FIV 15

FIV 15 | Autor: Tia

Link direct la acest mesaj

.. un nou inceput

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia esti extraordinara...afisezi ca esti puternica..dar numai Dumnezeu stie ce e in sufletul tau...
Pe mine m-a pufnit plansul...am citit si rascitit...si nu pot decat sa ma rog la Doamne Doamne sa te ajute si sa-ti arate calea intr-un nou inceput,pana cand iti vei tine bebelushul in brate.

Ai embrioni congelati?



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

TIA, sa fii tare ca dumnezeu te va ajuta sa reusesti sa realizezi ceea ce ti-ai propus. Poate asa a fost sa fie, asa a vrut dumnezeu. Stii ca dumnezeu ne da cat putem duce.
Te pupici mult si ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Tia, imi pare nespus de rau! Ma bucur insa pentru ca te vad optimista si iti doresc ca data viitoare sa fie bine pana la capat. Un pupic mic pentru o mare curajoasa

Andreea
Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floran spune:

Poate cineva sa-mi spuna cum se fac instilatiile si daca dau rezultate ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Floran,

ti-am raspuns la subiectul "perfuzii/ instilatii":

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=24864

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

TIA,

imi pare asa de rau!eram asa de fericita pt tine!Ancar ce spune?Ti-a dat un motiv?
Eu aveam dureri de spate imediat dupe ET si dupa rezultattul pozitiv.Mi-a dat antispastice ,duvadillan (pt contracti-durerile de spate sunt niste contractii)si hormonii care i-ai luat si tu.Nu era fff optimist in privinta sarcinii mele dar spera sa fie bine.De la 2 saptamani cand mi-a iesit rezultatul pozitiv ne-am vazut abia in sapt 7 cand i-a revenit optimismul.La 11 saptamani cand m-a chemat la control tot aveam dureri de spate si m-a trimis direct la spital pt cerclaj.Am stat o saptamana in spital ca sa numai am contractii dupa operatie...
O sarcina cumplita terminata cu o nastere prematura la 32 de sapta de la ET.


Tia,ai embrioni congelati?



Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Sigur la Cinica Bega in Timisoara nu se face ICSI?



Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Tia,celelalte fete care au reusit la FIV ce fac?


Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

In sfarsit, reusesc si eu sa intru pe forum, desi sunt de joi acasa.
Pe 13 iulie s-a nascut, prin operatie cezariana, printesa mea. E micuta (a avut 2550 g si 47 cm), dar tare frumoasa si cuminte. Ma uit la ea si nu-mi vine sa cred ca e a mea.
Acum incerc sa ma adaptez din mers la noua postura, aceea de mama. E putin mai greu din cauza operatiei, dar mi-e atat de drag incat uit si de durere si de tot.
Pisicuta mica se numeste Denisa si pe aceasta cale ii multumim din suflet dnei doctor Denisa Protopopescu, cea fara de care noi n-am fi fost astazi parinti. La fel, ii multumim doctorului Arben Zguri, cel care ne-a ajutat sa venim pe lume.
Va multumesc din toata inima si voua, celor care ati fost alaturi de mine de la primele emotii ale FIV-ului, m-ati incurajat si m-ati sustinut.
Urarea mea pentru voi este aceea de a trai cat mai curand aceasta bucurie imensa.
Va pup pe toate cu drag si va tin pumnii sa se intample minunea! Voi ramane in continuare alaturi de voi!

Anemona si bb Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Anemona ,bine ai revenit si sa-ti traiasca fetita...Asteptam sa vedem primele poze!



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput