Dr. TUTUNARU

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Giliutza, in legatura cu dr. Iosup ti-am trimis un privat. Sper sa te lamureasca.

Bafta!
Lordra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameron spune:

Am scapat. Am facut amniocenteza.Pana acum sunt bine,..si sper ca si urmatoarele zile sa fie bine. Mai ales sper ca rezultatul amniocentezei sa fie bun.
Nu va mai spun cum a decurs interventia..pentru ca daca stiam..sincer..nu stiu ce as fi facut. A fost suportabil..dar extrem de neplacut.
cipi..mie mi-au iesit toate analizele foarte bune..dar dr. Tutunaru mi-a zis ca exista riscul de sindrom down la varsta mea (40 de ani). Asa ca nu am avut timp sa ma gandesc decat o zi daca accept sa fac analiza sau nu (pentru ca dl. doctor va lipsi 2saptamani),..si am facut-o. Oricum lui bebe nu i-a placut,..si nici mie. Stau cu emotii cateva zile,..sa nu ma apuce cine stie ce contractii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipi spune:

Tocmai din aceasta cauza nu as vrea sa fac aceste analize - sa nu ma apuce emotiile. Am auzit ca rezultatul la triplu test poate fi fals pozitiv si mi-e frica de stresul pe care l-as putea avea restul lunilor pana nasc. Oricum de amniocenteza nici nu vreau sa aud.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameron spune:

Stie cineva cand poate fi gasit dr. Tutunaru? Stiu ca revine dupa data de 21.. dar nu stiu de cand va putea fi gasit la spital.
Eu inca sunt ingrijorata pana voi afla rezultatul la amnio. Important este ca bebe se misca si este ok.. si ii este foame tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cand l-am intrebat pe doctor mi-a zis ca poate fi gasit dupa data de 23 OCT. Vad ca tu stii de 21... Nu stiu nici eu ce sa zic. Nu poti sa-l suni ?

Andreea
Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

quote:
Originally posted by cameron

Stie cineva cand poate fi gasit dr. Tutunaru? Stiu ca revine dupa data de 21.. dar nu stiu de cand va putea fi gasit la spital.
Eu inca sunt ingrijorata pana voi afla rezultatul la amnio. Important este ca bebe se misca si este ok.. si ii este foame tot timpul.




Pe 23 octombrie, adica sambata, e de garda. M-a chemat pe mine atunci cu rezultatele de la eco si de la triplu test (pe care inca nu l-am facut).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

Buna fetelor, si eu incercam sa il gasesc pe Dl doctor.
Cam intre ce ore ar fi el de garda pe 23 Oct? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai cand este de garda il gasesti toata ziua. Cred ca garda dureaza 24 de ore. Deci de pe 23 dimineata pana pe 24 dimineata. In concluzie pe 23 te poti prezenta oricand.

Andreea
Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

Multumesc mult , deci asta este secretul garzior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameron spune:

Va multumesc mult pentru informatie! Sambata sigur ajung. Am niste emotii infioratoare pana voi lua rezultatul la amnio. Oricum dl. dr. a avut o mana extraordinara. L-a protejat pe bebe la interventie (mai ales ca apucase acul cu manuta.. si nu voia sa se miste de nici un fel din locul periculos unde intra acul). Mi-a fost mie frica dar totul a decurs excelent! mai rar asa medic!

Mergi la inceput