Dr. TUTUNARU

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Speranta, Spitalul Elias este pe linia tramvaiului 41, aproape de manastirea Casin.Manastirea e pe partea stanga, cum vii dinspre Agronomie, iar spitalul e putin mai in fata pe dreapta pe bvd. Marasti nr. 17, iar nr. de tel de la spital este: 2240671. Nr de mobil al dr. Tutunaru e: 0723999939. Nr. cred ca-l stiai.
Nu-ti trebuie trimitere. La poarta spui ca esti pacienta dansului, ca te asteapta, eventual intrebi unde il gasesti. Te vor directiona cel mai probabil spre camera de garda.Acolo intrebi de el.
bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Alina,multumesc! mai vorbim miercuri- dupa ce ma intorc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renatte spune:

Fetelor, a fost excelent...
Toata procedura a durat nici macar un minut, cu tot cu pregatire trei minute. De durut m-a durut putin, o intepatura. Dupa amniocenteza nu am avut absolut nimic (contractii sau altceva). Am dus analizele la Genetic Lab, intr-o saptamana sunt gata. Va tin la curent cu rezultatele. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Nu stiu daca mai e cineva in situatia mea, dar eu sunt in mare pericol sa nasc de sarbatori. Si nu prea am tupeu sa il intreb pe medic - de sarbatori sunteti aici? Stiu sigur acum ca va fi plecat pana pe 22 octombrie, mi-a spus fara sa il intreb. Si ma gandesc ca poate acum e prea devreme. Ce parere aveti? N-as vrea sa nasc cu altcineva, am mare incredere in el.

Andrutza si bebelusa
25+ sapt. - dr. Tutunaru - Elias
DPN 13-15 ian. 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina R spune:

Renatte,

Felicitari,

Ma bucur ca ai scapat fara dureri, contractii sau alte probleme,

Succes cu analizele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina R spune:

Andrutza,

Daca vrei sa te asiguri, cel mai bine e sa-l intrebi pe el daca va fi disponibil in perioada in care trebuie tu sa nasti. Nu se va supara.

Totusi, sunt sigura ca daca va sti ca nu te poate asista la nastere te va anunta din timp si va discuta cu tine toate optiunile posibile. In orice caz, nu este tipul de doctor care sa te lase balta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna fetele, sper si eu sa devin pacienta dr. Tutunaru.

lordra, multumesc ca ai scris adresa de e-mail aici.

I-am scris domnului doctor ieri, si mi-a raspuns foarte repede ca il gasesc la Elias si ca pot sa vin oricind. Am fost foarte incintata. Si mie mi-a zis ca doar saptamina asta mai e in tara, apoi e de gasit dupa 23 octombrie. Va rog, spuneti-mi si mie cum sa procedez: sa-l sun inainte ca sa ma programez? Cam cu cit timp inainte? Si pe la ce ora sa-l sun sa nu-l deranjez? Sau pot sa merg si fara programare la spital?

Multumesc mult,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Ioana, suna-l in ziua in care vrei sa te duci (dimineata, ca sa ai si timp sa afli ceva) si vezi daca e in spital. Nu-ti trebuie nici un fel de programare. Te duci pur si simplu la et. 2 (ginecologie) si intrebi de el.

Hai bafta!
Lordra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

lordra, mersic mult pentru informatii.

Sanatate si noroc,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameron spune:

Dragele mele, va rog mult sa ma ajutati!
Aseara am fost la dr. Tutunaru si a spus ca am o echografie perfecta, analizele de toxo, listeria, cmv, rubeola sunt ok.. dar trebuie sa fac amniocenteza pentru ca am 40 de ani. Sarcina este de 19 saptamani.. deci nu mai am prea mult timp de gandire.
Stiti cumva daca dupa interventia asta pot sa ma reintorc la serviciu (sunt din Ploiesti si nu pot lipsi de la serv decat cateva ore). In afara de trimitere si adev de salariat mai trebuie ceva?
Amniocenteza se face sub anestezie...sau????
Multumesc anticipat!

Manuela si bebe Erin Stefan!

Mergi la inceput