multe scari si ...cumparaturi...

multe scari si ...cumparaturi... | Autor: luciana12

Link direct la acest mesaj

Inchipuiti-va ca sunteti cu sarcina intr-o luna avansata, stati la un etaj, sa zicem 4, fara lift, rudele sunt departe si sotul are probleme de spate si de hernie. Cum v-ati descurca cu cumparaturile pe scari? Mai ales cu APA MINERALA , cei 2 litri pe zi atat de recomandati de medici...Oare exista cineva, firma, case de comenzi, ajutoare, orice in acest domeniu sa ma poata ajuta? Daca aveti vreo sugestie, va rog sa-mi spuneti si mie ce pot face. Cu multumiri anticipate, Luciana.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

Poti plati pe cineva sa mearga cu tine la cumparaturi si sa le care pana acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Doar pe scari? Aunci rogi un vecin de palier sa te-ajute. Daca e de la magazin pana acasa, atunci trebuie sa te insoteasca. Cumpara mai multe baxuri o data, ti le urca, si gata, ai apica.
Parca era si o casa de comenzi...am sa caut...

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Da, uite:
www.casadecomenzi.ro

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_popa spune:

Adina, super siteul dat de tine,dar eu am nevoie de ceva site pt comenzi on-line inafara Bucurestiului.Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oz spune:

Cumperi o data pe saptamana tot ce-ti trebuie si rogi un vecin adolescent sa ti le urce la etaj, sigur gasesti un baiat dornic sa faca un ban de buzunar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciana12 spune:

Va multumesc pt. raspunsuri. In special Adinei Iulia, am comandat la casa de comenzi 10 baxuri de apa plata (am inteles ca e obligatoriu cam de 800000 - 1000000 lei sa comanzi) si a venit un angajat (a urcat, bietul de el-ca era singur, n-avea ajutoare- de 5 ori scarile!). M-am gandit si mai departe. Poate va dau idei si voua, cei in situatia mea...Ce-ar fi sa se poata face un scripete?!...La mine e destul loc intre scari. Poate vreo firma de facut puturi, fantani...ceva de genul asta.. stie cineva vreo adresa despre o astfel de firma? Va pupic, toate cele bune, Luciana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

tare dragut seitul..si cred(nu stiu cat sau mai schimbat)ca si preturi sunt cele care la oricare magazin.
dc as fi si eu in situatia ta as cumpara numai de acolo.stai frumos pe scaun si iti alegi ce ai vrea,nu trebuie sa mergi prin calduri infernale.
poate ma insel si diferenta de pret e totusi mare,in cazul acesta as ruga frumos un vecin..si nu cred ca ar zice nu.

bafta multa oricum ai face,si multa sanatate sotul...pt a putea sa te ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

"Ce-ar fi sa se poata face un scripete?!...La mine e destul loc intre scari. Poate vreo firma de facut puturi, fantani...ceva de genul asta.. stie cineva vreo adresa despre o astfel de firma? "

Luciana tu ce vrei de fapt? Sa cauti apa minerala sub bloc?


Cu stima,
Alin

*Ex astris, Scientia*

Mergi la inceput