Voalul de mireasa

Voalul de mireasa | Autor: mari carmen

Link direct la acest mesaj

Buna,am si eu o rugaminte.Va rog sa-mi spuneti si mie unde pot gasi de cumparat un voal,care sa nu fie foatre alb?Am nunta peste o luna si jumatate si nu stiu nici un magazin in Bucuresti.Multumesc anticipat.Casa de piatra si multa fericire viitoarelor mirese.

ccm

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Incearca la Casa de Moda IOANIN, vis-a-vis de magazinul Cocor.
La parter, e un magazin de optica medicala. E intr-un bloc; acolo sunt si atelierul si magazinul(cel putin asa era pana acum 3 ani- fina mea fost acolo, eu tot de-acolo mi-am luat si rochia si voalul acum 5 ani).
D-na Ioanin este o tipa foarte draguta, amabila si poti cere tot ce vrei.
CASA DE PIATRA si sa fii fericita alaturi de sotul tau!

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari carmen spune:

Multumesc am sa incerc acolo,cand ajung in tara.Puteam sa mi-l cumpar de aici,dar mi se pare enorm de scump:160euro.

ccm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

Ar mai fi Casa de moda Adeline tot pe la Cocor. In orice caz p-acolo sunt multe magazine pt mirese(si pe Lipscani). Ar fi bine daca poti cumpara revista Mireasa(sper ca n-am incalcat vreo regula fiindca am dat nume) unde apar tot felul de reclame si mai multe locuri de unde poti face pe comanda ceea ce vrei.
Casa de piatra!

http://photos.yahoo.com/lorelai182003
Adrian,Alinasi sotul Adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Sau poti sa incerci la Magazinul Picasso de langa sediul PRO TV pe Bdul Pache Protopopescu.
Casa de piatra!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Da, da are dreptate Monica. La magazinul Picasso gasesti ceea ce doresti. O colega de serviciu a fost nasa anul trecut si a cumparat miresei de la magazinul Picasso voal din organza culoare crem. A fost super!

Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pe Lipscani e plin de magazine cu rochii si acesorii de nunta. E imposibil sa nu gasesti voalul pe care il doresti. Si rochia mea a avut culoarea untului si deci si voalul si celelalte accesorii (manusi, flori de pus in piept, coronita, voal etc) au avut aceeasi nunata. Pe toate le-am gasit acolo unde ti-am spus.

Andreea
Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

ajutooooor! am nevoie de un sfat. voi fi nasa in septembrie si nu am nici cea mai mica idee care sunt indatoririle mele vis-a-vis de mireasa. ce trebuie sa ii cumpar? voalul si coronita? altceva? nu cunosc obiceiurile din zona Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Trebuie sa-i mai iei o esarfa (batic, palarie etc) pe care i-o pui dupa ce-i dai jos voalul.


quote:
Originally posted by monu

ajutooooor! am nevoie de un sfat. voi fi nasa in septembrie si nu am nici cea mai mica idee care sunt indatoririle mele vis-a-vis de mireasa. ce trebuie sa ii cumpar? voalul si coronita? altceva? nu cunosc obiceiurile din zona Bucuresti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Deci dpdv financiar nasii se ocupa de: lumanari, voalul miresei, coronita, si biserica. Daca mai ai si alte intrebari apropo de obiceiuri de nunta care trebuie "performate" de nasi eu zic sa faci un subiect separat.

Andreea
Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari carmen spune:

Multumesc mult tuturor.Am sa ma duc pe la toate magazinele pe care mi le-ati recomandat.Multa fericire tuturor.


ccm

Mergi la inceput