"Mofturile" lor

"Mofturile" lor | Autor: maria m m

Link direct la acest mesaj

Eu am realizat ca de cand cu pubertatea,Miruna are niste idei fixe pe care nu i l-e scoti din cap nicicum.Nu numai ca are idei care ma sperie dar are si mofturi......nu mai mananca decat vreo 4 feluri de mancare....e moarta dupa roz...in ultima perioada am achizitionat o multime de obiecte vestimentare si nu numai....roz.Acuma ii pare rau ca nu sti-a facut camera roz ,ci ca si-a facut-o verde......mor cand o aud,dar o ascult pt ca e copilu' meu.Mai are si "zilele" ei in care e cu fundu' in sus....noroc ca's numa' vreo 5 pe an.
Copii vostrii au astfel de scapari?Au mofturi,fitze si figuri....va scot uneori din minti sau numa' a mea unicata?

maria, de Paula si Miruna

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Valeleu, Malina e maestra in mofturi: nu mai mananca mancare romaneasca - ea care era innebunita dupa sarmale, salata böef, etc. Acum meniurile ei se opresc la paste, pizza, mancare chinezeasca si gratar. S-a hotarat sa fie vegetariana, dar o mai ispitesc eu cate putzin.
Diminetzile e posaca si nici nu raspunde la buna dimineata - ea care era mereu asha de vesela, sta ore in shir la ea in camera, asculta muzica la maxim (din fericire la casti), ma critica, e suspicioasa... dar e si dulce. Uneori insa imi pierd rabdarea.

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

quote:
Originally posted by lorelei_19

Valeleu, Malina e maestra in mofturi: nu mai mananca mancare romaneasca - ea care era innebunita dupa sarmale, salata böef, etc. Acum meniurile ei se opresc la paste, pizza, mancare chinezeasca si gratar. S-a hotarat sa fie vegetariana, dar o mai ispitesc eu cate putzin.
Diminetzile e posaca si nici nu raspunde la buna dimineata - ea care era mereu asha de vesela, sta ore in shir la ea in camera, asculta muzica la maxim (din fericire la casti), ma critica, e suspicioasa... dar e si dulce. Uneori insa imi pierd rabdarea.




Ale noastre zici ca-s surori gemene.
Nici Miruna nu mananca decat supa de taietei(si aia cu semnul intrebarii din pacate),paste,pizza si mancare chinezeasca...aaa si McDonald's food.Si Mirunei i-a trecut prin cap ideea de a fi vegetariana dar nu stiu de ce a renuntat.Oricum la cata carne mananca ea....e vegetariana CLAR
Ca norocu ca Miru mananca multe fructe si legume(care ii plac).

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Hihi- oare cum s-ar intelege Miruna si Malina in viatza de zi cu zi?? Cred ca o saptamana pe amandoua si am ieshi la pensie. Ce spui, maria mm???

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

quote:
Originally posted by lorelei_19

Hihi- oare cum s-ar intelege Miruna si Malina in viatza de zi cu zi?? Cred ca o saptamana pe amandoua si am ieshi la pensie. Ce spui, maria mm???

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm


sunt sigura ca s-ar intelege de minune!

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Stateam si ma gandeam intr-o zi ca daca faceam gemene(ca Miruna) ma internam in azil.
Si cum Miru e modelu Paulei....ii calca si ea pe urme......ce ma asteapta!

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona_an spune:

..pot s-o bag shi pe fiica-mea in clubul fetelor voastre? (intreb timid)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

anemona, bine ai venit! da, sigur ca poti s-o aduci si pe adolescenta ta, da spune-ne si noua cate ceva despre voi.
te pupam si sper sa-ti placa la noi

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Bine te-am gasit anemona!
Asteptam un nou mesaj despre voi!
Fica-mea are 12 ani si o cheama Miruna!

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ulisernic spune:

Intreb si eu la fel de timid ca anemona: pot s-o bag si eu pe fiica-mea in clubul fetelor voastre? Face 13 ani in noiembrie, pe 14, si de un an de zile nu o mai recunosc! Sunt total nepregatita pentru mofturile de care vorbiti voi si in care o recunosc si pe ea! In plus,eu mi-am trait copilaria in alte vremuri, stiti voi despre ce vremuri vorbesc... Nu spun ca au fost mai bune sau mai rele, ci doar ca lucrurile sant diferite acum, iar eu nu am nici cea mai mica idee cum sa abordez problema! Problema mofturilor si fitzelor, vreau sa spun.
Va pup,
Mihaela

Mihaela Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Mihaela, bine-i venit in clubul parintilor de adolescenti mofturoshi
Frumos nume am gasit, asha-i?
Fetelor, mi-e dor de mofturile Malinei, e plecata in Ro si mor de dorul ei. Tare-as vrea s-o vad prin casa si sa-i aud glasciorul.

"Daca dragoste nu e, nimic nu e".

Mergi la inceput