral, dar nu vreau sa vorbesc prostii, oricum n-a fost scump vreo 60.000lei.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Daca te mai intereseaza testul se numeste Narcis.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Buna mamicilor,cred ca si eu sint insarcinata cu al doilea copil,cel putin asa ma simt,sint balonata,sint obosita ,imi este foame mai des.Vom vedea luna viitoare,sint curioasa..O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

mie trebuia sa-mi vina pe 16 august , dar n-a venit, eram la mare si ma rugam sa nu vina sa ma balacesc si eu mai mult in apa, si cand colo eu eram insarcinata, ma durea burtica rau de tot ca la ciclu, si aveam un somn pt 10, dupa ce mancam pe la ora 13, parca eram teleghidata direct in camera la somn, si aveam si pofta de mancare, cam astea au fost simtomele.
va pup si aveti grija de voi

ADy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Ce amintire frumoasa!
Noi eram in vacanta pe o insula minunata si speram sa fiu gravida.Nu stiam ca sint,dar pt ca urmaream zilele de ovulatie,aveam sperante!!!
Intr-o seara aveam niste mici dureri de burta si Makis mi-a zis sa iau o pastila din cele date de dr(avem niste mici dureri cind si cind si aveam niste pastile!),dar i-am zis ca nu pot sa iau...m-a intrebat de ce si i-am spus ca am motivele mele...din nou fara sa stiu ca sint gravida,doar pt ca citisem in prospect ca pastila in cauza nu trebuie sa s ia in caz de sarcina!!!!
Am inceput a doua zi sa-i vorbesc de bebelusi si a fost foarte pozitiv la gindul ca vom avea un bebe in VIITOR!!!! De unde sa stim ca 2 BEBEI se aflau deja in burtica!!!
Seara ne-am dus la un restaurant renumit pe insula,ELAFONISOS se numeste,pt supa de peste...dar cind am ajuns ne-au spus ca s-a terminat si daca vrem sa rezervam masa pt a doua zi!!!
Am comandat peste spada,prima oara mancam asa ceva si alte soiuri marine...dupa prima inghititura mi-am pierdut lumina si am cazut cu fata in farfuria cu peste...imi vuiau urechile si nu puteam sa ridic capul din farfurie,nuci macar nu puteam vorbi,nu-mi iesea din gura nici o litera oricit ma straduiam.
A venit chelnerul,m-au stropit cu apa,m-au intins pe o canapea si mi-am revenit...i-am zis chelnerului ca el e de vina ca nu mi-a dat supa de peste.Atunci a incoltit in mintea mea prima oara ideea ca poate visul devine realitate.
Cu Makis nu am discutat mult pe seama incidentului,l-am lasat sa creada ca era din cauza soarelui si a faptului ca nu mancasem bine in timpul zilei,vroiam sa fiu sigura!!!
A doua seara ne-am dus sa mancam supa de peste si a fost cea mai buna supa de peste pe care am mancat-o vreodata!!!
Pe drumul de intoarcere,in masina aveam ameteli teribile...atunci am stiut vca sint gravida!!!!!!!!!!
Si asta a fost tot,nici o alta data nu am mai ametit,nu am vomitat pe toata perioada sarcinii.

Cam mare povestea mea...dar mi-a facut placere sa o spun!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii
Sunati-ma:003 6978693887

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

la fel ca raisa, nici eu nu am avut alte simptome decit durerea de spate, exact cum o desacrie ea... si tot asa baietelul meu se cuibarea in uter pe atunci. acum este marisor, avem 16 sapt.

am avut usoare crampe jos acolo totusi la citeva zile dupa test, care au durat cam 1 sapt. apoi nimic, nimic pina in sapt. 11 cind au inceput ceva greturi usoare, adica n-am varsat niciodata, doar ca n-aveam pofta de mincare. poftele mele erau: muraturi, fructe cit mai acre (si acum maninc mere acre la greu), sarat si iute, uneori pofteam alcool, ba chiar am baut ceva whisky la ziua unui prieten, dar doar asa de gust. si putina tuica tot de gust cu alta ocazie.

cind am intrebat dr. de ce asa tirziu acele greturi mi-a zis "eh, ce vroiai sa treci prin sarcina chiar fara nimic, mai bine mai tirziu decit de la inceput"... eh, vad ca de sapt. trecuta m-au lasat cam de tot greturile alea dar nici acum n-am pofta de mincare prea mare. ametesc din cind in cind si atunci maninc fortat ca am observat ca-mi revin imediat, pronbabil scade brusc glicemia. si iau Bio-Marin Plus dupa sfatul medicului meu.

cam atit pina acum despre mine. bebe e sanatos, e dezvoltat normal, si asteptam ultima echo de la 20 sapt. sa vedem cit a mai crescut!

va pup si sarcini usoare!

shobo si bb Codrin (cred eu, tb. sa mai discut cu taticul ); 16 sapt.
dr. Tutunaru-sp. Elias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

inainte de intarziera menstruatiei banuiam... ca e cu ochi. stare perm de oboseala, iar vc-ul il vizitam la interval de 1h chiar si noaptea (pt a urina). sunt sg simptome pe care le-am avut, dar desi sunt in sapt 11 ele persista- cu urinatul chiar mai des de nu prea mai pot dormi noaptea- cand sa ma ia somnu mai trbuie sa dau o tura la wc. va sarcini usuare, bebei frumosi si sanatosi

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_sb spune:

Sa va spun si eu... Noi incercam chiar perioada aceea sa avem un .
Cu toate ca era inainte de teste si intarziere... simteam ca stiu ceva ce nimeni altcineva nu stie. Si eram fericita... cum de fapt sunt si acum. Au aparut apoi si vizitele mai dese la baie si o pofta de somn in primele luni... de ziceai ca o sa cad cu capul pe birou.


27+ saptamani, DPN 21 Nov

http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/orcsarefree/my_photos

Mergi la inceput