Dr. TUTUNARU

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

Buna,
Domnul doctor mai este de garda pe 4 Decembrie urmatoarea data.
Am o intrebare: A nascut cineva cu cezariana cu D-l Doctor? Eu am afat azi ca voi face cezariana si nu am "auzit" nimic de la voi despre aceasta.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Buna Lizzie! Eu am stat odata de vb. la spital cu o pacienta de-a lui care facuse cezariana, era ft. multumita: in primul rand a putut asista sotul, in al doilea rand operatia a fost facuta cu profesionalism si simt de raspundere, in al treilea rand, aproape ca nu se mai vedea taietura (a cusut-o cu fire resorbabile)si si-a revenit ft. repede si fara probleme. Aici depinde si de "materialul clientului", cum se spune, daca ai tesuturile bune, te refaci repede, daca nu....mai greu...
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

Multumesc Alina.
Am incredere in Domnul doctor, este mult prea dragut si renumele lui il inconjoara in tot ce face, dar chiar nu auzisem nimic despre cezarianele lui. Si m-a socat astazi cand mi-a spus ca bebe e prea mare si ochii mei prea "sensibili" sa nasc natural. Mai ma ingrijoreaza faptul ca desi sunt o tipa slaba am luat deja 18kg. ceea ce insemna ca tesuturile se vor reface mai greu nu?
Te pupici
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Cu placere, Lizzie. Eu am o prietena care a nascut prin cezariana, iar nasa mea a nascut normal, cu peridudarala. Amandoua au luat in sarcina apox. 18-20 de kg. fiecare. Prietena mea a slabit (in zona burticii) ceva mai greu, pe cand nasei mele i-a scazut burtica simtitor din prima luna de dupa nastere...au ramas cu celulita, dar cu o cura de slabire, gimnastica, un masaj, iti poti reveni destul de bine si relativ repede (cateva luni...).
Te pupic si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Buna, fetelor! Hai ca ma bate gandu' sa merg si eu la Tutunaru, asa de frumos vorbiti despre el...Sunt insarcinata in cca 6-7 saptamani, al doilea copil, primul are 1 an jumate. Prima oara am fost la dr. Puia, la Giulesti. De dr. am fost supermultumita, da' spitalul e de moda veche si e infect!! In plus, personalul medical de la copii cam lasa de dorit! Asa ca as vrea sa merg la Elias acum, ca am auzit numai lucruri bune despre maternitatea asta.
Deci sambata asta e de garda.... Ma duc direct acolo sau il sun mai intai? Cam pe la ce ora sa ma duc, ca sa fie cat de cat mai liber, aveti idee? Ca sunt legata si de fetita mea de 1 an jumate...

Va pupam,

_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/album/137335800njwMrx
http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pisi, eu am fost o data la dansul sambata cand era de garda si am zis ca bleaga sa ma duc mai pe seara ca toata ziua s-or fi ispravit toate gravidele care au venit la control. Da de unde? Tot asa aglomerat era. Astfel ca am tras concluzia ca data viitoare daca mai prin o garda sambata ma duc ori pe la 3 dupamiaza ori dimineata. Eu de obicei nu il sun. Aflu de aici cand este de garda si ma duc pur si simplu.

Andreea
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Multumesc mult, Androix...Zau, ma bate gandu' sa ma duc la el!

_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/album/137335800njwMrx
http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Du-te fara grija e un medic foarte bun.

Andreea
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Dragelor nu mai spuneti bun, spuneti ca este EXTRAORDINAR, de fapt este medicul unic in Univers!
Pupicei tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliiuli spune:

Buna fetele!
O sa merg si eu la domnul doctor, desi n-am mai fost niciodata la un doctor barbat ginecolog (vechi prejudecati), dar imi calc pe toate cele si o sa incerc sa vad cum e...
Eu vreau sa fac doar un control de rutina sa vedem ce mai e pe acolo !
O sa va spun impresiile dupa ce ajung pe la dumnealui!!!

Iulia

iulia

Mergi la inceput