PESTOAICELE sunt pe aici?

PESTOAICELE sunt pe aici? | Autor: Emilly

Link direct la acest mesaj

Melancolici si cuminti, intreprinzatori, familisti si cu simtul artei si frumosului in singe.
Zic bine?
Va astept la povesti!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Zici bine!.Sa adaug ca sint cu capul in nori,ca visez cu ochii deschisi,ca sint de o naivitate patologica..ca imi place tot ce e romantic pe lume...basca tigarile si cafeaua
O pestoaica nascuta de ziua femeii

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Nu se poate, in ce an?pe 8 martie sunt nascuta si eu.
Cu capul in nori am fost si o sa mai fiu pina la sfirsitul zilelor, dar imi place sa visez cu ochii deschisi...
Naivitatea mi s-a mai dus odata cu virsta dar nu de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Io nu mai am cum sa visez, m-au adus copiii cu picioarele pe pamant si nici o sansa sa ma mai desprind pana....ii insor!
Cu caractere puternice ca leu si scorpion, si cu o fecioara ca sotul meu, m-am schimbat radical, de nevoie, nu de voie.
Acum sunt ferma, autoritara, si permanent atenta la copii.
Nu prea mai seman cu un peste clasic. Exceptie face dragostea de apa. Luna trecuta mi-am bagat toata familia la apa la bazin, da tot eu inot cel mai bine!!!!
Pupici pestisoarelor
Ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna fetelor,ce so fi intamplat cu mine ca pe langa melancolica, romantica si restul mai am si o parte care e foarte opusa.
Ciudat insa o parte din mine pe care vreau sa o distrug nu-mi da pace si as dori sa stiu voi cum face-ti fata.
O seara buna!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by Alina Maria

Buna fetelor,ce so fi intamplat cu mine ca pe langa melancolica, romantica si restul mai am si o parte care e foarte opusa.
Ciudat insa o parte din mine pe care vreau sa o distrug nu-mi da pace si as dori sa stiu voi cum face-ti fata.
O seara buna!

alina



La ce te referi, Alina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Rodica te inteleg, al meu sot e rac la fel de visator si sensibil iar fica-mea varsatoare.Inca e foarte mica si nu stiu cu ce personalitate o sa am de-a face dar voi afla.
Mie mi-e foarte frica de apa si nu stiu sa inot, sunt singura oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Pai Emily, de ce nu iei niste lectii de inot? Eu cand inot ma simt ca si cand as face dragoste cu apa......Oau!!! E super, simt ca alunec pe suprafata apei si ma simt asa de usoara si fericita....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

Buna fetelor,

Recunosc sunt "pestoaica". Si tot ce-ati spus mai sus mi se potriveste. Numai ca in timp am devenit foarte ciudata (am 29 ani) - nu mai sunt sociabila !!! Adica sunt dar ... foarte ciudat ... imi place sa fiu lasata in pace. Mi-am creat o lume a mea si daca cineva mi-o tulbura devin de-a dreptul agresiva (nu si cu sotul).

Si voi ati patit asa ? Intreb, pentru ca eu nu eram deloc asa - eram prietenoasa, de-a dreptul penibil de credula. S-au poate ca sunt ultima zi de peste (20 martie) - dar nu, eu nu ma regasesc la berbec !

Rodica - si eu am barbatul fecioara (3 sept) si am o casnicie minunata - suntem de 7 ani impreuna (de fapt am copilarit de la 10 ani) si ne intelegem extraordinar. Casnicia ta cum e ?

A ... mi-am mai adus aminte de un lucru: Pestii si viciile !!! Cand zici ca scapi de-un viciu dai de altul. Cred ca noi vrem sa probam zicala " Suma viciilor este egala ". Am reusit sa scap de fumat (nu ma intrebati cum ??? ca nici eu nu stiu cum ... ) si m-am apucat de mancat !!! In principiu am luat vreo 15 kg in 6 ani ... iar acum ma lovesc de o alta chestie care ne caracterizeaza "comoditatea".

Alte lucruri care-mi plac foarte mult: animalele (am o afinitate iesita din comun), copiii, mancarea buna ... Voua ce va place ?

PS Ador sa ma balacesc ! Toata ziua stau in apa ! Nici un amic nu rezista sa stea in apa cat stau eu. Si cand fac pluta nu-mi misc nici o parte a corpului ... pur si simplu plutesc ... minunat ...

Va Maruta







" Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii."
I. Golescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Prezenta la apel! Sunt nascuta pe 8.03.1981.
Am o fire sensibila, sunt sociabila, iubesc cateii si pisicile...si animalele in general....
Intr-o relatie dau totul sau nimic...
Imi place sa fiu rasfatata....cateodata sunt rautacioasa, atunci cand nu mi se face pe plac. Cand vreau sa ating un scop...fac tot ce pot ca sa il ating...
Imi mai aduc aminte si va spun


http://community.webshots.com/user/alina_constantin
"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Co. spune:

Prezent, prezent................

Maruta parca pe mine ma caracterizai.........sincer...............

Pupici

Ioana & Co.

Dariuselul mititelul
http://community.webshots.com/user/yoannaco

Mergi la inceput