Mamici din Iasi (6)

Mamici din Iasi (6) | Autor: Elena I.

Link direct la acest mesaj

Poftiti la partea a sasea, continuare de la:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28678&whichpage=1

Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Azi am avut o intilnire grozava, cred ca toti cei prezenti sint de acord cu mine. Si asta pentru ca am mai fi prelungit-o pina spre seara, daca nu dadeau toti copilasii semne de somn si de fomica.
Mai povestesc miine pentru ca trebuie sa cedez acum locul la calculator lui Vio.
Pina atunci, puteti vedea poze cu Raluca si Erica si cu Carmen si Alex la http://community.webshots.com/album/169715145TYylwR

O noapte linistita!

Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Pt alte poze de la intalneala de la Mall:

http://community.webshots.com/user/iasi2004 cam in 30 de minute.
Pupici la bebici si mamici

Carmen si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

foarte frumos!!!!!!!!!eu stau si bat gradina botanica in lung si-n lat si ei se distreaza de minune la Mallcand am zis ca va fac si eu o surprizasa vedeti ce va face Fabian
Buna!!!!!!!!!! am revenit!
am ajuns noi de saptamana trecuta dar cand a mers net-ul nu am avut timp eu(Fabian a fost cam bolnavior)si cand aveam cateva minute sa va scriu atunci nu am mai putut sa intru pe adresa.atat am vazut ca va intalniti duminica ..........de vineri nu stiu ce s-a intamplat ca abia acum am reusit,asa ca nu am putut sa stiu ca voi v-ati scimbat locul de intalniream ajuns si noi cam tarziu ,pe la 11:30.........
am vazut pozele si de la intalnirea cealalta.........ce sa mai spun?????????????mai pot sa spun oare ceva?????????doar ca va distrati de minune fara noi.dar data viitoare nu mai scapati de noi!sper........... ca si luna aceasta trebuie sa plecam din localitate si sper sa nu cada exact cand ...........
ooooooooooooo dar cad de mult mai "vorbesc"vreti sa stiti cum a fost??????? a fost bine intr-o mare masura.Fabian s-a simtit extraordinar ,doar statea toata ziulica afara-de cum deschidea ochii si pana cadea frant ,domnia sa si masa o lua tot afara ,asa ca i-a priit din belsug.sunt multe de povestit dar le pastrez pt. atunci cand ne vom intalni.
eu m-am ales cu o alergie puternica din cauza soarelui,a fost tare urat ,noroc de gazda la care am stat ca si ea era alergica si a stiut cu ce sa ma lecuiasca .
asa ca fetelor care aveti de gand sa mergeti la mare aveti mare grija,soarele este foarte puternic.........eu nu am avut niciodata probleme de acest gen nu mai spun ca eu sunt si brunetica si o singura data in viata m-a usturat pielia din cauza soarelui .am auzit pe mai multa lume plangandu-se de asa ceva.
pupici dulci !

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Spune-ne si noua cum ti-a tratat gazda respectiva alergia...caci santem cateva care abia acum ne pregatim de "plaja...mare...soare...nu ne vede seful..."

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Iaca nu am putut ajunge ieri la intilneala din Mall,dar ne intelegeti avind in vedere ca ne deplasam din ce in ce mai greu, plus ca Ionut este in "cantonament" la bunici dar speram ca data viitoare sa putem veni toti patru.

Carmen, Ionut si Pasarica din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

in primul rand trebuie sa va spun ca o data ce incepe sa va manance pielea nu va mai expuneti la soare(eu nu am stiut ce am si am continuat sa merg la plaja dupa 2 zile in care nu am stat prea mult la soare ,ultima zi chiar am stat numai in apa si daca am stat 10 min. pe saltea ,m-am facut de parca eram batuta cu urzica,parca eram oparita nu alta si incepusem sa plang din cauza mancarimii ,era insuportabila,iar daca incercam sa ma scarpin ma si ustura ma si durea,deci nu aveam nici o sansa)prima data am luat ceva de la farmacie ,un spray,am dat vreo 300000 lei,ma calma oarecum dar dupa aceea incepeau mai rau(si asta la inceput).si dupa cum v-am spus m-a lecuit gazda cu untura de rechin.chiar si-a facut efectul in nici o ora mancarimea a inceput sa ma mai lase,apoi a devenit suportabila.sper sa nu treaca nimeni prin asa ceva,e oribil.
daca Doamne fereste se intampla sa nu cheltuiti banii pe cine stie ce prostii poate gasiti undeva untura de rechin,sau poate chiar la farmacie.ea nu stiu de unde avea.
va doresc concediu placut si multa sanatate!
distractie maxima!

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

ceea ce spune lacri e perfect adevarat. multi oameni se plangeau la mare de alergie de la soare. si fetita mea a facut alergie. pe gat, pe piept si putin pe spate se inrosea foarte tare de parca ar fi fost arsa. asta se intampla pe plaja pana in ora 9 dimineata pentru ca dupa aceasta ora fugeam cu ea la umbra. o spalam si pana seara, roseata disparea. am dat-o cu o crema foarte grasa pe care o am de cand s-a nascut, preparata la spitalul militar.
veronica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

dragele mele, am nevoie de o reteta de tarta cu capsuni buuuna de tot ca mergem in vizita si am zis ca duc eu prajitura. mersic!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Salut si HELP....

Eu fac un proiect de program pentru un scaner care recunoaste cartile de identitate si permisele de conducere, si duce datele personale intr-un fisier excel sau clipper sau fox, impreuna cu fotografia si semnatura.
Omologarea proiectului si a scanerului se face impreuna cu Ministerul de Interne. Problema e ca pt a fi omologat imi trebuie ca marja de eroare sa fie mai mica de 0.2 % insa numarul de permise de conducere disponibile pentru testare a fost limitat la doar 6 bc - ale noastre si a celor de la firma care au permise si mi-ar mai trebui cateva sa pot face testari.
Imi trebuie o scanare true color, 300 dpi, in format .ttf... sau .jpg

Ma poate ajuta cineva cu aceste scanari?
Pur si simplu am epuizat toti cunoscutii din Iasi - care nu se gasesc in concediu la care sa pot apela, asa ca imi place sau nu apelez la aceasta cale.
Eventual ma deplasez, iau cardul si il aduc inapoi imediat...
Multumesc mult,

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Am uitat sa spun ca asresa de mail e
l_carmen2003@yahoo.com

Multumesc inca o data si scuze daca v-am suparat cu cererea mea.

Carmen

Mergi la inceput